چگونه میگرن را درمان کنیم؟

میگرن

میگرن

مدیتیشن منظم می تواند از تعداد و شدت تشنج های دردناک بکاهد. در مطالعه ای بر روی ۲۰ نفر ، محققان آمریکایی با کمال تعجب دریافتند که مراقبه منظم حتی از داروها حتی از م ثرتر از حملات میگرن جلوگیری می کند.

در حالی که نیمی از جمعیت بعضی اوقات از سردردهای “عادی” رنج می برند ، ده تا دوازده درصد آنها از میگرن رنج می برند. میگرن یک بیماری عصبی است که می تواند کیفیت زندگی فرد را به شدت کاهش دهد. میگرن با درد شدید و ضربان دار در یک طرف سر مشخص می شود. حرکت و نور علائم را حتی بیشتر بدتر می کند.

به طور کلی بین میگرن با هاله و بدون هاله تفاوت قائل می شود. اورا نوعی اختلال عصبی است که قبل از شروع درد اتفاق می افتد. اینها می تواند اختلالات بینایی و حالت تهوع باشد. در موارد به خصوص شدید ، حتی فلج کوتاه مدت نیمی از بدن می تواند رخ دهد.

میگرن قابل درمان نیست

گفته نمی شود که میگرن قابل درمان است – این همان چیزی است که آنها می گویند. با این حال ، افراد دارای معلولیت می توانند با تغییر شیوه زندگی علائم خود را بهبود بخشند و تجربه نشان داده است که در بسیاری از موارد حتی میگرن نیز هرگز بر نخواهد گشت.

به این منظور شناختن پرتابگرهای شخصی خود بسیار مهم است. اگرچه میگرن یک بیماری مزمن است ، حملات حاد می تواند توسط عوامل مختلف در هر فرد مبتلا ایجاد شود. اینها شامل ، به عنوان مثال ، غذاهایی مانند شکلات. همچنین تغییر در عادات خواب ممکن است باعث حمله میگرن شود. همچنین می تواند در پشت میگرن باشد عدم تحمل غذایی پنهان (به عنوان مثال عدم تحمل هیستامین یا عدم تحمل محصولات لبنی).

طب علمی میگرن را با اصطلاح Triptans درمان می کند. اینها مسکن های خاصی هستند که فقط علیه میگرن کار می کنند. با این حال ، آنها می توانند عوارض جانبی قوی داشته باشند.

با بیش از ده حمله میگرن در ماه ، پزشکان درمان پیشگیرانه میگرن را توصیه می کنند. برای این منظور ، داروهای مختلفی استفاده می شود ، که در واقع بر خلاف چیزی کاملاً متفاوت عمل می کنند ، مانند داروهای ضد افسردگی یا داروهای ضد صرع. “عوارض جانبی” برای کاهش و یا کاهش حملات میگرن در نظر گرفته شده است.

میگرن از طریق استرس

علاوه بر موارد فوق عوامل محرک احتمالی نیز شامل استرس است از جمله عواملی که می توانند میگرن ایجاد کنند.

 اینجاست که مطالعه شروع می شود مراکز پزشکی Wake Forest Baptist کارولینای شمالی ، ایالات متحده آمریکا.

دکتر. ربکا اروین ولز و تیم تحقیقاتی وی ۱۹ بیمار میگرنی را به طور تصادفی به دو گروه تقسیم کردند. نه شرکت کننده در یک گروه تحت مراقبت های پزشکی استاندارد قرار گرفتند. ده نفر دیگر در یک دوره هشت هفته ای MBSR شرکت کردند. MBSR مخفف کلمه  کاهش فشار بر  ذهن است.

، بنابراین ، کاهش استرس از طریق اعمال توجه آگاهانه یا ذهن آگاهی. در کشور ما این روش به “مدیتیشن سیت” معروف است. این ترکیبی از یوگا و یک روش خاص مراقبه است ، جایی که ذهن کاملاً روی “اکنون و اینجا” تمرکز می کند. مطالعات دیگر نشان داده است که MBSR علائم بیماری های مختلف درد مزمن را کاهش می دهد.

مراقبه از میگرن جلوگیری می کند

نتیجه مشابهی توسط دکتر به دست آمد. ولز و تیم او. در پایان دوره ، شرکت کنندگان در گروه MBSR 1,4 حمله میگرنی کمتر (در هر ماه) نسبت به قبل داشتند. علاوه بر این ، مدت زمان تشنج به طور قابل توجهی کوتاه تر بود. قدرت درد نیز کاهش یافت ، اگرچه خیلی قابل توجه نیست. علاوه بر این ، شرکت کنندگان اظهار داشتند که کیفیت زندگی بهتری دارند و احساس می کنند می توانند بر میگرن تأثیر مثبت بگذارند.

چگونه از میگرن پیشگیری کنیم

اگر هنوز عوامل محرک شخصی خود را نمی دانید ، یک دفتر خاطرات که می توانید دردهای خود را در آن بنویسید می تواند به شما کمک کند. تنها در این صورت است که می توانید سبک زندگی خود را در صورت نیاز تطبیق دهید. مدیتیشن منظم به کاهش سطح استرس کمک می کند. این امر نه تنها از میگرن و سردرد بلکه از سایر بیماری های استرس زا نیز پیشگیری خواهد کرد.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *