آیا خرید تجهیزات کارکرده فست فود مقرون به صرفه و توجیه پذیر است؟

آلزایمر

زمانی که تصمیم به باز کردن یک فست فود در یک شهر گرفته باشید، حتما هزینه های ابتدایی برای شما سنگین به نظر آمده و پیشنهاد خرید تجهیزات کار کرده فست فود می تواند فوق العاده وسوسه انگیز باشد.

اما باید دید خرید تجهیزات فست فود کار کرده تا چه اندازه می تواند عاقلانه و مقرون به صرفه باشد.

به همین دلیل در اینجا به مزایا و معایب خرید تجهیزات کارکرده فست فود می پردازیم.

مزایای خرید تجهیزات کارکرده فست فود

از مزایای خرید تجهیزات کارکرده فست فود می توان به موارد زیر اشاره کرد:

۱- صرفه جویی در هزینه ها

اگر به جای خرید تجهیزات فست فود نو به سراغ تجهیزات کار کرده بروید، طبیعتا تا حد زیادی در هزینه هایتان صرفه جویی می شود.

۲- عدم نیاز به راه اندازی

برخی از تجهیزات رستورانی یا فست فود و حتی تجهیزات کافی شاپی نیاز به راه اندازی و نصب اولیه دارند. زمانی که به سراغ وسایل کارکرده می روید، این مراحل در مورد آن ها انجام شده است و تنها کافی ست که تجهیزات را به آشپزخانه ی فست فود خود آورده و پس از شستشو و انجام نظافت های مورد نیاز، شروع به استفاده از آن ها نمایید.

۳- دسترسی به برندهای قدیمی و باکیفیت

متاسفانه طی سال های اخیر شاهد ورود برندهای لوازم آشپزخانه ی های صنعتی که بعضا کیفیت های پایینی دارند، به بازار بوده ایم. اما در میان تجهیزات کارکرده می توان برندهای قدیمی تر و در عین حال پرقدرت تری را یافت که می توانند بارها و بارها طول عمر بیشتری نسبت به یک دستگاه نو و کارنکرده داشته باشند.

البته شما برای خرید دستگاه های مورد نیاز آشپزخانه فست فود باید حتما با یک مشاور مطمئن صحبت کرده و از راهنمایی های وی برای انتخاب برندهای مطمئن و با کیفیت بالا بهره مند شوید.

معایب خرید تجهیزات کارکرده فست فود

از معایب خرید تجهیزات کارکرده فست فود باید به موارد زیر توجه داشت:

۱- ریسک بالای از کار افتادن پیش از موعد انتظار تجهیزات

اگر تجهیزات کارکرده فست فود را از جایی خریداری کنید که شناختی نسبت به سابقه ی آن نداشته و نتوانید حدس بزنید که تا چه اندازه از دستگاه کار کشیده شده است، ممکن خواهد بود که در زمانی کوتاه با مشکلاتی در دستگاه روبرو شده و خرج های زیادی به شما تحمیل کند.

البته این در مورد دستگاه های نو و کارنکرده نیز وجود دارد که پیش از موعد مورد نظر دچار خرابی شده و نیاز به تعمیرات پیدا کنند.

۲- پایین بودن فاکتور زیبایی

وقتی از تجهیزات دست دوم در آشپزخانه ی فست فود تازه افتتاح شده ی خود استفاده می کنید، به میزان قابل توجهی فاکتور زیبایی را از دست خواهید داد. وسایل کار کرده احتمالا برق سابق را نخواهند داشت و هر آن قدر که شسته شوند نمی توانند به اندازه ی وسایل و تجهیزات نو نمای درخشانی داشته باشند.

۳- محدود بودن دامنه ی انتخاب

وقتی قرار باشد آشپزخانه ی فست فودتان را با تجهیزات دست دوم راه اندازی کنید، طبیعتا دامنه ی انتخاب هایتان محدود شده و نمی توانید هر نوع وسیله ای با هر برندی که مایل هستید، خریداری کنید. شما باید انتخاب خود را از میان تجهیزاتی در انواع و برندهایی که در بازار دست دوم برای فروش گذاشته اند، انجام دهید.

در نهایت می توان گفت که خرید تجهیزات دست دوم فست فود می تواند به نوعی صرفه جویی در هزینه ها باشد. اما با در نظر گرفتن مزایا و معایب آن توصیه می شود که بخشی از وسایل را که می توان در برندهای مرغوب و مطابق با نیازها از بازار دست دوم تهیه کرد، به این شکل خریداری کنید و دیگر تجهیزات مورد نیاز را که نمونه ی قابل اعتمادی در بازار دست دوم ها ندارند، به صورت نو و آکبند خریداری کنید.

به این شکل هم در بودجه صرفه جویی شده است و هم این که آشپزخانه فست فود بر روی پایه ی لنگانی راه اندازی نمی شود.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *