چطور به عنوان فریلنسر مدیریت زمان داشته باشیم؟

زمان بیش از هر چیزی برای کسانی که کار از منزل را پیش گرفته اند اهمیت دارد. افراد دور کار به خوبی میدانند که وقت طلاست. هر چقدر زمان بیشتری صرف شود درآمد فریلنسر ها بالاتر میرود. مدیریت زمان از مهمترین کارهایی است که باید هر فرد دور کار بیاموزد.

برای مدیریت زمان بهتر است برنامه ریزی داشته باشید تا هیچ وقتی را هدر ندهید. ابزار و روش های مختلفی برای این کار وجود دارند.

یک روز ایده آل را برای خود شرح دهید

با جزئیات شرح دهید. ساعت ها، فعالیت ها، حس ها و چیزهای دیگر را درج کنید. مهم این است که یک روز عادی زندگی تان و کارهایی که در آن انجام می دهید را در این نوشته شرح ندهید. به جای این کار برنامه ای را تنظیم کنید که نشانگر سبک زندگی “ایده آل” شما باشد. حتی می توانید سرگرمی ها و روابطی که در حال حاضر ندارید را هم در این برنامه بگنجانید. بلند اندیش باشید.

برای سه روز یک جدول زمانی دقیق بنویسید

وقتی روز ایده آل تان را ترسیم کردید، تا سه روز یک گزارش واقعی از فعالیت های تان بنویسید. درست مثل وقتی روز ایده آل تان را می نوشید، زمان ها، فعالیت ها و احساسات تان را در این گزارش درج کنید. نگران اینکه روز شما با روز ایده آل تان اختلاف زیادی دارد هم نباشید! خیلی مهم است که در این مرحله کاملا صادق باشید، حتی اگر سخت و دردناک باشد. هدف این است که یک تصویر واقع گرایانه از گذران روز های تان به دست بیاورید تا برنامه های تان تحت کنترل تان باشد.

با استفاده از یک جدول زمانی این دو را مقایسه کنید

وقتی سه روز یک جدول زمانی تهیه کردید، نتایج را جلوی تان بگذارید. برنامه ها و فعالیت های واقعی شما در مقایسه با روز “ایده آل” تان چگونه است؟ بیشتر مردم متوجه زمانی دارند هدر می دهند می شوند.

صادقانه از خودتان بپرسید “با تغییر چه چیز هایی می توانم زندگی ام را به تصویر ایده آلم نزدیک کنم؟” بعضی ها با تغییرات کوچک به آن می رسند، و بعضی دیگر با تغییرات خیلی بزرگ و اساسی.

برنامه ای بنویسید که با ایده آل و احتیاجات سازگار باشد

وقتی می خواهید برنامه ی ایده آل تان را تنظیم کنید، از خودتان بپرسید ” چه چیزی از همه برایم مهم تر است؟”. نمی توانید یکدفعه همه چیز را باهم تغییر دهید، پس ببینید مهم ترین ویژگی های خود ایده آل تان کدام است. حتی ساعت خواب و بیداری تان را هم در برنامه ی جدیدتان بگنجانید. زمانی را به دوستان و خانواده اختصاص دهید. کارهای تان را دسته بندی کنید- ساختن، فروختن، مدیریت و غیره.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *