درمان گیاهی سرطان کشف شد

لیمو ترش

بیماری طعب العلاجی مانند سرطان گریبانگیر خیلی از انسانهای کره زمین شده است. تمامی کشورها سعی در برطرف کردن این بیماری ها دارند. به گفته دانشمندان لیمو ترش ساده ترین و کاربردی ترین راه برای درمان و مخصوصا پیشگیری از سرطان است.

اسم من ((لیمو)) ترش است !
بهترین هدیه براى بیمارانم .
به کمک رادیواکتیوى که در من وجود دارد جلوى پیرى را میگیرم .
ترشى من نه تنها براى مبتلایان به زخم معده مضر نیست بلکه صد در صد مفید هم هست .
از فلج کودکان جلوگیرى مى کنم و ضد سرطانم .

پرتغال – لیمو شیرین – لیمو ترش – لیمو آبى – لیمو عباسى – نارنگى – ترنج – بالنگ – لیمو عمانى – توسرخ – دارابى و ده ها برادر دیگر دارم که کم و بیش شبیه هم بوده و خواص مشترک داریم .

میوه – گل – برگ – شکوفه ساقه و درختان ما چند به ظاهر با کمى اختلاف دارند، ولى داراى منافع مشترک بوده و مى توان ما را به هم پیوند زد و حتى روى یک درخت مى توان چند نوع ما را با هم جمع و ترکیب نمود و میوه هاى گوناگون از خانواده مرکبات بدست آورد.

میوه هاى پیوندى ما از نظر ظاهر درشت تر – شاداب تر و گواراترند، ولى خواص میوه هاى غیر پیوندى ما از نظر درمانى بیشتر است ، ما همه ى بیماریها را درمان مى کنیم ، ولى همه ى بیماران با ما معالجه نمى شوند.

ما داراى ویتامین هاى ((آ)) و انواع ((ب )) و مقدار زیادى ((ث )) هستیم . سابقا عده اى از دانشمندان تصور مى کردند که ما هر قدر ترش تر باشیم ، میزان ویتامین ((ث )) در ما زیادتر است ولى نویسنده ى کتاب زبان خوراکیها عکس این موضوع را ثابت کرده و اولین بار املاح ویتامین ((ث )) را در لیمو شیرین کشف و اندازه گیرى نمود و بدین ترتیب معلوم شد که لیمو شیرین ایران دو برابر لیمو ترش و لیمو آبى ویتامین ((ث )) به صورت املاح داشته ، و فاقد ترشى هاى آزاد است و به همین جهت با داشتن خواص بسیار مثل سایر ترشى ها براى اعصاب زیان آور نیست ، و مبتلایان با خیال راحت آنرا نوش جان کنید.

 

علاوه بر ویتامین هاى فوق ، در خانواده ى ما مقدار ویتامین ((پ )) زیادتر از سایر میوه ها است ، و این ویتامین به کمک اشعه رادیو اکتیو که در ما وجود دارد، موى رگها را باز و لاروبى مى نماید و رسوباتى را که در جدار رگها نشسته و عامل اصلى پیرى و فرتوتى است از بین میبرد.

اخیرا دانشمندان آمریکا ویتامین جدید دیگرى در ما پیدا کرده اند، که مقوى اعصاب است و در پرورش اندام و رشد ماهیچه ها اثرى نیکو دارد.

از فلج کودکان و سستى و کهولت بزرگسالان جلوگیرى مى کند و در معالجه عرق النساء و ذات الریه و سرطان نقش مهمى دارد. هر چند مقدار این ویتامین در مرکبات مختلف اندازه گیرى نشده است ، از روى قرائن و آثار مى توان گفت که این ویتامین در لیمو شیرین ایران که از قدیم بهترین هدیه براى بیماران بوده ، به حد وفور وجود دارد. ما داراى املاح مختلف آهن – کلسیم و منیزیم – سدیم – فسفر و پتاسیم هستیم ، و مقدار این املاح در ما به قدرى زیاد است که ترشى هاى موجود در میوه ما نه تنها خون را ترش نمى نماید، بلکه آنرا قلیایى کرده ، رماتیسم – نقرس – تصلب شرائین – چاقى – واریس – عرق النساء و درد کلیه ها را معالجه مى نماییم .

قبل از ظهور اسلام در زمان سلطنت انوشیروان هیاتى به فرمان وى و به ریاست بزرگمهر به هندوستان رفت و هدایاى زیادى از جمله نهال درختان ما را به ایران آورد، و در شمال و جنوب ایران کاشت .

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *