آیا غلظت‌ خون قابل درمان است

خون

چگونه می توانیم غلظت خون را درمان کنیم ؟ غلظت خون چه عوارض بدی در بدن می تواند بگذارد ؟ چگونه می توان از بروز غلظت خون جلوگیری کرد ؟

اگر اکسیژن مورد نیاز و کافی به بدن نرسد مغز انسان قادر به تشکیل گلبول های قرمز نخواهد بود در نتیجه باعث غلظت خون و بیماری هایی در زمینه سرطان خواهد شد.

 برخی از غلظت‌های خون، بیماری‌های زمینه‌ای سرطان هستند: در برخی مواقع غلظت خون به خاطر استعمال سیگار است و به دلیل کاهش اکسیژن خون، فرد دچار غلظت خون می‌شود.

 افرادی که به بیماری قلبی و ریوی دچار هستند نیز ممکن است دچار غلظت خون شوند،: جاهایی که اکسیژن کم است، غلظت خون ایجاد می‌شود. البته برخی از غلظت‌های خون، بیماری‌های زمینه‌ای سرطان هستند.

 «پلی سیتمی ورا» نوعی بیماری یا اختلال خونی است که در آن مغز و استخوان بیش از حد مورد نیاز گلبول قرمز می‌سازد و این مدل امکان دارد به سرطان خون تبدیل شود.

 استعمال سیگار، زندگی در مناطق کوهستانی(ارتفاعات)، بیماری‌های قلبی و عروقی منجر به ایجاد غلظت خون افراد می‌شود، اما این بیماری‌ها زمینه‌ساز سرطان نیستند.
چنانچه فردی دچار غلظت خون باشد باید علت غلظت خون را از یک فوق تخصص خون و سرطان جویا شود.

 در بین برخی افراد باب شده که می‌گویند چنانچه غلظت خون دارید قرص آسپرین استفاده کنید یا خون اهدا کنید، : این تجویز از هر کسی برمی‌آید و استفاده دو مورد فوق تنها در حد یک مسکن ساده بوده و نیاز است افراد علت بیماری غلظت خون را با مراجعه به پزشک جویا شوند و چنانچه غلظت خون علتی زمینه‌ای دارد، متناسب با تشخیص پزشک به درمان بپردازد.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud