چگونه پودر لباس شویی درست کنیم

طرز تهیه پودر ماشین لباس‌شویی خانگی

تهیه مواد شوینده طبیعی و خانگی یکی از بهترین روش‌ها برای گرایش به سبک زندگی طبیعی و سالم است. در این مطلب شیوه تهیه پودر ماشین لباس شویی آموزش داده شده است.

طرز تهیه پودر لباس شویی خانگی

طرز تهیه پودر لباس شویی خانگی

 تهیه مواد شوینده طبیعی و خانگی یکی از بهترین روش‌ها برای گرایش به سبک زندگی طبیعی و سالم است، به‌ویژه در این روزها که مدام درباره حفظ محیط ‌زیست اطرافمان به ما گوشزد می‌شود بد نیست بانوان هم به سهم خودشان در کارهای روزانه، بیشتر به تاثیر کارهای کوچک خانه‌داری بر محیط ‌زیست دقت کنند.

یکی از مواردی که به آن کم‌توجهی می‌شود شستن لباس‌هاست. اغلب ما حدود دو تا سه بار در هفته فرایند شست‌وشوی لباس را انجام می‌دهیم و هر بار اگر حدود ۱۲۰ گرم شوینده کاملا شیمیایی وارد محیط زیستمان کنیم با توجه به این‌که ما تنها کسی نیستیم که در طول هفته این کار را انجام می‌دهیم در واقع صدها تن مواد شوینده ناخواسته وارد محیط‌ زیست می‌شود. ضمن این‌که مواد شیمیایی سمی موجود در این محصولات، مستقیم با پوست بدنمان در تماس خواهد بود. پس بهتر است گزینه‌های کم‌خطرتر را برای سلامتی خود و محیط زیستمان در نظر بگیریم. مطمئنا با دستور تهیه پودر لباس‌شویی که به آن اشاره خواهیم کرد غافلگیر خواهید شد.

نکته:

سودای شست‌وشو یا کربنات سدیم را که خاکستر سودا هم نامیده می‌شود و از نمک معمولی و سنگ آهک درست شده است، می‌توان  از داروخانه‌ها و برخی فروشگاه‌های لوازم آرایشی و بهداشتی تهیه کرد.

 مواد لازم برای تهیه پودر لباس‌شویی کم‌ضرر

► سودای شست‌وشو (کربنات سدیم)
► جوش شیرین (بی‌کربنات سدیم)
► صابون ساده (بهتر است از صابون‌های طبیعی یا گیاهی استفاده کنید)
►  نمک
► سرکه
► عصاره گیاهی برای خوش‌بو کردن

 

طرز تهیه پودر لباس شویی خانگی

۱- نصف صابون ساده و بدون بو را خیلی ریز رنده کنید.

۲- در ظرفی صابون رنده شده، دو پیمانه سودای شست‌وشو، یک پیمانه نمک، یک قاشق غذاخوری جوش شیرین و ۵ قطره عصاره گیاهی دلخواهتان را خوب مخلوط کنید.

۳- برای هربار شست‌وشو، دو قاشق غذاخوری از این مخلوط را داخل مخزن بریزید.

۴- برای نرمی و لطافت بیشتر لباس‌ها و پاک‌کردن صابون اضافی از روی آن‌ها، یک پیمانه سرکه موقع شست‌وشو به آن اضافه کنید.

منبع: bbcthesocial 

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *