چگونه دکوراسیون خانه مان را زیباتر کنیم؟

دکوراسیون

تاثیر کاغذ دیواری در دکوراسیون منزل

کاغذ دیواری چیست؟

کاغذ دیواری ماده ای است که از آن جهت پوشش و تزئین دیوارهای داخلی خانه ها، دفاتر و سایر ساختمان ها استفاده می کنند؛ و یکی از عوامل موثر در دکوراسیون داخلی محسوب می شود. معمولا کاغذ دیواری به صورت توپی (مثل پارچه) به فروش می رسد و با استفاده از چسب مخصوص کاغذ دیواری بر روی دیوار نصب می گردد. همچنین کاغذ دیواری هم به صورت نقش دار و گلدار و هم به صورت ساده و با قابلیت رنگ پذیری بر آن موجود می باشد.

چطور از کاغذ دیواری در دکوراسیون منزل استفاده کنیم؟

با توجه به دکوراسیون منزل خود میتوانید از آنها به خصوص در جاهای کم نور و دلگیر یا برای پوشاندن دیوارهای آسیب دیده استفاده کنید و حال و هوای آن جا را کاملا تغییر دهید.

تاریخچه کاغذ دیواری در واقع به چین قدیم برمیگردد. اولا به دلیل آن که آنها ابتدا کاغذ را اختراع کردند و دیگر آن که در قرن ۲۰۰ قبل از میلاد اولین کسانی بودند که با چسب برنج کاغذ را به دیوار میزدند.

کاغذ دیواری از نظر دکوراسیون داخلی نقش مهمی در تزیین دیوار منازل، ادارات و … دارد. از مدل ساده گرفته تا طرح دار، گرافیکی و جدیدا پوستر مناظر که نهایت زیبایی را به همراه دارد.

امروزه کاغذ دیواری ها بسیار شاد و متنوع هستند و حس بودن در طبیعت را ایجاد میکنند. بعضی از آنها مانند تابلوی نقاشی یا منظره ای کاملا طبیعی هستند. با توجه به دکوراسیون منزل خود می توانید از آنها به خصوص در جاهای کم نور و دلگیر یا برای پوشاندن دیوارهای آسیب دیده استفاده کنید و حال و هوای آن جا را کاملا تغییر دهید.

تنوع کاغذ دیواری ها آن قدر زیاد است که انتخاب را مشکل میکند، ولی اگر به هدفی که از دکوراسیون دارید و رنگ و طرح مورد علاقه خود فکر کنید، کار کمی آسان تر میشود.

به نکات زیر توجه کنید :

– از کاغذ دیواری میتوانید به عنوان حاشیه برای تزیین اتاق کودکان استفاده نمایید و با انتخاب طرح دلخواه آنها، شادی کودکانه شان را مضاعف کنید.
– اگر کاغذ دیواری به صورت منظره است، فقط یکی از دیوارها را با آن تزیین کنید.
– هرچه طرح کاغذ دیواری ریزتر باشد، فضای اتاق بزرگتر نشان داده خواهد شد.
– برای جاهای کوچک از کاغذ دیواری ساده و روشن استفاده نمایید.
– بعضی از آنها اکوستیک بوده و به کاهش صدا کمک میکنند.
– پیش از خرید اندازه دقیق و میزان کاغذ دیواری مورد نیاز را محاسبه کنید.
– سعی کنید کاغذ دیواری ها قابل شستشو و پوشش آنها حتی الامکان از مواد طبیعی مانند الیاف پنبه ، ابریشم ، مواد سلولزی و منسوجات یا فاقد هر گونه مواد شیمیایی باشند.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *