آشنایی با ثروت افرینی

 انتشارات مدیریت صنعتی کتاب دیگری در حوزه موفقیت و راه های کسب موفقیت برای همه منتشر کرد.

کتاب «ثروت آفرینی سریع» نوشته هارو اکر با ترجمه احمد روستا در پی آن است که چارچوب های ذهنی مخاطبان را تغییر دهد چرا که به اعتقاد نویسنده، مهمترین مانع در برابر ثروت آفرینی، چسبیدن به افکار کهنه و پرهیز از تغییر است. مردم گمان می کنند برای کسب موفقیت و ثروت آفرینی به سرمایه ای کلان نیاز دارند، اما توانایی ثروت آفرینی یک توانایی موروثی نیست.

بخش هایی از توصیه های نویسنده در این کتاب را در ادامه می خوانید:

«متأسفانه اکثر مردم زمانی سراغ یک کالا می روند که خیلی دیر شده و فرصت های عمده از بین رفته اند.

از طرف دیگر عجله خیلی زیاد هم خوب نیست. در صورتی که من فیتنس لند را سه سال قبل از زمان مورد نظر افتتاح می کردم به شما اطمینان می دهم فیتنس لند تا به حال زمین خورده بود. زیرا در آن زمان، بازار آمادگی نداشت و عناوین خبری کافی در مورد فیتنس یا در مورد لوازم خانگی با کیفیت بالا هنوز وجود نداشت و تعداد افرادی که حال و حوصله گشت و گذار در بین خیابان های شلوغ را داشته باشند کم نبود.

شما باید یاد بگیرید که بازار را سنجیده و زمان بندی کنید. شما بایستی از موعد مناسب ورود به بازار و خروج از آن آگاهی داشته باشید.

در سیستم ثروت آفرینی سریع، نیت شما باید کشف “فرصت های کف بازار” باشد بدین معنا که تقاضا برای کالای مورد نظر، بالا و عرضه کالا پایین باشد. درست همان کاری که مارک اندرسون ۲۲ساله انجام داد. او با کار در لابراتوار کامپیوتر دانشکده، یک برنامه نرم افزاری به نام “ناوی گیتور” را تهیه کرد و با این برنامه، کار جستجو در اینترنت را سهولت بخشید. ظرف ۲سال، ارزش خالص دارایی او از صفر به ۵۰ میلیون دلار رسید. “ناوی گیتور” درست زمان بندی شده بود.»

زمانی که “چیزی” خوب کار می کند بر تکرار و تکثیر آن تمرکز کنید… سوال کلیدی است این است که من چگونه محصول یا خدمتم را به دست جمع کثیری از مردم برسانم؟ به عبارت ساده تر، تکثیر و تکرار عبارتست از راهکاری برای افزایش مقدار ارزش (محصول) قابل ارائه به مشتریان.

بسیاری از مردم با استفاده از رویکرد “تقسیم و تکثیر” (تکثیر و تکرار) نسبت به دیگر متدهای قدیمی به ثروت بیشتر رسیده اند. آیا در مورد آقای سام والتون تاکنون چیزی شنیده اید؟ امپراطوری کوچک او وال-مارت نام دارد. سام با یک فروشگاه کوچک در یک شهر کوچک شروع به کار کرد و سود ناچیزی از آن به دست آورد. سام در ادامه فروشگاه خود را طوری سازماندهی کرد که بدون وجود او نیز کارایی داشت. او از راهکار تقسیم و تکثیر استفاده کرد و ۱۵۰۰ “شعبه” یا به عبارت دیگر فروشگاه های معروف به وال-مارت در صدها شهر کوچک امریکا را راه اندازی نمود.

قانون درآمد: درآمد شما با ارزشی که شما به بازار عرضه می کنید ارتباط مستقیم دارد.

در کار تجارت، دردسرها در اول کار قرار دارد، اما پول و ثروت در پایان کار قرار دارد.

آیا می دانید که امروزه به لطف ۹۰۰ رشته ورزشی، ایالات متحده در ۹۰۰ نوع کسب و کار فعالیت دارد؟ اصلا سخت نیست. امریکایی ها با یک شرکت خارجی شریک هستند و این شرکت، رشته های ورزشی را مدیریت می کند. در حالی که ایالات متحده برای خود تبلیغات می کند… این دلیل اصلی محبوبیت امروزی بازاریابی “مشارکتی” است… یکی از قویترین راهکارهای قدرت اهرمی استفاده کامل از پایگاه داده است. حمایت از مشتریان با محصولات و خدمات اضافی و متقاعد نمودن آنان به خرید مجدد و مکرر، سود بسیار زیادی به دنبال دارد…

یکی از تفاوت های عمده بین کارآفرین ثروت آفرینی سریع و یک مدیر معمولی این است که:

کارآفرین ثروت آفرینی سریع قبل از شروع به انجام کار، فرجام کار را در نظر دارد!

با پیگیری سامانه ثروت آفرینی سریع، ظرف ۳ تا ۵ سال می توانید ۴ انتخاب داشته باشید:

۱) می توانید کسب و کار خود را راه اندازی کرده، کار خود را ادامه داده و درآمد زیادی را به دست آورید یا
۲) می توانید کسب و کار خود را راه اندازی کرده، با تفویض روزانه امور، در زمان، صرفه جویی کنید، نقد کرده و به تبع آن، درآمد چشمگیری را از آن خود کنید یا
۳) می توانید تمام یا قسمتی از کسب و کار خود را بفروشید و برای همیشه به یک میلیونر تبدیل شوید یا
۴) می توانید ترکیبی از تمام حالات بالا را به وجود آورید.

شما هرگز نمی توانید به اندازه درآمد حاصل از واگذاری یک کسب و کار از کارکرد آن کسب و کار درآمد به دست آورید!

بنابراین گزارش، این ناشر همچنین کتاب «بخش‌بندی بازار در عمل»، تالیف سالی دیب و لیندون سیمکین را با ترجمه محمد حسین بیرامی روانه بازار نشر کرده است. کتابی برای پاسخ به پرسش‌ها و دغدغه‌های مدیرانی که به دنبال استفاده از مفهوم بخش بندی بازار هستند. موفقیت در کسب و کار بستگی به توانایی سازمان در برآورده ساختن نیازهای مشتریان دارد. بخش بندی بازار به این هدف کمک می کند و اگر به صورت مناسب به کار گرفته شود، سازمان‌ها را قادر می سازد که مشتریان را در اولویت قرار دهند، منابع را حداکثر سازندو توان تجاری خود را در برابر رقبا تقویت نمایند.

ناشر در معرفی کتاب آورده است: «تاحالا برای شما این سؤال مطرح شده که راز موفقیت مک دونالد چی بوده و یا جنرال موتورز و هیولت پکرد چطور شد که از معروفترین برندهای دنیا شدند؟ کارخانه پورشه، ایزی جت، قایق‌های مسابقه‌ای ریوا یا بانک کوتس استراتژی کلی بازار هدفشان را چطوری برنامه ریزی کردند؟ می خواهید خشت اول بازاریابی نوین را در شرکت خود بنا گذارید؟
از متخصصین بازاریابی می خواهید تا با برنامه ریزی اثربخش و هدف گذاری بهتر برای شرکت شما موفقیت تجاری ایجاد کنند؟
چه مدیر ارشد اجرایی باشید یا مدیر بازاریابی، مشاور یا دانشجوی MBA اگر دنبال راهنمایی هستید که برای شما بخش بندی بازار را شناسایی، هدف گذاری و موضع یابی کند و یا به دنبال شناخت مشتریان یا بنگاه ها هستید و می خواهید فرایند خرید را شناخته و از کاربرد موثر شناخت بازار هدف، سیاستگذاری فروش و برنامه ریزی بازاریابی و نظر سنجی در بخش بندی بازار و ایجاد بخش و طبقه بندی مشتریان خود با استفاده از تحقیقات کیفی و کمی اطمینان حاصل کنید، مطالعه کتاب بخش بندی بازار در عمل به شما کمک می کند که گره از رموز بخش بندی موفق باز کنید.

این کتاب به بازاریابان حرفه‌ای کمک می کند تا شناخت عملی روشنی از مفهوم بخش بندی بازار و مسائل بازدارنده موفقیت آن را بیابند و قادر به طراحی و اجرای اثر بخش برنامه بخش بندی بازار شوند. همچنین دانشجویان MBA نیز می توانند با مطالعه این کتاب در آینده به کارفرمایان خود کمک کنند تا از دام هایی که تاثیر وارونه بر موفقیت بخش بندی بازار و استراتژی هدف گذاری دارند، اجتناب کنند.

بخش بندی بازار الزاماتی دارد که کاربرد آن را منحصر و محدود به سازمان خاصی نمی سازد؛ همه سازمان‌ها، بزرگ یا کوچک، انتفاعی یا غیر انتفاعی، خدماتی یا تولید، مشتریانی دارند که باید به آنها خدمت‌رسانی کنند. بخش بندی بازار مفهوم مرکزی استراتژی بازاریابی است و پلی است بر روی شکاف بین خواسته های متنوع مشتری و منابع محدود شرکت. شاید شما هم در زمره افراد بسیاری باشید که از فقدان راهنمایی برای حل مسائل و موانع پیش از اقدام به بخش بندی سرخورده شده اند؟ شاید پرسش‌های بی پاسخی در مورد بخش بندی دارید؟ اگر اینطور است، شما تنها نیستید…

هیچ پاسخ فوری یا آسانی برای سؤالات بخش بندی وجود ندارد. با این وجود تجربیات عملی فراوانی در دسترس قرار دارند که راهکارها و تصاویر ارائه شده در این کتاب پاسخی است برای پرسش‌ها و دغدغه‌های مدیرانی که به دنبال استفاده از مفهوم بخش بندی بازار هستند.»

ثروت آفرینی هفت راز فروش موفق

گام اول در ثروت آفرینی – جدیت در هر آنچه که انجام می‎‎دهید. مصمم باشید که در مسیرتان همواره رو به بالا و در جهت تعالی حرکت کنید.

گام دوم در ثروت آفرینی – مهارت خود را برای فروش موفق مشخص کنید. از این مهارت برای رفع محدودیتهای موجود بهره بگیرید. سایر مهارتهای لازم را با تمرین و تکرار کسب کنید.

گام سوم در ثروت آفرینی – با اشخاص مناسب مشورت کنید. منظور اشخاص موثر، مثبت و موفق است، چرا که مصاحبت با اینگونه اشخاص حس مثبتی در شما ایجاد کرده و با افزایش انرژی شما حرکتتان به سوی موفقیت را تسریع می کند.

گام چهارم در ثروت آفرینی – همواره در حفظ سلامتی خود کوشا باشید. در این مورد همواره به خاطر داشته باشید که پیشگیری بهتر از درمان است.

گام پنجم در ثروت آفرینی – همواره به خود به عنوان بهترین در زمینه کاریتان بنگرید. برای این منظور باید تصورات ذهنی خود را کنترل کنید. بر خلاف اشخاص متوسط و سطح پایین که همیشه در اندیشه آخرین شکست می باشند، آنچه همواره در ذهن اشخاص موفق تداعی میشود تصویر آخرین موفقیتشان است.

گام ششم در ثروت آفرینی – با خود به شیوه ای مثبت گفتگو کنید. به این منظور باید مکالمات داخلی‎تان را تحت کنترل درآورید. برای رسیدن به چنین منشی همواره دربارهٔ اهداف خود بیندیشید.

گام هفتم در ثروت آفرینی – عملکرد مثبت؛ رفتن، حرکت، مشغولیت و نیز نوعی حس اضطرار را همواره در خود داشته باشید.

افراد موفق همواره در حال فعالیت می باشند و حتی لحظه ای دست از تلاش برنمی‎دارند.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *