مصاحبه با یک متخصص سئو و بازاریاب اینترنتی

سئو

سئو و بهینه سازی سایت، و بازاریابی اینترنتی مقوله ای ست که در پس طراحی و راه اندازی وب سایت ضروری بوده و به واقع به راه انداختن یک سایت اینترنتی بدون سئو و کمک گرفتن از کارشناس سئو و بهینه سازی سایت بی فایده خواهد بود. درست مثل این که یک فروشگاه بزرگ و لوکس را در بیابانی بدون عبور و مرور تاسیس نمایید.

آینده بازاریابی اینترنتی چگونه خواهد بود؟

در پاسخ به این سوال با توجه به تحلیل رفتار کاربران و نیز گسترش استفاده از اینترنت در موبایل به عنوان وسیله ای همیشه همراه ،  باید بیان نمود که موبایل مارکتینگ آینده بازاریابی اینترنتی را در دست خواهد گرد. کاربران موبایل سرعت پیشرفت رو به جلویی را به خود گرفته اند، بطوریکه گفت طراحی سایت موبایل فرندلی ، گروه های موبایلی ، اپلیکیشن های موبایلی در تمرکز بازاریابی اینترنتی قرار می گیرد. الگوریتم موبایل فرندلی بودن طراحی سایت در گوگل نیز گواهی بر این موضوع خواهد بود.

آیا موبایل مارکتینگ دنیای بازاریابی اینترنتی را به خود معطوف می نماید؟

طبق آنالیز رفتار کاربران این طور می تونیم بیان نماییم که استفاده از کامپیوتر و لپ تاپ سیر پیشرفتی را نمایش نمی دهند و حتی در برخی حوزه ها کاهش را نیز به خود گرفته اند اما کاربرانی که از طریق موبایل وارد سایت ها شده اند همواره سیر رو به پیشرفتی را نشان می دهد. فعالیت افراد در گروه های موبایلی به واسط اپلیکیشن های موبایلی مانند اینستاگرام ، تلگرام ، وایبر ، لاین و غیره رشد بسیار چشمگیری داشته است . اینها بیانگر این موضوع می باشند که موبایل مارکتینگ و استفاده از بسترهای تبلیغات موبایلی می تواند در راستای اهداف بازاریابی اینترنتی شرکت ها باشد.

چگونه برندسازی را در حوزه بازاریابی اینترنتی قرار دهیم؟

پروسه برندسازی گام های متعددی را شامل می شود که تمامی در جهت تقویت بازاریابی شما می باشد. آیتم هایی مانند سئو ، ویدیو مارکتینگ ، ایمیل مارکتینگ ، شبکه های اجتماعی ، طراحی سایت حرفه ای ، شبکه های اجتماعی تمامی مواردی است که به صورت تطبیقی تقویت بازاریابی و نیز برندینگ را منجر می شود.

چگونه استراتژی وب برندینگ را آغاز نماییم؟

برای آغاز یک استراتژی وب برندینگ می بایست یک سایت حرفه ای را طراحی نماییم که این خود تشکیل شده از تعیین اهداف ما از طراحی سایت می باشد. در کنار آن تمامی المان ها را در پوشانی از اهداف چیدمان نماییم و همواره اصول سئو را در زمان طراحی سایت خود محوریت قرار دهیم.

ویدیو مارکتینگ چه تاثیراتی در بازاریابی اینترنتی خواهد دارد؟

اشتراک ویدیو و نیز ترافیکی که سایت های اشتراک فایل ویدیویی به خود اختصاص می دهند بیانگر این امر می باشد که ویدیو مارکتینگ سرعت رو به جلویی دارد. تولید فیلم آموزشی و یا تیزرهای تبلیغاتی که در آن برند و نیز محصولات ما را معرفی کند در کنار تقویت برندینگ موجب بهبود بازاریابی اینترنتی ما خواهد شد.

ایا ایمیل مارکتینگ هنوز هم در بازاریابی اینترنتی موثر عمل می نماید؟

ایمیل مارکتینگ اگرچه در برخی حوزه ها هنوز هم قدرت خود را دارد اما اثرگذاری خود را در تقابل با دیگر متدهای بازاریابی اینترنتی کم رنگ تر نموده است. شاید وجود شبکه های اجتماعی و نیز گروه های اجتماعی موبایل عاملی برای بیان کم رنگ تر شدن قدرت ایمیل مارکتینگ باشد.

نقش شبکه های اجتماعی و گروه های اجتماعی تا چه حد پرنگ خواهد بود؟

ترافیکی که در شبکه های اجتماعی مانند فیس بوک ، لینکداین ، گوگل پلاس ، توییتر و نیز گروه های اجتماعی در موبایل مانند تلگرام ، اینستاگرام ، وایبر و غیره موجود می باشد حاکی ازین امر می باشد که توجه خود را بر این محیط ها و نیز تاثیرگذاری آن را بر مارکتینگ خود بیشتر مورد تمرکز قرار دهیم.

مزایای سئو در تجارت الکترونیکی چیست؟

همانطور که می دانید گوگل و دیگر موتورهای جستجو ابزارهلای قدرتمندی در هدایت کاربران به سایت ما می باشند و حال اصول سئو هماهنگ کننده طراحی سایت ما براساس الگوریتم های گوگل می باشد که در نتیجه جذب ترافیک و به دنبال آن سودآوری را برای ما به ارمغان می آورد.
البته هر سئو کار برای روند بهینه سازی هر سایتی روشی خاص را داراست که می تواند شامل تعدادی از این روش ها باشد.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *