دانشمندان اکسیر حیات را در خون جوان یافتند!

ایده جوانسازی بدن از طریق خوردن خون افراد جوان برای نخستین بار در فیلم های دراکولا ظاهر شد که شخصیت افسانه ای این فیلم با خوردن خون دختران جوان زندگی خود را تمدید می کرد و …

محققان موسسه کالج دانشگاهی لندن به تازگی موفق شدند به این ایده جامه عمل بپوشانند و با تزیق خون افراد جواد در افراد مسن آنها را از ابتلا به بیماری هایی مانند مانند سرطان، بیماری قلبی، حتی زوال عقل ایمن نگه دارند.

لیندا پارتریج متخصص علم ژنتیک پس از آزمایشات و تحلیل فراوان دریافت که تزریق پلاسمای اشخاص جوان به مسن ترها می تواند آنها را در برابر سرطان یا مشکلات قلبی مقاوم تر کند.

محققان موسسه کالج با تزیرق خون موش های جوان به موش های پیرتر دریافتند که اگرچه سن موش ها بالاتر می رود اما بیمار نمی شوند و این مسئله باعث شد تا به اکسیر حیاتی که در خون جوان وجود دارد پی ببرند.

این محققان برای اطمینان از یافته خود خون موش های مسن را به موش های دیگر تزریق کردند و به نتیجه ای حیرت انگیز دست یافتند. موشهایی که خون مسن را دریافت کرده بودند بیمار شده و مردند. یافته های این تحقیق نشان داد که خون هر چه جوانتر باشد خطر ابتلا به بیماری و مردن کمتر می شود.

این تحقیقات تنها به موش ها ختم نشد و فردی به نام پیتر تیل با کمک استارتاپ Ambrosia در سان فرانسیسکو آزمایشاتی مشابه روی انسان انجام داد. البته مجبور شد به هر داوطلب ۸ هزار دلار بپردازد!

بدین ترتیب ۷۰ داوطلب بالای ۳۵ سال برای تزریق خون افراد ۱۶ تا ۳۵ سال آماده شدند. نتیجه این پژوهش این بود که پس از تزریق خون جوان ۱۰ درصد از کلسترول آنها کم شد و این خود خطر ابتلا به بیماری های قلبی را کاهش می دهد.

همچنین پروتوئین به خصوصی که به ژن پیری شهرت دارد نیز به میزان ۲۰ درصد کاهش یافت. به این ترتیب اثر شفا بخش بودن خون جوان به اثبات رسید.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *