خوابیدن به سبک خرس

خواب

خواب

الگوهای خواب و بیداری در انسان ها و حیوانات متفاوت است می خواهیم به برخی از شباهت های الگوهای خواب میان انسان ها و حیوانات اشاره کنیم افرادی که خواب آلوده هستند و علاقه زیادی به خوابیدن در طول روز و مصرف میان وعده های مختلف دارند شبیه به کدام حیوانات زندگی می کنند ؟

خرس همان‌طور که احتمالا حدس زده‌اید، خرس‌ها موجوداتی هستند که به چرت زدن علاقه دارند. افرادی که الگوی خواب آن‌ها در گروه خرس‌ها قرار می‌گیرد، عاشق چرت زدن هستند و معمولا با گیجی از خواب بیدار می‌شوند.

افراد این کرونوتایپ دقیقا مانند خرس‌های واقعی در طبیعت، در ساعات اولیه روز دارای بهترین توانایی برای رسیدگی به فعالیت‌های خودشان هستند و شب‌ها خیلی راحت به خواب می‌روند.

میزان خواب مطلوب برای خرس‌ها بین ۷ تا ۸ ساعت است و حتی می‌تواند کمی هم بیشتر باشد. دکتر بروس (متخصص خواب) می‌گوید که الگوهای خواب و بیداری کرونوتایپ خرس با چرخه خورشیدی مرتبط است.

از نظر تمایل به مصرف خوراکی‌ها،‌ خرس‌ها در طول روز به خوردن میان‌وعده علاقه دارند و شاخص توده بدن (BMI) آنان نیز در محدوده متوسط به بالا قرار می‌گیرد. اگر کرونوتایپ شما هم در گروه خرس‌ها قرار می‌گیرد، به توصیه‌های دکتر بروس توجه کنید.

این متخصص به شما پیشنهاد می‌کند که حدود ۷ صبح بیدار شوید و یکی دو ساعت قبل از کار کردن را به لذت بردن از وقت خودتان اختصاص بدهید. علاوه بر این، بهتر است که قبل از شام کمی ورزش کنید و حدود ۱۱ شب به رخت‌خواب بروید.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *