چطور سایت را برای کاربران موبایل بهینه سازی کنیم؟

۴ گام مهم در راه اندازی سایت

طبق آمار منتشر شده امروزه بیشتر وبگردی ها توسط موبایل انجام می شود. این موضوع برای مدیران سایت بسیار مهم است. باید در طراحی سایت به سازگار بودن با موبایل دقت داشته باشند.

اگر هنوز سایت تان ریسپانسیو نیست بهتر است به فکر استخدام فریلنسر طراح سایت باشید. چرا که کاربران وقتی ببینند سایت شما با موبایل سازگاری ندارد، خیلی زود آنرا ترک خواهند کرد.

هر چه سایت سبک تر و بهینه تر باشد، کاربر پسند تر می شود. در ادامه راهکارهایی پیشنهاد میدهیم تا در داشتن یک سایت عالی که تجربه خوبی را به کاربران موبایل ارائه دهد کمک تان کند.

ریسپانسیو گردن سایت

قبل از هر چیز لازم است تا سیات را برای نمایش در انواع نمایشگرها سازگار کنید. برای موبایل، تبلت و رایانه! به این عمل ریسپانسیو کردن سایت میگویند که توسط کدهای PHP و … انجام میگیرد و باید افراد متخصص این کار را انجام دهند.

ساده کردن نویگیشن

منوهای مگا قدیمی نمی توانند در طراحی وب سایت برای موبایل برای شما کارساز باشند. کاربران تلفن همراه، ممکن است نسبت به سایر کاربران ابزارهای مختلف، دقت و توجه کمتری داشته و تنها به دنبال یافتن نیازهای خود در نرم افزار یا وب سایت های مد نظر در کوتاه ترین زمان و مسیر می باشند.

منوهای نویگیشن خود را با کمترین آپشن ها طراحی کنید؛ به آنالیزهای مربوط به وب سایت خود مراجعه کنید تا عمده جستجوهای کاربران خود را بیابید.

آپشن های کمتر، منجر به اشغال فضای کمتری در صفحه شده و به شما اجازه می دهد تا فضای بیشتری در طرح خود بگنجانید؛ این یک راه ایده آل برای لمس کردن گزینه مورد نظر و خواندن مطالب خواهد بود.

به حرکات دقت کرده و در مورد آنها فکر کنید

کاربران موبایل، کاملا متقاوت از کابران دسکتاپ با ابزارهای خود ارتباط برقرار می کنند. رابط کاربری شما می بایست برای این مورد مهم برنامه ریزی داشته باشد.

طرح شما می بایست از حرکات برای به انجام کارهای مشخصی بهره مند شود. رابطی که از کنترل های رایج و بصری بهره مند می شود، کاربران را خوشنود و راضی می کند.

این حرکات شامل موارد زیر می شوند:

* ضربه و دو ضربه بر روی صفحه
* فشار
* نگه داشتن
* کشیدن و رها کردن
* اسکرول کردن (با یک انگشت یا دو انگشت)
* زوم کردن و زوم اوت کردن
* کشیدن صفحه به سمت بالا و پایین
* تکان دادن ابزار

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *