سه راه برای افزایش سرعت اینترنت گوشی

ایران در زمینه پوشش شبکه اینترنت موبایل در مکان ۷۳ قرار دارد

اگر دقت کرده باشید گوشی های هوشمند پس از مدتی سرعت کارایی و اینترنت شان کند می شود. برای اینکه سرعت اینترنت گوشی افزایش یابد راهکارهایی وجود دارد که با رعایت آنها می توانید تا میزان قابل توجهی بر سرعت اینترنت بیافزایید.

نخستین اقدام بررسی این است که آیا سیمکارتی که با استفاده از آن به اینترنت متصل هستید از فناوری ۳G یا ۴G پشتیبانی می کند یا نه؟ سپس مراحل زیر را دنبال کنید.

– اگر گوشی شما امکان اتصال به شبکه های نسل سوم (۳G) و نسل چهارم (۴G یا LTE) را دارد، می توانید با تنظیم دستگاه خود، از حداکثر سرعت اینترنت استفاده کنید. برای تنظیم گوشی خود مراحل زیر را دنبال کنید.

تنظیمات – بی‌سیم و شبکه‌ها – بیشتر – شبکه‌های تلفن همراه – نوع شبکه گیرنده
Settings – Wireless & Networks – More – Cellular networks – Preferred network type

– نرم افزار هایی که از آن ها استفاده نمی کنید را حذف کنید چراکه این نرم افزار ها به نوعی از اینترنت تغذیه می کنند و در صورت زیاد بود تعداد این برنامه ها، مصرف اینترنت شما را بالا می رود و باعث کند شدن سرعت می شوند. برای حذف برنامه ها مراحل زیر را دنبال کنید.

تنظیمات – مدیریت برنامه‌ها – انتخاب برنامه – حذف (غیرفعال کردن) برنامه
Settings – Application Manager – [Select an App] – Uninstall (Disable)

– نرم افزار هایی که بر روی گوشی خود نصب می کنید، به خصوص برنامه هایی که مستقیما به اینترنت متصل می شوند مانند مرورگر ها و شبکه های اجتماعی، به مرور زمان فایل هایی را در گوشی شما ایجاد می کنند که باعث می شود تا مقداری از اینترنت شما صرف فایل های ذخیره شده شود. برای حذف این فایل ها مراحل زیر را دنبال کنید:

تنظیمات – مدیریت برنامه‌ها – انتخاب برنامه مورد نظر – پاکسازی حافظه پنهان
Settings – Application Manager – [Select an App] – Clear Cache

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *