دیدگاه های جهانی نسبت به بیت کوین

قیمت بیت کوین که امروز روند رشدی را شاهد است، دیدگاه های مختلفی را از سوی صاحب نظران نیز را با خود همراه کرده است.

یکی از این دیدگاه ها، از سوی مدیران عامل بانک های سرشناس مطرح شده است.

این دیدگاه ها به دو دسته ی موافق و مخالف تقسیم می شوند. بنا بر گزارش های منتشر شده؛ بانک گلمن ساچ آمریکا اعلام کرد: خریداران طلا و بیت کوین دو گروه متفاوت هستند؛ ضمن اینکه بیت کوین در حال جذب بیشتر سرمایه گذاران بی بانک به نسبت طلا است. بانک گلمن ساچ اعلام کرد: بیش از ۴ سال است که صندوق داد و ستد طلا در بالاترین سطح خود قرار دارد و دلیلی هم برای خروج گسترده طلا از آن وجود ندارد.

نظرات جهانی در خصوص بیت کوین

بنا بر اعتقاد کارشناسان این بانک، که بیت کوین به دلیل فقدان نقدینگی و نوسان بالایی که دارد، سرمایه گذاری خوبی برای تجاری است که به دنبال سودهای روزانه هستند؛ در حالی که این ویژگی ها آن دسته از سرمایه گذارانی که دارای چشم انداز بلندمدت هستند را جذب نمی کند و ثبات قیمت طلا برای آنها مطلوب است.

در این میان، مدیر عامل بیت گلمن ساچ نظر خود را در ارتباط با بیت کوین اینگونه اعلام کرده است: جهانی را می بینم که در آن بیت کوین یک نوع پول رایج است؛ در حالیک ه مدیر عامل بانک جی پی مورگان آمریکا به شدت تاجرانی را که به خرید بیت کوین روی آورده اند را مورد نقد و شماتت قرار می دهد. مدیر عامل گلمن ساچ گفت: سرمایه گذاری در بیت کوین انجام نداده ام؛ اما آن را هم ناچیز تلقی نمی کنم و این دلیلی است که اعلام می کنم که نظرم در مورد بیت کوین باز است.

از سویی دیگر مدیر عامل بانک کردیت سوییس گفت: بیت کوین یک حباب سرمایه گذاری پُرمخاطره است و تنها دلیلی که امروز بیت کوین خرید و فروش می شود، کسب سود است و این تعریف دقیقی از سرمایه گذاری پُرمخاطره و تعریف درستی از وجود حباب در بازار سرمایه است. وی تصریح کرد: با توجه به شواهد تاریخی، چنین سرمایه گذاری پُرمخاطره ای به ندرت منجر به پایان خوشی می شود.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *