پالو سانتو

پالو سانتو

پالو سانتو

پالو سانتو ذات مهربانی دارد و با قدرت درمانگر خود میتواند افکار منفی و ناخوشایند را از بین ببرد.
پالو سانتو از زمان های کهن براى درمان و پاکسازی از انرژى هاى احساسی و معنوی منفی استفاده می شده است.
در علم مدرن نشان داده شده است که دودافشانی ضد عفونی کننده بسیار قوی است که ٩۴٪‏ باکتری ها را از بین مى برد و هوا را براى ٢۴ ساعت تصفیه مى کند.

معمولا به همراه چوب مقدس پالو سانتو از اسماج مریم گلی هم استفاده میشود که همراه هم آنها را در داخل صدف آبالون میسوزاند.گذشته از این که چوب پالو سانتو برای روان و ذهن ما خواص فراوانی دارد .

مطالعات جدید نشان داده اند که استفاده از این ماده موجب افزایش قدرت سیستم ایمنی و مبارزه با بیماری ها می شود.این تحقیقات نشان داده اند که چوب پالو سانتو خواص امیداوار کننده ای برای بدن دارد.

روغن تهیه شده از پالو سانتو حاوی ترکیبات ضد سرطانی است که استرس اکسیداتیو را کاهش داده و از سلولها محافظت می کند. به نظر می رسد که فیتوشیمیایی های محافظ کننده آن در جلوگیری از ایجاد بیماری در سیستم گوارشی، سیستم غدد درون ریز، سیستم قلب و عروق و سیستم عصبی نقش دارد.

منبع آنتی اکسیدانی

روغن پالو سانتو به عنوان منبع غنی از آنتی اکسیدان ها و فیتوشیمیایی هایی به نام ترپن ها شناخته شده و برای مبارزه با آسیب رادیکال های آزاد (که به آنها استرس اکسیداتیو نیز گفته می شود) به کار می رود.

چوب پالو سانتو چیست ؟

پالو سانتو چوب درخت مقدس است که در آمریکای جنوبی رشد میکند.تحت نظر دولت های اکوادر و پرو،به خاطر مقدس بودن این درخت ، تنها باید به شکل طبیعی از بین برود. درخت های زنده به هیج وجه بریده نخواهند شد و درخت و شاخه های افتاده بعد از ۳-۵ سال خشک شدن و خوابیدن در سطح زمین جنگل بارانی استفاده می شوند.

در این زمان، یک تبدیل شیمیایی انجام می شود که شیره چوب ( که موقع زنده بودن به شکل مایع بوده است) را متبلور کرده و رنگ طلایی- نارنجی را به چوب می دهد.

پالو سانتو کلمه ای است که در زبان اسپانیایی به معنی چوب مقدس می باشد. این درخت از خانواده مرکبات است مثل لیمو، کاج، نعنا و غیره. پالو سانتو قرن ها به عنوان دارو استفاده می شده که انرژی ها را پاکسازی کرده و حضور را بالا برده.

رایحه ی بهشتی ایجاد میکند و باعث بالا بردن سطح هوشیاری روحی شده و کمک به فراهم نمودن فضا برای مراقبه می کند. هم چنان خلاقیت را بالا میبرد و علایم سرما خوردگی، التهاب،استرس، آسم، سردرد، اضطراب و افسردگی و درد های روحی را از بین میبرد. رایحه آن به دفع حشرات بالدار مانند مگس و پشه کمک می کند.

قدیسان اسپانیایی زمانی که این چوب را کشف کردند تجربه هایی با این چوب کسب کردند که نشان دهنده قدرت پاکسازی و درمان بعضی از بیماریها بود. به همین دلیل اسم آن را چوب مقدس یا درخت مقدس نام گذاری کردند.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *