گوگل پنالتی چیست و چطور از آن فرار کنیم؟

در طی روز‌های اخیر یکی از اخباری که توجه زیادی را در دنیای امنیت دیجیتال به خود جلب کرد، حمله پیچیده فیشینگ گوگل داکس (گوگل دکس) بود

در طی روز‌های اخیر یکی از اخباری که توجه زیادی را در دنیای امنیت دیجیتال به خود جلب کرد، حمله پیچیده فیشینگ گوگل داکس (گوگل دکس) بود

گوگل قول دنیای جستجو همواره نظارت دقیقی بر رفتار وب سایت ها دارد همانطور که در ازای تولید محتوای ارزشمند به آنها رتبه خوب و فرصت دیده شدن در صفحات نخست را می دهد گاهی به خاطر برخی اعمال غیر قانوی آنها را جریمه و به اصطلاح وب مسترها پنالتی می کند!

استخدام طراح سایت وردپرسی یا دروپال … در چنین شرایطی کاری از پیش نمی برد و باید این کار را به متخصصین سئو سپرد. بهینه سازی موتور های جست جو کاری است که باید اصولی انجام شود در غیر این صورت باید منتظر جریمه های گوگل بود.

اگرچه کلمه گوگل پنالتی جذاب و شنیدنی است اما برای صاحبان سایت پنالتی شدن اصلا جذاب نیست بلکه درد آور و بسیار بیرحمانه تلقی می شود.

برای رسیدن یک وب سایت به رتبه های بالاتر گوگل نیاز به بهینه سازی همه جانبه و همینطور لینک گرفتن از سایر وب سایت های ارزشمند است. این کار در مدت زمان طولانی معمولا صورت می گیرد.

حال برخی افراد سعی دارند با روش هایی غیر اصولی و خرید بک لینک خود را به صفحه نخست گوگل برسانند، در اینجاست که گوگل با پنالتی «جریمه» کردن وب سایت آنرا به قعر نتایج جستجو می فرستد. حتی گاهی هم کلا محتوای آن وب سایت را از نتایج خود حذف می کند.

گوگل پنالتی توسطربات های مختلف گوگل بررسی و اجرا می شود.

راه نجات از گوگل پنالتی

در چنین شرایطی بهتر است اقدام عجولانه ای انجام نداده و با رعایت نکات صحیح سئو و تولید محتوای ارزشمند نه کپی شده حسن نیتتان را برای بار دیگر به گوگل ثابت کنید.

تنها در صورت رقابت سالم گوگل شما را خواهد بخشید و پس از مدتی گوگل مجددا اقدام به بررسی سایتتان می کند چنانچه روش خود را تغییر داده و دست از کارهای سود جویانه کشیده باشید به تدریج محتوای وب سایت شما را در نتایج جستجوی خود وارد می کند.

فراموش نکنید با پنالتی شدن زحمات چند ساله شما بر باد رفته پس سعی کنید همیشه راه درست را پیش بروید. شاید بتوان با چنین روش هایی برای مدت کوتاهی خود را به صفحه نخست نتایج رساند اما ماندن در این رتبه هرگز با کارهای غیر اصولی ممکن نیست.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *