چشم سوم افسانه است یا واقعیت دارد؟

چشم سوم از زمان‌های خیلی گذشته برای بسیاری از فرهنگ‌ها و قوم‌ها قابل احترام بوده است. برخی از بزرگان بر این باورند که چاکرایی با این نام در پیشانی انسان قرار دارد. این چاکرا باعث می‌شود انسان قدرت‌های خارق‌العاده‌ای چون تله ‌پاتی، پیشبینی آینده و… را پیدا کند. اما برخی دیگر از صاحب‌نظران بیان می‌کنند که سومین چشم تنها یک تشبیه از توانایی‌های ذهن و تربیت ضمیر ناخودآگاه انسان است. در هر صورت نکته مشترک بین همه تعریف‌های چشم سوم این است که این چشم راه ارتباطی میان جسم و روح و به عبارتی ضمیر خودآگاه و ناخودآگاه انسان است.

همه انسان‌ها از چاکرای چشم سوم بهره‌مند هستند. اما تنها برخی از آن‌ها می‌توانند به خوبی از آن استفاده کنند. به عبارتی سومین چشم همه افراد باز نیست. این چشم می‌تواند هدایت‌کننده‌ای قدرتمند در مسیر زندگی ما باشد.

آیا چشم سوم شما باز است؟

چشم سوم چاکرایی در پیشانی است.

اگر در شما پنج نشانه زیر وجود داشته باشد، یعنی چشم سوم شما باز است.

 • بین ابروهای خود احساس خستگی می‌کنید.
 • دور اندیش هستید و نسبت به آینده حساس‌ترید.
 • به نور حساس هستید.
 • علاقمند به ایجاد تغییر در زندگی هستید و مدام تغییراتی ایجاد می‌کنید.
 • تا حدی می‌توانید ذهن مردم را بخوانید و نظرات آن‌ها را از نگاهشان بفهمید.

البته این نشانه‌ها می‌توانند دلایل دیگری داشته باشند. همانطور که می‌دانید روح انسان جزو بلندمرتبه‌ترین موجودات در جهان هستی است. روح ما به منبع عظیم خلقت دسترسی دارد. اما این جسممان است که باعث محدودیت روح شده است. باز شدن چشم سوم، ندای درونی و معنویت از جمله راه‌هایی هستند که به ما کمک می‌کنند با روحمان ارتباط برقرار کنیم. ارتباطی که قدرت بی‌اندازه‌ای به ما می‌بخشد.

مزایای باز شدن چشم سوم

همانطور که گفته شد، باز شدن سومین چشم یک راه ارتباطی با روح ماست. این ارتباط مزایای بسیاری برای ما به دنبال خواهد داشت.

 • به مرحله‌ای عالی از تمرکز و فکر کردن می‌رسید.
 • راحت‌تر می‌توانید از حافظه بلند مدت و ضمیر ناخودآگاه خود استفاده کنید.
 • کنترل ذهنتان را در دست می‌گیرید.
 • می‌توانید با جهان هستی ارتباط برقرار کنید.
 • تصمیم‌های درستی برای آینده خود می‌گیرید.

البته این بدین معنا نیست که افرادی که چشم سوم بسته دارند، توانایی انجام این کارها را ندارند. به یاد داشته باشید که انسان قدرت جذب همه چیز را دارد!

معایب چشم سوم

باز شدن چشم سوم معایبی نیز به همراه دارد. جالب است بدانید که برخی از افراد به اجبار و با استفاده از انرژی‌های منفی و ارتعاشات نادرست برای باز کردن سومین چشم خود اقدام می‌کنند. این موضوع مشکلاتی را برای آن‌ها به وجود می‌آورد.

 • سردرگمی، سردرد و خستگی بیش از اندازه
 • عدم درک، توانایی و آگاهی استفاده از چشم بصیرت.
 • احساسات نادرست و ارتباط نادرست با روح و جهان هستی.

سومین چشم همان بصیرت انسان است.

راه ارتباط با روح

چشم سوم برای بیداری معنوی است و در ارتباط با کائنات از این چشم استفاده می‌شود. در هنگام مراقبه برای تمرکز کردن از این چشم استفاده می‌شود. چشم بصیرت نام دیگری است که به این توانایی بشر داده شده است. چشمی که می‌تواند نادیدنی‌ها را ببیند. در داستان‌های عرفای بزرگی چون شمس و مولانا بارها و بارها در مورد استفاده از این چشم خوانده‌ایم.

جالب است بدانید که در آموزه‌های دینی و معنوی، راه‌هایی برای تقویت چشم سوم ارائه شده است. به عنوان مثال در آموزه‌های مسلمانان سجده‌های طولانی یکی از راه‌های باز شدن چشم بصیرت انسان است. برخی از ادیان به کمک مراقبه و تمرکز انسان‌ها را به سوی باز شدن چشم بصیرت سوق می‌دهند.

یکی از مهم‌ترین کارهایی که انسان امروز آن را فراموش کرده است، همراهی با روح بزرگ او و استفاده از نیروهای بزرگی است که خداوند در وجود او قرار داده است.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *