ترفند عکاسی حرفه ای با دوربین گوشی

چگونه خوش‌ عکس باشیمگوشی های هوشمند امروزی تنها برای تماس گرفتن کاربرد ندارد بلکه دوربین عکاسی، موزیک پلیر و بسیاری امکانات دیگر کاربران را از همراه داشتن گجت های بسیاری بی نیاز می کند.

با اینکه روز به روز دوربین گوشی ها پیشرفته و هوشمند تر می شود اما هنوز هم کاربران برای ثبت تصاویر با کیفیت دچار مشکل می شوند.

چگونه از تار شدن تصویر پیشگیری کنیم؟

پیش از معرفی روش های حذف تاری عکس اندروید، بهتر است ابتدا علت تار شدن عکس ها را بررسی کنیم و عکس هایی مناسب بگیریم. تار شدن عکس از لحظه ای آزار دهنده تر می شود که فرصتی برای ادیت عکس وجود ندارد.

شاید باورتان نشود اما یکی از دلایل رایج این اتفاق کثیف بودن لنز است. با توجه به این که لنز گوشی بخشی بیرونی از بدنه محسوب می شود، ممکن است بیشتر از دیگر بخش ها کثیف و آلوده شود. پس ابتدا از تمیز بودن لنزتان مطمئن شوید.

اجازه ندهید گوشی بیش از حد تکان داشته باشد

حرکت دادن گوشی دلیل عمده دیگری است که باعث تاری عکس اندروید می شود. گوشی های هوشمند امروزی با استفاده از فناوری خود سعی می کنند حرکت و لرزش را تا حدود کم کنند؛ موضوعی که تا حد زیادی نیازمند نور کافی محیط است. معمولا در محیط های کم نور لرزش خفیف حتی در حد زدن دکمه شاتر دوربین باعث تاری عکس می شود. پس سعی کنید به آرامی روی دکمه ضربه بزنید و دست خود را ثابت نگه دارید. اگر از هر دو دست خود استفاده کنید نتیجه بهتری را خواهید دید.

ــ همینطور توجه دشته باشید که گرفتن عکس ممکن است مدت زمانی در حدود ۱/۴ ثانیه طول بکشد. پس بعد از زدن دکمه شاتر هم سریع دوربین را تکان ندهید و چند لحظه صبر کنید. فعال کردن تثبیت کننده عکس یا Stabilizer در تنظیمات دوربین را فراموش نکنید.

سریع عکس نگیرید

گوشی های هوشمند امروزی از فوکوس خودکار استفاده می کنند. ایجاد این فوکوس فوری نیست و مدتی طول می کشد. اگر شما بلافاصله بعد از گرفتن دوربین سمت سوژه عکس بگیرید، احتمالاً عکس تار می شود. باید دوربین را روی سوژه نگه دارید و دوربین به صورت اتوماتیک روی آن فوکوس می شود.

فوکوس دوربین معمولا تنظیم می شود اما گاهی ممکن است با مشکلی مواجه شود. برای مثال جسمی در نزدیکی دوربین قرار گیرد، در این موارد باید به صورت دستی روی قسمتی که می خواهید فوکوس شود کلیک کنید و دوربین روی آن به صورت دستی فوکوس کند.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *