Microsoft WorldWide Telescope – نرم افزار تبدیل رایانه به یک تلسکوپ مجازی

Microsoft-Worldwide-Telescope-Free-Download

کهکشان‌ها سامانه‌هایی بزرگ و با اندازه و مرزی مشخّص هستند که از ستاره ها، بقایای ستاره‌نماها (شبه ستاره‌ها)، ماده تاریک، گازها و گرد غبارهای میان ستاره‌ای که با نیروهای گرانشی به گرد هم آمده‌اند، تشکیل یافته‌اند. کوچک ترین کهکشان‌ها دارای پهنایی برابر با چند صد سال نوری، شامل نزدیک به ۱۰ میلیون ستاره هستند. بزرگترین کهکشان‌ها تا ۳ میلیون سال نوری پهنا دارند و شامل بیش از ۱۰۰۰۰۰ میلیارد ستاره هستند. نرم افزار Microsoft WorldWide Telescope قادر است رایانه شما را به تلسکوپی مجازی تبدیل کند تا بتوانید به تنهایی به سیر در کهکشان ها بپردازید و شاهد بهترین و زیباترین عکس های دریافتی از تلسکوپ های فضایی باشید. این برنامه تولید شده توسط بخش تحقیقاتی مایکروسافت بوده و با استفاده از تلسکوپ های Hubble, Chandra و  Spitzer، امکان سیر کهکشان ها را برای شما فراهم خواهد کرد.

WWT_Jupiter

بخش تحقیقاتی مایکروسافت که از افراد نخبه و نابغه تشکیل شده؛ ایده بسیار جالب و ناب Microsoft Worldwide Telescope را اجرایی کرد که به شما این امکان را می‌دهد که در هر جایی از دنیا به تلسکوپ‌های بسیار قدرتمند دسترسی داشته باشید.

به گزارش پایگاه خبری هم رسان به نقل از تک رادار، تعداد اپلیکیشن هایی که به شما امکان گشت و گذار در کل دنیا را می‌دهند بسیار محدود هستند اما نرم افزار Microsoft Worldwide Telescope یکی از این اپلیکیشن هاست که علاوه بر امکان گشت و گذار در فضا به شما درباره ستارگان و سیاره‌ها مطالب ارزشمندی می‌آموزد. با کمک این نرم افزار شما می‌توانید به تنهایی در فضا بگردید و از عجایب آن لذت ببرید و یا این که با انتخاب تورهای موجود، از صحبت‌های راهنمای تور استفاده کنید که مطالب بسیار شگفت انگیزی درباره آسمان ارائه می‌دهند. این نرم افزار در رایانه‌های دارای صفحه نمایش لمسی تجربه‌ای فوق العاده برای شما ایجاد خواهد کرد.

WorldWideTelescope_ISS

این نرم افزار همچنین به عنوان یک ماشین زمان عمل می‌کند. Microsoft World Telescope می‌تواند شما را به ۲۰۰۰ سال قبل برگرداند و یا اینکه ۲۰۰۰ سال به آینده پیش رو ببرد. این نرم افزار قادر است شگفتی‌ها و عجایب نجومی ۴۰۰۰ سال را برای شما به تصویر بکشد.

WorldWide-Telescope_large

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *