Messenger Kids فیس بوک برای کودکان زیر ۱۳ سال

 

facebook-launches-messenger-kids

برنامه مسنجر کیدز (Messenger Kids) مخصوص کودکان زیر ۱۳ سالی است که اجازه داشتن حساب کاربری در شبکه‌های اجتماعی و ابزار‌های پیام رسان نظیر فیس بوک را ندارند.

خانواده‌ها معمولا گوشی‌های هوشمند یا تبلت خود را در اختیار کودکان قرار می دهند، اما همواره نسبت به استفاده مناسب آن‌ها از این فناوری‌ها و حضورشان در شبکه‌های اجتماعی نگرانی‌هایی وجود دارد. فیس بوک روز دوشنبه برای اولین بار اپلیکیشن پیام‌رسان خود که مخصوص کودکان طراحی شده را معرفی کرد.

بر اساس سیاست‌ شبکه‌های اجتماعی و ابزارهای پیام رسانی مانند اسنپ‌چت، اینستاگرام و فیس بوک، کودکان زیر ۱۳ سال نمی توانند حساب کاربری شخصی داشته باشند.

facebook-messenger-kids

شرکت فیس بوک می گوید که پیام رسان مسنجر کیدز (Messenger Kids) مخصوص کودکانی است که به سن قانونی برای داشتن حساب کاربری نرسیده اند.

فیس بوک می گوید که هدف از طراحی این مسنجر، ایجاد محیطی کنترل شده برای کودکانی است که در هر صورت به گوشی های هوشمند و تبلت‌ها دسترسی دارند. این شرکت برای مقدمات طراحی این پیام رسان، ماه ها به مصاحبه و مشورت با والدین کارشناسان رفتار کودک و سازمان‌های مربوط به ایمنی و حفاظت از اطلاعات پرداخته است.

Facebook-Messenger-Kids-video-chat-filters

این پیام رسان که قابلیت فرستادن پیام، عکس و ویدئو و همچنین ارتباط تصویری و صوتی را دارد، در اولین قدم برای عضویت کودکان اجازه والدین آنها را درخواست می کند.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *