چطور میز غذاخوری مناسب انتخاب کنیم؟

اگر تصمیم به خرید میز غذاخوری دارید، برای انتخاب بهترین میز غذاخوری پیش از آن که به جستجوی قیمت میز غذاخوری بپردازید، باید فاکتورهایی را در نظر گرفته و به سوالاتی درباره ی انتخابتان پاسخ بدهید.

چه فاکتورهایی در انتخاب میز ناهارخوری مهم هستند؟

اما کدام فاکتورها را باید در انتخاب و خرید میز ناهارخوری یا همان میز غذاخوری در نظر داشت؟

۱- شما به میز چند نفره احتیاج دارید؟

شما باید بدانید که غالبا چند نفر قرار است از این میز استفاده کنند. یک خانواده ی ۴ نفره ممکن است بیشتر مواقع سال برای ناهار و شام میهمانی نداشته و یک میز ۴ یا ۶ نفره برایشان کفایت کند. اما اگر شما مرتبا میهمان داشته باشید، ترجیحا میز ۸ تا ۱۲ نفره برایتان گزینه ای عالی خواهد بود.

۲- ترجیح می دهید میز چوبی باشد یا اسکلت فلزی داشته باشد؟

بیشتر اوقات برای منازل شخصی میزهای چوبی را ترجیح می دهیم، اما برخی اوقات به تناسب نوع دکوراسیون و طراحی داخلی فضا، مشتریان میزهایی با اسکلت فلزی و صفحه ی رویی ام دی اف یا شیشه ای را برای منزل و یا آشپزخانه ی منزل خود انتخاب می کنند.

۳- ابعاد اتاقی که قرار است میز را در آن قرار دهید چقدر است؟

ابعاد و فرم اتاق و یا سالنی که قرار است میز غذاخوری را در آن قرار دهید، از نخستین فاکتورهایی ست که پیش از دست گذاشتن روی هر میزی باید در نظر داشته باشید. ممکن است میز مورد نظر شما فرسنگ ها با ابعادی که در اختیار دارید ناهمگون بوده و زیباترین و شکیل ترین میزها نیز در فضای در اختیار شما نامتعارف و نامناسب باشند.

۴- حداقل و حداکثر تعداد افرادی که دور این میز به طور معمول می نشینند، چند تا می باشد؟

با توجه به کاربرد روزانه و معمول و تعداد افرادی که دور تا دور میز می نشینند، به انتخاب میز غذاخوری بپردازید و به یاد داشته باشید که معمولا دوست نداریم موقع صرف ناهار یا شام ازدحام زیادی داشته باشیم و برای قرار دادن ظروف روی میز جا به اندازه ی کافی نباشد.

۵- نور اتاقی که میز در آن قرار می گیرد تا چه اندازه است؟

با توجه به میزان نور دریافتی در فضا و شکل نورپردازی می توانید رنگ و جنس میز را انتخاب کنید. شاید در این مورد یک مشاور و متخصص طراحی داخلی بتواند کمک زیادی به شما نماید.

۶- کدامیک را ترجیح می دهید؛ میز مربعی، مستطیلی، بیضی یا دایره شکل؟

البته این به تعداد نفرات و فرم فضای شما نیز بستگی خواهد داشت و نمی توانید تنها از روی سلیقه یکی را انتخاب کنید. به طور مثال میزهای مربع شکل برای تعداد ۲ یا ۴ نفر مناسب هستند و کمتر برای تعداد بیشتر از این میز مربع شکل توصیه می شود.
اما میزهای مستطیلی همیشه مورد توجه قرار دارند و در هر ابعادی طراحی شده و کارایی دارند.
میزهای دایره ای معمولا فضای زیادی احتیاج دارند و زمانی که سالن شما چندان بزرگ نیست، بهتر است که فکر خرید میز دایره شکل را از سر بیرون کرده و یک میز بیضی یا مستطیلی تهیه نمایید.

۷- و در نهایت این که بودجه تان چقدر است؟

و در کنار همه ی این ها و فاکتورهای دیگری که ممکن است هنگام انتخاب میز غذاخوری مهم باشند، شما باید بودجه خودتان را نیز در نظر گرفته و انتخابی متناسب با آن داشته باشید. طبیعتا در دامنه ی بودجه های مختلف می باید به سراغ میزهایی با طراحی های متفاوت و البته جنس به کار رفته در سطوح مختلف بروید.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *