هاتور – بانوی ستارگان ، الهه عشق و موسیقی

 الهه عشق

الهه عشق

گمانه زنی های زیادی در مورد ریشه واقعی مصر باستان و سومر وجود دارد. آیا این داستان های افسانه ای بر اساس حقیقت ساخته شده اند ، یا آنها فقط افسانه هایی درباره موجودات الهی از ستاره های بیگانه هستند؟ یکی از این موجودات “بانوی ستاره ها ، بهشت ​​و زندگی” نامیده می شد. اسمش هاتور. او را در نوبیا ، سامی غربی آسیا ، اتیوپی و لیبی پرستش می کردند.

هاتور

پیروان او او را به عنوان الهه مادرانه می پرستیدند. این آیین از ابتدای آیین مصر تا حدود ۵۰۰ سال بعد از میلاد پرستش می شد اگرچه آن را ایسیس ، مادر هوروس بسیار بهتر می شناسند ، هاتور ، که به عنوان اولین الهه ، الهه راه شیری شناخته می شود.

هاتور اغلب به شکل گاو آسمانی تصور می شد  ،. او همچنین با ناهید ، ستاره صبح و الهه رومیان ارتباط داشت. یونانیان او را با آفرودیت ، الهه عشق رابطه داشتند. هاتور اندامی قرمز و چشمانی با  آرایش داشت. گاهی اوقات می توانیم آن را به رنگ سفید خالص نیز ببینیم. صورت انسان با شاخ و دیسک قرمز آفتاب بین شاخ تکمیل می شد. قرص خورشیدی قرمز بعداً در تصاویر داعش ظاهر شد.

این می تواند اشکال مختلفی داشته باشد ، می تواند مانند یک شیر ، غاز ، گربه ، کرکس ، کبرا یا حتی یک درخت افرا به نظر برسد. روابط با خدایان دیگر نادرست است. او قرار بود با هوروس ازدواج کند ، اما رابطه آنها مشخص نیست. نام او به عنوان خانه هورا ترجمه می شود – این به معنای رابطه نزدیک با هوروس با توانایی جوان سازی و بازگرداندن او در صورت لزوم است. او همزمان با همسر ، دختر و مادر خدای خورشید Ra توصیف می شود.

هاتور به عنوان الهه شادی

هاتور از محبوبیت زیادی در بین مردم عادی و همچنین طبقه سلطنتی برخوردار بوده است حامی الهه شادی ، جشن و عشق. او ابزاری مرموز به نام Sistrumکه به بیرون راندن شر از کشور کمک کرد این یک ساز موسیقی کوبه ای است ، شکل چنگال sistra قرار بود شبیه شاخ های این الهه گاو باشد.

هاتور به عنوان ذکر شده است یکی با دو چهره، که می توانیم با این واقعیت که تغییر شکل یک الهه دیگر مصری ، ساچمت است ، توضیح دهیم. ساچمت در اصل یک الهه خشن جنگی با سر شیر بود که علاقه زیادی به کشتن مردم مصر داشت. اما پس از آن خدایان از رفتار او بیزار شدند ، او را با آبجوش قرمز رنگ مست کردند تا او را شبیه خون کند و سپس او را به الهه عشق ، هاتور تبدیل کردند.

بنابراین هاتور الهه اولیه مادر ، حاکم آسمان ، خورشید ، ماه ، کشاورزی ، باروری ، شرق ، غرب ، رطوبت و زایمان بود. همچنین با شادی ، موسیقی ، عشق ، مادری ، رقص ، مستی و بیش از هر چیز شکرگذاری همراه بود.

خدایان را برای این آبجو قرمز ممنون! بشریت امروز بدون او کجا خواهد بود؟ هاتور به جای از بین بردن بشریت ، شادی ، موسیقی ، هنر و جشن را به بازماندگان ارزانی داشت. بنابراین نه تنها افراد زنده بلکه کشته شدگان نیز سپاسگزار بودند. اعتقاد بر این بود که هاتور همچنین به روح مردگان سلام و احوالپرسی می کند و در سفر آخر به آنها کمک می کند ، جایی که آنها همچنین میان وعده هایی از درخت را به آنها ارائه می دهند.

هاثور بخشی از این جشن هاست

هاتور بخشی جدایی ناپذیر از جشن سال نو بود ، هنگامی که کشیشان مجسمه او را حمل می کردند ، تاج را بر سر او می گذاشتند ، و آیین های مخفی ، آواز و اجرا را انجام می دادند. امروز جشن سال نو را می توان بر روی دیوارهای معبد هاتور با قدمت ۲ سال در دندرا مشاهده کرد. اولین مسیحیان تلاش کردند تا چهره او را بر روی مجسمه ها صدمه بزنند تا سعی کنند او را از تاریخ پاک کنند ، اما این تلاش با شکست مواجه شد.

همانطور که می بینید ، داستان هاتور بنیان ایمان مصر باستان است. الهه نمایندگی کهکشان راه شیری تقریباً نسل بشر را نابود کرد ، اما پس از آن به حامی محبوب شادی ، رفاه و جشن تبدیل شد.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *