لایت کوین، ارز دیجیتالی جدید سریع تر از بیت کوین

به تازگی نوعی تازه از بیت کوین به نام لایت کوین وارد بازار شده است. استقبال از ارز دیجیتالی بیت کوین موجب شده است تا نمونه های مختلفی از ارزهای دیجیتالی به بازار عرضه شوند که از جمله ی آن ها می توان به اتریم و زدکش اشاره کرد.

البته باید گفت که این ارزهای دیجیتالی، مانند ارز دیجیتالی بیت کوین چندان محبوب نیستند اما توانسته اند که در عرض مدت نه چندان زیاد و طولانی، محبوبیت کم و بیش قابل توجهی کسب کنند.

اما باید گفت که لایت کوین چیزی از مدت عرضه اش نمی گذرد که البته با ارز دیجیتالی بیت کوین از نظر اصول و اجرایی تفاوت چندانی ندارد، اما از نظر سرعت انتقال و کارایی بهتر عمل می کند.

لایت کوین از کجا آمد؟

این ارز دیجیتالی جدید توسط یکی از کاکنان اسبق گوگل به نام چارلی لی طراحی شده و ارزش بازار آن به سرعت به ده‌ها میلیارد دلار رسیده است.

لایت کوین هم مانند سایر ارز‌های دیجیتال توسط یک مرکز خاص مانند بانک مرکزی کنترل نمی‌شود و تمام کاربران در یک شبکه بزرگ به نقل و انتقال آن می‌پردازند.

شبکه تبادلات این ارز دیجیتالی بر اساس قالب فرایندی موسوم به ماینینگ عمل می کند. ماینینگ درواقع شامل محاسبت پیچیده ریاضی با استفاده از سخت افزار‌های قدرتمند است و افرادی که به اجرای این محاسبات کمک می‌کنند مبلغی را به عنوان پاداش دریافت می‌کنند، طراحان لایت کوین برای تولید و عرضه آن سقف ۸۴ میلیارد لایت کوین را درنظر گرفته‌اند که به معنای محدودیت برای تولید و انتقال و عرضه ارز یادشده است.

این در حالی ست که ارزش پردازش هر بوک بیت کوین، به دلیل لزوم تایید و بررسی ده دقیقه به طول می‌انجامد، اما این عدد در لایت کوین تنها دو و نمی دقیقه است. پس می توان به این نتیجه رسید که این ارز دیجیتالی سریع تر و ارزان قیمت تر است.

همچنین استفاده از یک الگوریتم نه چندان پیچیده مزیت دیگر این ارز دیجیتال سبب شده است که بسیاری آن را یک پول دیجیتال آینده دار تلقی کنند.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud