یک کافی شاپ خوب چه ویژگی هایی دارد؟

برنامه ریزی برای بر پایی یک کافی شاپ خوب علاوه بر بهترین تجهیزات کافه نیاز به رعایت اصول این کار دارد. اصولی که کمک می کند تا مشتری دید بهتری نسبت به کافه و خدمات آن پیدا کند چیزهایی از قبیل؛ کیفیت قهوه، اینترنت، راحتی و موارد دیگر.

در این نوشته به مواردی می پردازیم که عاملی برای موفقیت یک کافی شاپ هستند.

کیفیت قهوه

برای قهوه خورها کیفیت قهوه بسیار مهم است و حرف اول را میزند. در صورتی که کیفیت قهوه بالا باشد و نوشیدنی خوش طعمی به مشتری بدهید بسیاری از کمبود ها و کاستی ها را چشم پوشی میکنند. مشتری فقط برای خوردن قهوه آمده است پس برایش کیفیت مهمتر از هر چیز دیگری است. وقتی یک فلافل فروشی خیابانی مشتری ثابت دارد به این مفهوم است که کیفیت خوبی داشته وگرنه نه صندلی راحتی برای لم دادن دارد و نه دکوراسیون چشم نوازی که مشتری را به آنجا بکشاند.

دسترسی به اینترنت

امروزه دسترسی به اینترنت یکی از معیارهای آسایش و راحتی است. این جور خدمات به کار بیشتر مشتری ها می آید و باعث می شود تا آماده شدن سفارش وقتشان را در فضای وب بگذرانند. بسیاری از مشتری ها هستند که در وبگردی و شبکه های اجتماعی غرق شده و مدام سفارش نوشیدنی میدهند و به این ترتیب ساعت ها در کافه می مانند. و از دید بسیاری وجود اینترنت در کافی شاپ خوب ضروری است.

مبلمان راحتی

چند سالیاست که استفاد از کاناپه رستورانی به جای صندلی مرسوم شده و همه موجبات آسایش رو راحتی مشتری فراهم شده است. لم دادن روی مبلمان همراه با وبگردی یا مطالعه و نوشیدن بهترین قهوه ها یکی از کارهایی است که هر کسی میتواند ساعت ها جذب آن شود و حتی معتاد روزانه این کار!

قیمت های مناسب

وقتی نوشیدنی های یک کافه با کیفیت باشند و مبلمان راحتی خوبی داشته باشد و همینطور اینترنت رایگان و از همه اینها گذشته قیمت مناسب و منصفانه ای هم داشته باشد بی شک در دل مشتری ها جا خواهد یافت و معمولا اینجور مکان ها به پاتوق های دنج بدل می شوند.

معمولا مشتری ها به قیمت هم توجه میکند و به قول معروف هم خدا را می خواهند و هم خرما. خدمات با کیفیت در کنار قیمت کم خواسته مشتری ها است اما اگر واقع بینانه تر فکر کنیم متوجه می شوید که اگر کیفیت باشد مشتری با قیمت منصفانه هم کنار می آید و اعتراضی ندارد!

دکوراسیون جالب

راستش را بخواهید کافه بدون دکوراسیون کافه نمی شود. باید تم ویژه ای برای کافی شاپ برگزید تا متمایز باشد. باید محیط را طوری آراست که بیانگر سطح کیفی خدمات باشد و همینطور مشتری را از لحاظ روانی آماده هزینه کردن کند.

کتاب خانه

فضای کافی شاپ خوب طوری است که آدم ها را وادار به مطالعه می کند. اشتن فضایی مثل کتابخانه که کتاب و مطبوعات روز را داشته باشد شاید کمک بسیاری به جذب مشتری بکند. هر چه باشد یکی از نیازهای انسان، مطالعه در فضایی بدون سر و صدا و آرامش بخش است. بی شک مطالعه در کنار نوشیدنی با کیفیت بسیار لذت بخش خواهد بود.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *