دانشمندان ادعا می کنند تله پورت انسانها ممکن است

دستگاه تله پورت

انتقال انسانی امکان پذیر خواهد بود .پروفسور میشیو کاکو از دانشگاه سیتی ، نیویورک ، این فناوری را برای انتقال یک شخص زنده به قسمت دیگری از زمین یا حتی فضا می تواند در طی چند دهه – یا حداقل تا قرن آینده – در اختیار داشته باشد.

پروفسور کاکو ، به عنوان آقای جهان های موازی به دلیل ادعاهای آینده نگرانه خود ، که شامل امکان سفر در زمان و نامرئی بودن است ، نیز مورد بررسی قرار داده است ، فناوری های علمی مختلف را که غیرممکن به نظر می رسد ، مورد مطالعه قرار داده و نتیجه گرفته است که برخی در نهایت اتفاق خواهند افتاد.

وی گفت: “بسیاری از چیزهایی که در Star Trek می بینید در واقع امکان پذیر خواهند بود – مانند teleporter.

“شما می دانید این عبارت از من پرت شده اسکاتی است ، ما قبلاً به آن می خندیدیم. ما وقتی کسی در مورد دور شدن و نامرئی شدن صحبت می کرد ، مانند فیزیکدانان می خندیدیم، اما ما دیگر نمی خندیم و فهمیدیم که اشتباه کردیم.

“انتقال کوانتومی در حال حاضر وجود دارد. در واقع ،ما به دانشگاه مریلند رفتیم و از یک اتم را که در حال انتقال است فیلمبرداری کردیم. این اتم از یک اتاق به اتاق دیگر منتقل می شد.

“بنابراین در سطح اتمی ما میتوانیم آن را انجام دهیم که گرفتاری کوانتومی خوانده می شود.”این فرآیندی است که باعث می شود اتصالات بین اتم ها و اطلاعات آنها بین اتمهای دورتر  منتقل شود.

وی گفت: “من فکر می کنم طی یک دهه ما اولین مولکول را تله پورت خواهیم کرد.” وی گفت فیزیک کوانتومی عجیب و غیر ممکن است – اشیاء ناپدید می شوند و دوباره در جاهای دیگر ظاهر می شوند و همزمان در دو مکان قرار می گیرند.وی افزود: “اما الکترون ها این کار را همیشه انجام می دهند – به آنها ترانزیستور گفته می شود. نور این کار را انجام می دهد – به این پرتو لیزر گفته می شود.”نور نیز از قبل انتقال یافته است.ما به مقصد وین در اتریش پرواز کردیم ونور را ۵۰۰ متر از رودخانه دانوب تله پورت کردیم.

وی ادعا می کند که گام بعدی ، انتقال فوتون ها به ماه پس از سال ۲۰۲۰ خواهد بود ، پیش بینی می شود که انسان دوباره در سطح قمری فرود بیاید.

او معتقد به زمان است ، سازگاری این فرآیند با اشیاء بزرگتر – و سپس موجودات زنده مانند حیوانات و حتی افراد – چیزی جز یک “پروژه مهندسی پیچیده” علمی نخواهد بود.

وی گفت: “این احتمالاً به موقع حل می شود”.

دانشمندان بیشتر از ادعاهای وی غافل مانده اند و نشان می دهند که اختلافات بین یک انسان و یک اتم ، به معنای موفقیت در مقیاس کوچک نیست که یک موجود زنده در حال ساختارشکنی باشد و مجدداً در جاهای دیگر قرار گیرد – چه زنده و چه مرده.

مشکلی که اساس اصلی انتقال حمل و نقل است ، ترجمه چیزی فیزیکی به داده ها ، ارسال آن به مکانی دیگر ، و مونتاژ  دوباره آن است.به طور گسترده ای احساس می شود که سیستم به اصطلاح درهم کوانتومی که برای انتقال اتم استفاده می شود ، از نظر زمان و بقا برای هر موجود زنده غیرممکن است.

تریلیون ها اتم در بدن انسان وجود دارد ، به این معنی که شخص باید قبل از اینکه هریک از آنها درگیر شوند ، بخوانند ، دیجیتالی شوند و از راه دور منتقل شوند ، به اجزای مختلف شکسته شوند ، قبل از آنکه تمام مراحل به صورت معکوس انجام شود تا آنها را به مکان جدید برساند.

دانشجویان دانشگاه لستر ، تخمین می زنند که داده های یک موجود سالها طول می کشد تا بتواند جایی را دور بزند .

هنگامی که اتم ها تله پورت می شوند، آنها با یک نسخه از داده های جدید از بین می روند – بنابراین شما به طور واقعی می میرد و به زندگی بازگردانده می شود – آیا میتوان گفت حتی اگر زنده ماند یا یک کلون جدید شود میتواند همان فرد باشد ؟

فیزیکدانان در انستیتوی فناوری کالیفرنیا برای اولین بار در سال ۱۹۹۸ یک فوتون مجرد را با سه پا تله پورت کردند. از آن زمان ، مسافت افزایش یافته است ، اما هنوز هم در حد فوتون کار می کنند.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *