ترفندهای افزایش احساس شادی

شادی

اگر می خواهید شادی و نشاط در زندگی تان افزایش پیدا کند از چه روش هایی می توانید کمک بگیرید چه راهکارهایی به ما در شادترشدن و احساس شادی بیشتر در زندگی کمک می کنند مراقبت و حفظ سلامتی از اصول مهمی است که در این زمینه به ما کمک خواهد کرد.

با رعایت این نکات شادابی و نشاط را به زندگی خود هدیه کنید.

مراقبت و حفظ سلامتی به مجموعه اقداماتی گفته می شود که افراد باید برای داشتن زندگی شاد،سالم و موفق مورد توجه قرار دهند‌.

حفظ نشاط و شادابی یکی از رموز اصلی و اساسی داشتن زندگی سالم است، که بدون برنامه ریزی و رعایت برخی نکات ممکن نیست.

به گفته بسیاری از پزشکان داشتن روحیه شاداب علاوه بر ایجاد حس رضایت در زندگی و موفقیت در کارها، در درمان بیماری ها و تسریع روند بهبود آنها تاثیر چشمگیری دارد.

“سلامتی‌تان را اولویت همه مسائل قرار دهید”

از قدیم گفته‌اند اگر سلامتی نباشد، انگار هیچ چیز نیست. بدن شما خانه روحتان است. ورزش کنید، سالم غذا بخورید و به اندازه کافی استراحت کنید.

“برای انجام کارهایی که دوست دارید وقت بگذارید”

هیچوقت از رفتن به یک مسافرت، انجام یک سرگرمی جدید یا گذراندن یک روز کنار کسانی که دوستشان دارید پشیمان نخواهید شد. ولی ممکن است از نرفتن به یک کلاس هنری، نخواندن یک کتاب یا نخریدن شی مورد علاقه خود پشیمان شوید.

“دست از جدی گرفتن زندگی بردارید”

چرا زندگی را اینقدر جدی می‌گیرید؟ سعی کنید در همه مسائل زندگی جایی برای شوخ طبعی و خندیدن پیدا کنید و زیاد بخندید.

“همیشه حرفی که باید بزنید را به زبان آورید”

اگر کسی را دوست دارید، به او بگویید. اگر کسی ناراحتتان کرده است، به او بگویید. اگر برای ابراز احساساتتان مشکل دارید، بنویسید. مطمئن شوید که اطرافیانتان از احساستان باخبر باشند.

“ذهنتان را به سوی فرصت‌ها باز کنید”

از اینکه گول بازی‌های ذهنتان را بخورید احساس شکست خواهید کرد. سعی نکنید با تجسم‌های فریبکارانه کنترل شوید.

“راه خودتان را دنبال کنید”

زندگی حقیقی خودتان را داشته باشید، خودتان را با دیگران مقایسه نکنید و به دنبال کمال هم نباشید. زندگی میهمانی بالماسکه نیست. نقابتان را بردارید و خودتان باشید. اگر دیگران از آن خوششان نمی‌آید، شاید وقتش رسیده که میهمانی جدیدی را پیدا کنید.

“دست از زندگی کردن در گذشته بردارید”

همین الان پشیمانی‌ها و حسرت‌های گذشته را دور بریزید. گذشته رفته است، فکر کردن به آن و اتفاقاتی که می‌توانست در آن بیفتد فقط لذت زمان حال را از شما می‌گیرد.

“چیزهایی که قدرت تغییر آنها را ندارید بپذیرید”

وقتی با واقعیت می‌جنگید، در جنگ اگرها و انکارها خودتان را زخمی می‌کنید. فکر کردن یا نگران بودن نسبت به آن فقط زمان حال و لذت‌های آن را از شما می‌دزدد.
«اگر اینطور می‌شد»، «باید اینطور می‌شد» و «چرا من»‌ها را از داستان‌ زندگی‌تان بیرون بیاورید و پیش روید.

“زندگی کردن هوشمندانه را تمرین کنید”

ده سال دیگر ممکن است فکر کنید، زندگی‌ام به کجا رسیده است؟ وقتی هوشمندانه زندگی می‌کنیم، خودمان را در لحظه غرق می‌کنیم. اگر این سبک زندگی کردن را تمرین نکنید، این لحظه‌های گران‌قیمت را با فکر کردن‌های مداوم از بین خواهید برد. بین اتفاقات مهم زندگی استراحت کنید و وقفه بیندازید. این وقفه زندگی واقعی شما هستند.

“قدرشناسی را تمرین کنید”

حتی اگر زندگی‌تان عالی نباشد، باز هم چیزهایی برای قدردانی و شکرگزاری وجود دارد. پس هر روز برای لبخند زدن، خندیدن و تشکر کردن از لذت‌های بزرگ و کوچکی که در زندگی‌تان هست وقت بگذارید.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *