منظور از نوع پوست چیست

رفع تیرگی پوست

منظور از نوع پوست، خشکی یا چربی پوست و یا ترکیبی از این دو است. ما باید بدانیم که پوستمان از کدام نوع است. چرا؟ چون محصولات پوستی همه یک نوع نیستند. پاک کننده ها یا دستمال های مرطوب پاک کننده مخصوص پوست های چرب، در پوست های خشک و حساس ایجاد آزردگی، خشکی بیشتر و چروک می کنند. پاک کننده ها و لوازم آرایشی چرب و مرطوب باعث ایجاد جوش و تورم در پوست های چرب می شوند.
بدون در نظر گرفتن رنگ و نوع پوست مراقبت از پوست بسیار موثر است. خیلی از مردم عقیده دارند که استفاده از محصولات طبیعی برای مراقبت از پوست در بهبودی رنگ، لطافت و شادابی پوست و به حداقل رساندن مشکلاتی نظیر تغییر رنگ و چروک های ریز بسیار موثر است.

با توجه به رنگ پوست خود با آن درست رفتار کنید

بیشترین تفاوت هایی که در پوست مشاهده می شود مربوط به ملانین های موجود در آن است.
تعیین رنگ پوست جهت تشخیص میزان مقاومت در برابر آسیب های ناشی از آفتاب و درمان آزردگی یا التهاب پوست ضروری است. متخصصین پوست، میزان حساسیت پوست را توسط مقیاس رنگ از یک الی شش تعیین می کنند.

کسانی که شماره پوست آنها یک است دارای پوستی سفید هستند که اغلب در مقابل آفتاب می سوزند و برنزه نمی شوند. افرادی که شماره شش هستند پوست قهوه ای تیره دارند که نسبت به دیگران در مقابل آفتاب مقاوم ترند. معمولا مردمان آمریکای لاتین و خاورمیانه در ردیف شماره های چهار و پنج قرار می گیرند.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *