ملکه انگلیس از نوادگان امام حسن و پیامبر اسلام است

چندی پیش نشریه ساندی_‌تایمز لندن در مقاله ای به مطلب یک روزنامه مراکشی اشاره کرد که گفته است نسل ملکه_الیزابت_دوم می تواند با پادشاه مسلمانان که بر اسپانیا حکومت می کرد مرتبط بوده و از طریق آنها به فرزندان پیامبر_اسلام برسد.
تایمز لندن ادامه داده است که دیوید استارکی، استاد تاریخی، خاطرنشان کرد که این نظریه جذاب است و «کاملا پوچ نیست»، اما ثابت نشده است و از اولین زمانی که اواین نظریه را در دهه ۸۰میلادی شنیده است زیاد استفاده نشده است. این مورخ معتقد است که شجره_نامه تا قبل از ریچارد کنیسبورگ هیج شک و تردیدی در آن نیست و صحیح است و ازدواج های بسیاری بین خانواده_سلطنتی انگلستان و اسپانیا وجود دارد.
تقریبا از سال ۱۹۸۶ صحبت‌هایی در این‌ زمینه وجود داشت. در این سال، شجره‌شناس انگلیسی هارولد بی. بروکس-بیکر، ناشر کتاب‌های تبارشناسی خانواده‌های اصیل بریتانیایی این ادعا را مطرح کرد.
در آن‌ زمان، بروکس- بیکر برای مارگارت_تاچر نخست‌وزیر وقت انگلستان نوشت: «مردم انگلستان کمتر می‌دانند که خون محمد در رگ‌های ملکه جاری است». پاسخ به شایعه انتساب شجره‌نامه ملکه انگلیس به پیامبر

وبگاه انگلیسی «هیستوری» در این زمینه می‌نویسد: «بروکس-بیکر ملکه الیزابت را ازطریق زائده اندلسی به حضرت محمدمتصل می‌کند. زائده اندلسی، شاهدختی مسلمان در قرن ۱۱ میلادی بوده است که به مسیحیت روی آورد و صیغه شاه آلفونسوی ششم، از سلسله خیمنز شد. با وجود این، معلوم نیست که زائده واقعا با پیامبر اسلام نسبت داشته است یا خیر.»
عبدالحمید العیونی، مورخی که مقاله روزنامه الاسبوع را نوشته است هم به این اتصال معتقد است و با استفاده از زائده به‌عنوان حلقه اتصال، رد تبارشناسی الیزابت دوم را با عقب‌بردن تا ۴۳ نسل به پیامبر_اسلام می‌رساند.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *