چرا ما در زندگی خود به سرگرمی بیشتری نیاز داریم؟

چرا برخی از ما چنین کار خلاقانه و خارق العاده ای را فراموش می کنیم که روحیه زندگی ما را بهبود می بخشد؟ بله ، بحث در مورد سرگرمی است. عجیب است که چند نفر این ایده را رد می کنند. آنها سرگرمی را بی اهمیت ، بی ارزش و تردید می دانند. شاید روزی واقعاً از آن لذت ببرند ، اما فقط بعد از اینکه ثروت بزرگی را رقم زدند ، یک پیشرفت علمی را رقم خواهند زد یا یک هنر عالی را خلق می کنند. با این حال ، آنها درک نمی کنند که افرادی که این کارها را انجام داده اند نیز از آن لذت می برند. سرگرمی یک حرکت دور از یک زندگی موفق نیست ، بلکه راهی برای یک زندگی موفق است.

ما به تفریح ​​احتیاج داریم

هریک از ما با تمایل به سرگرمی در انواع خاصی از فعالیتها متولد شد. شما می توانید کاری را انجام دهید که شخص دیگری از آن متنفر باشد و برعکس. ما زمانی که درگیر فعالیتهایی هستیم که حداکثر سرگرمی را فراهم می آوریم ، پربارترین ، پایدارترین ، خلاق ترین و انعطاف پذیرتر هستیم.

سرگرمی اثری از زندگی شماست ، راهنمایی برای استفاده برای اهداف اصلی خود که با شادی نوشته شده است. یادگیری خواندن و پاسخ دادن به آن از مهمترین موارد زندگی است. کلمه سرگرمی گاهی اوقات برای بهترین و بدترین رفتار استفاده می شود. برخی از مردم از شکنجه دیگران لذت می برند ، معتادان کمی متفاوت از آن لذت می برند. اما این سرگرم کننده است که به بدبختی منجر می شود و در واقع چیزی نیست که یک فرد عادی از آن لذت ببرد. به همین دلیل بیشتر سرگرم کننده جعلی است. همانطور که می بینید ، اساساً کلمه سرگرمی می تواند هر چیزی باشد.

با سرگرمی با استرس روبرو می شویم

اولین مورد این است که بدانیم سرگرمی های جعلی مشکلات شما را برطرف نمی کند، تا واقعی به شما امکان می دهد با آنها روبرو شوید. دانش آموزان در مدارس اغلب با استرس روبرو هستند ، به همین دلیل بازی های فانتزی به آنها کمک می کند. آنها احساس استرس ، اضطراب می کنند ، اما هرچه این کار بیشتر شود ، بیشتر به دنبال سرگرمی می شوند که به آنها کمک می کند این حالات روحی را نادیده بگیرند. سرگرمی در یک گروه از دوستان بهتر از اضطراب دوستان است.

سرگرمی واقعی واقعا لذت بخش است

منابع سرگرمی واقعی همان چیزی است که روانشناسان آن را لذت تجدید پذیر می نامند. این منابع سرگرمی نیز بارها و بارها سرگرم می شوند. اگر غذا برای شما سرگرم کننده است ، با هر وعده اضافی سرگرم می شوید. اما شما همچنان به ایده های جدید و جدیدی برای ادامه سرگرمی نیاز خواهید داشت (شاید برخی از چیزهای عجیب و غریب را معرفی کنید).

اگر یک نیاز سیری ناپذیر به چیزهای گران قیمت تری ، جوایز معتبر ، رابطه جنسی  و غیره دارید ، آرزوی شما جرقه سرگرمی واقعی نیست ، بلکه یک پوچی درونی است.

اگر واقعاً تفریح ​​داشته باشید ، هرگز پشیمان نخواهید شد

سرگرمی بد مانند قلدری باعث پشیمانی می شود. با سرگرمی واقعی ، هیچ خطری وجود ندارد و هرگز از آن پشیمان نخواهید شد. سرگرمی مکرر برای بسیاری از افراد ، به عنوان مثال ، مصرف الکل است. به نظر می رسد نوشیدن در این گروه بسیار سرگرم کننده است ، اما پس از آن  پشیمان می شویم. این واقعا سرگرم کننده نیست .

سرگرمی باعث می شود که احساس بهتری داشته باشیم ،

به تازگی ، مصاحبه ای با فردی ناشناس که شاید همه افراد اطراف او را تحقیر می کند ، منتشر شد. او هر روز می خندید ، همانند افرادی که با او ارتباط برقرار کرده بودند. اما واقعیت این بود که بسیاری از این افراد آسیب دیده بودند. یکی از آنها سپس خود را به قتل رساند.

سپس فردی که در حال مکالمه اشتباه بود ، توسط خبرنگار پرسیده شد که چه احساسی دارد. وی با صداقت مطلق پاسخ داد: “من ناراحتم”. به نظر می رسد این شخص خنده دار نبود. او غم و اندوهی را برای دیگران ایجاد کرد ، اما سرانجام برای خودش.

چگونه بدانیم کدام سرگرمی ما را پر خواهد کرد؟

روش های روانشناختی زیادی وجود دارد که به پیدا کردن سرگرمی کمک می کند. یک دفترچه یا یک کاغذ بردارید و آنچه را که از آن لذت می برید بنویسید. این می تواند هر چیزی باشد. اما احساسات خود را احساس کنید. زیرا اگر هنگام انتشار هرگونه فعالیت ، لبخندی را با رها کردن بدن و ذهن احساس کردید ، سرگرم کننده مناسب است.

از نظر علمی ثابت شده است که آنچه از آن لذت می بریم همراه با ما در تمام زندگی است. از این رو کودکی برای درک خودمان مهم است. تمام مواردی را که به خاطر دارید در کودکی از آن لذت بردید ، بنویسید. الگوهای این سرگرمی را احساس کنید. ترجیح دادید به تنهایی یا در یک گروه بازی کنید؟ در خانه یا بیرون از منزل؟ این ترجیحات هنوز در درون شماست.

و در آخر – خاطرات خود را با لیستی از آنچه سرگرم کننده شما هر روز انجام دهید ، نگه دارید. سپس به این فعالیت ها نمره ۰ تا ۱۰ سرگرمی بدهید. بنابراین شما می توانید با موفقیت فیلتر کردن چیزهای سرگرم کننده و چیزهایی که دوست ندارید.

این روش ها فقط آموزش هستند ، به شما یاد می دهند که به احساس سرگرم کننده خود پاسخ دهید. وقتی این اتفاق بیفتد ، نوبت شماست که رفتار واقعی خود را با سرگرمی که متوجه می شوید آشتی دهید.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *