زنان باردار و جابجایی با هواپیما

غیب شدن هواپیما

اگر زنان باردار قصد سفر و جابجایی با هواپیما را دارند بهتر است برخی نکات مهم و حائز اهمیت را در نظر داشته باشند از خوردبروز حالت تهوع و سرگیجه با مصرف برخی موادغذایی پیشگیری کنند سفر با هواپیما با مشورت با پزشک باید صورت بگیرد خانم های باردار در معرض خطر تنگی نفس و تهوع قرار دارند پس مراقبت های ویژه ای در این زمینه باید در پیش بگیرند .

اگر قصد دارید برای سفرهای نوروزی برنامه‌ریزی کنید و اکنون در سه ماهه دوم بارداری به سر می‌برید، می‌توانید راحت‌تر تصمیم‌گیری کنید و محدودیت‌های سه ماهه نخست را نخواهید داشت.

در این سه ماه‌ دیگر می‌توانید کمی نفس راحت بکشید زیرا علایم تا حدودی بهبود یافته‌اند. تهوع صبحگاهى محو شده است، احساس خستگی نمی‌کنید و روحیه و انرژی‌تان بالا است. تنها نکته‌ای که رعایت آن در این سه ماه مهم است، شرایط جوی مقصدتان است.

در این سه ماه تا حدودی دچار گرگرفتگی و افزایش دمای بدن هستید. بنابراین بهتر است محلی که برای سفر انتخاب می‌کنید گرم نباشد. درحالیکه سفر به وسیله هواپیما تا ۳۶ هفتگی برای بارداری تک قلو و تا ۳۲ هفتگی برای بارداری دوقلویی یا بیشتر مجاز است، اما شما باید از ۲۸ هفتگی به بعد برای سفر با هواپیما نامه اجازه پزشک زنان برای سفر هوایی را به همراه داشته باشید. سعی کنید پیش از سفر هوایی از قوانین مربوط به آن مطلع شوید.

  اگر قصد دارید به کشورهای خارجی سفر کنید، حتما درباره بیماری‌های شایع در آن کشور تحقیق کنید تا اگر نیاز به دریافت واکسنی برای پیشگیری دارید و تزریق آن بنا به دستور پزشکتان بلامانع است آن را دریافت کنید. همچنین اطمینان حاصل کنید که در هرلحظه از سفر قادر به برقراری ارتباط با پزشکتان باشید تا اگر مشکلی برایتان پیش آمد با او مشورت کنید.

در طول سفر با هواپیما نیز سعی کنید هر نیم ساعت یک بار کمی در راهرو بین صندلی‌ها قدم بزنید و چند حرکت کششی انجام دهید تا هم پاهایتان ورم نکنند و هم سیستم گردش خونتان دچار مشکل نشود. به یاد داشته باشید که در این سه ماه بدن شما به آب بیشتری نیاز دارد تا دمای بدنتان تنظیم شود بنابراین اگر می‌توانید هنگام دریافت کارت پرواز از مسئول گیت بخواهید تا صندلی نزدیک به دستشویی را برایتان رزرو کند.

سعی کنید لباس راحتی برای طول سفر انتخاب کنید که هم سبک باشد و هم گشاد تا دچار گرمازدگی یا تنگی نفس در هواپیما نشوید.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *