فریلنسر های نویسنده این نکات را جدی بگیرند!

نویسندگی یکی از شاخه های اصلی دورکاری است. تولید محتوا برای وب سایت های مختلف یا نوشتن مقالات برای مجله یا وبلاگ، تهیه کتاب آنلاین و … همگی از زیر شاخه های نویسندگی هستند. یک نویسنده دورکار می توانند از سایت های پروژه یابی برای یافتن کار کمک بگیرند و یا آنکه به بخش مدیریت وبسایت ها برای همکاری ایمیل بزنند.

به هر حال اگر شما یک وبلاگ نویس یا نویسنده سایت خبری هستید برای افزایش کارایی میتوانید از نکات زیر استفاده کنید.

ابزار کارتان را دوست داشته باشید

یک کامپیوتر خوب شما را نویسنده ی بهتری نمی کند. اما اگر لپتاپ تان قدیمی باشد، ممکن است خسته تان کند، حواستان را پرت کند و کارتان را کُندتر کند. وقتی همیشه منتظر لود شدن برنامه ها در دستگاه تان باشید تولید محتوا سخت می شود.

اگر بیشتر در طول سفر می نویسید، هنگام خرید لپتاپ به عمر باتری دقت کنید. بهتر است یک منبع توان پشتیبان هم بخرید تا تمام شدن باتری به شما استرس وارد نکند و حواس تان را از نوشتن و تایپ کردن پرت نکند. بیشتر در مورد لپتاپی که برای کار فریلنس مناسب باشند تحقیق کنید.

فضای کار مناسب نویسنده

نوشتن در یک موعد مقرر به اندازه ی کافی سخت هست؛ با کار کردن در یک محیط کاری ناخوشایند سخت ترش نکنید. اگر نشستن پشت میز کارتان به شما فشار می آورد، احتمال اینکه تمرکزتان را از دست بدهید و بازدهی تان کم شود زیاد است. در این شرایط، هر کلمه ای که می نویسید کند تر از قبل می شوید و ضرر می کنید.

بهتر است یک میز کار خوب، صندلی راحت و سیستم نوردهی خوب بخرید. شاید دل تان بخواهد ایده هایی خلاقانه و جدید در محیط کارتان امتحان کنید؛ یکی از چیزهایی که اخیرا خیلی محبوب شده میز کار ایستاده ی قابل تنظیم است.

مکان الهام بخش نویسندگی

حتی با داشتن یک محیط کار فوق العاده، هر روز نوشتن در یک جای ثابت می تواند خسته کننده باشد. صفحه پشت صفحه نوشتن در یک محیط ثابت ممکن است برایتان یکنواخت شود و بازدهی تان را کم کند. نگذارید این اتفاق بیفتد. جایی پیدا کنید که بتوانید گاهی لپتاپ در دست به آن جا بروید تا خلاقیت تان احیا شود و دوباره شروع به نوشتن کنید. برای عده ای،این مکان ممکن است کافی شاپ مورد علاقه شان باشد، جایی که یک چای لاته برای تان سرو می کنند و می گذارند به کارتان برسید؛ برای بقیه، این مکان ممکن است یک اطاقک مطالعه در کتابخانه ای عمومی باشد. هرطور شده، محل کارتان را به جایی تغییر دهید که علاقه ی شما را به نوشتن تجدید کند و کلمات را دوباره بر صفحه ی نمایش تان جاری کند.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *