بازسازی سه بعدی مجسمه پادشاه مصر

مجسمه پادشاه مصر

مجسمه پادشاه مصر

وقتی سال گذشته یک مجسمه عظیم رونمایی شد فرعون Psammetika I مطبوعات در ماتاریا مشتاقانه از او به عنوان تصویری از رامسس بزرگ دوم ، یکی از معروف ترین حاکمان مصر باستان استقبال کردند. با این حال ، برای بسیاری ، ناامید کننده بود که کتیبه روی ستون نشان داد که این مجسمه سلطنتی به نام Psammetik I است. این یک فراعنه کمتر شناخته شده بود که شش قرن بعد (۶۶۴ تا ۶۱۰ قبل از میلاد مسیح) حکومت می کرد.

Psammetik I

اما از نظر باستان شناسان ، جستجو بسیار نادرتر و هیجان انگیز است. آنها بیش از ۶ قطعه را گروه بندی کرده و با کمک فناوری مدرن توانستند بازسازی سه بعدی را انجام دهند. اکنون آنها با اطمینان می توانند بگویند که مجسمه Psammetic I 000 سانتی متر ارتفاع داشت و پادشاه با دست چپ دراز کشیده خود  جلوی بدنش به تصویر کشیده شده است.

دیتریش رائو ، مصری ، مصری می گوید:

“آن زمان ما مورد توجه قرار گرفتیم. ما می توانیم مطمئن باشیم که هیچ چیز دوباره اصلاح نشده و تغییر نکرده است. این واقعاً یک کار هنری است. “

ویرانه در Heliopolis

اما اندازه مجسمه تعجب آور است. اولین کلوس های سلطنتی ، بزرگتر از مجسمه های اندازه واقعی ، در سلسله دوازدهم (۱۲ – ۱۹۳۸ قبل از میلاد) ساخته شدند. این روند در زمان رامسس دوم کاملاً در حال جریان بود. پس از رامسس ، مجسمه ها به تدریج به اندازه واقعی کاهش یافتند. این یکی از دلایل نادر بودن این مجسمه است. در آن زمان ، چنین مجسمه عظیمی پدیده ای بی نظیر بود.

پادشاه فرهنگ

دیتریش رائو همچنین Psammetics را بنیانگذار جنبش رنسانس در مصر می نامد. او فرهنگ را در مصر احیا کرد ، به احیای دین ، ​​هنر و معماری کمک کرد. تکه های تندیس در محل معبد متعلق به رامسس دوم پیدا شد. اعتقاد بر این است که او درست در مقابل ستون بزرگی که به او اختصاص یافته است ، ایستاده است و نشان می دهد که Psammetic I می خواستم با این حاکم بزرگ همراه باشم.

“من کاملاً مجذوب دیدن او هستم که سعی می کند بخشی از بزرگترین دوره دولت در مصر شود.”

این مجسمه در هلیوپولیس – مرکز فرهنگی و مذهبی مصر باستان قرار داشت. این شهر بیش از ۲۵۰۰ سال به عنوان یک مرکز پرستش خورشید خدمت کرده است. به تصویر کشیدن ژست غیرمعمول مجسمه فقط این موضوع را تأیید می کند. این معادله زانو زده و در حال خم شدن در برابر خورشید (خدای آتوم) به تصویر کشیده شده است.

خدای خورشید

مزاج I. زانو زده پیش خدای خورشید

رمز و راز نابودی مجسمه

با این حال ، هنوز هم برای باستان شناسان رمز و راز است که چرا و چه زمانی مجسمه از بین رفته است. این یا توسط مسیحیان اولیه در دوران حکومت روم یا توسط حکام مسلمان در قرن ۱۰ یا ۱۱th نابود شد. آنها می توانند از این مواد برای ساختن استحکامات قاهره استفاده مجدد کنند.

از آنجا که علائم تخریب عمدی بر روی مجسمه یافت شد ، این پادشاه احتمالاً در شکم کسی دراز کشید. دهان این مضمون نیز گره خورده بود – آیا کسی می خواست او را ساکت کند؟

Psammetic I. – حاکم صبور

Psammetic I به عنوان یکی از بسیاری از حاکمان محلی شروع شد. تنها پس از حمله آشورها بود که پستیمیتک به عنوان فرعون منصوب شد. مذاکرات هوشمندانه او بیش از ۵۰ سال است که وی را در قدرت نگه داشته و به او ملحق می شود که مصر را دوباره به هم بپیوندد. او هیچ عجله ای در تلاش برای اعمال اقتدار خود در سراسر کشور نداشت و همه چیز را به زمان و پیشرفت می گذارد.

او سیاست عاقلانه ای را دنبال کرد ، که احتمالاً شامل این واقعیت بود که وی پروژه های ساختمانی را در همه جا انجام نمی داد ، او خود را چندان بر اساس شهرت و نشانه های خود پایه گذاری نکرد. شاید به همین دلیل است که او هرگز به اندازه رامسس دوم از شهرت برخوردار نبوده است.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *