از رایحه های معمولی استفاده کنید

بو

بو

گوش هایتان تنها جاده ی آرامش فکری نیستند، بینی تان نیز می تواند مفید باشد. قرن ها، مردم برای برطرف کردن استرس و تنش از رایحه ها استفاده کرده اند. یک عطر می تواند احساس آرامش و امنیت را ایجاد کند. در واقع شاخه ای از درمان به نام عطر درمانی مختص استفاده از حس بویایی به عنوان وسیله ای برای تغییر عاطفی است.

مطالعاتی که توس دکتر آلن هیرش، رئیس عصب شناسی بنیاد درمان و تحقیقات بویایی و چشایی در شیکاگو صورت گرفت نشان می دهد که رابطه ای بین بویایی و حالت روحی است ممکن است حالت روحی شما به خاطر مسائل بیولوژیکی باشد.

دکتر هیرش متوجه شد که بخشی از مغز که بوها را ثبت می کند می تواند از نظر بیولوژیکی متصل به بخشی از مغز باشد که عواطف را ثبت می کند. قطعا بوی مناسب می تواند شما را آرام کند و در حالت روحی بهتری قرار دهد. در این جا چند بوی روح بخش را که ممکن است مناسب باشد آورده ام.

  • عصاره ی وانیل

  • هر چیز تازه پخته شده (نان، کیک و…)

  • صابون، کرم دست، روغن حمام، عطر و مواد پس از اصلاح

  • قهوه ی تازه دم

عطر سیب زمینی سرخ کرده:

شاید فکر کنید که بوییدن مواد غذایی می تواند شما را به رستوران محل تان برساند. به نظر می رسد که عکس این امر صادق است. دکتر هیرش حدود ۳۰۰۰ نفر را مورد مطالعه قرار داد و متوجه شد که بو کردن موز، سیب سبز یا قدری نعناع هر گاه که دوست دارید غذا بخورید موجب کاهش وزن می شود. وی به این نتیجه رسید که شاید آرامش ایجاد شده موجب خوردن کمتر می شود.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *