آئودی Q3 مدل ۲۰۱۹ رونمایی شد

نسل جدید کراس‌اور آئودی Q3، با بهره‌گیری از تغییرات ظاهری و فناوری معرفی شد. این محصول، تا اواخر امسال در بازارهای اروپایی به مشتریان عرضه می‌شود.

مدل کنونی کراس‌اور آئودی Q3 در سال ۲۰۱۱ پا به عرصه وجود گذاشت و به همین دلیل، دیگر قدیمی شده است. با این حال، آئودی به امید رقابت با خودروسازان آلمانی مانند مرسدس بنز و بی‌ام‌و در این کلاس، آن را با فیس‌لیفت و بهبود ظاهری مواجه کرده است. آئودی قول داده بود که هر سه هفته یک‌بار، مدلی جدید یا نسل تازه‌ای از محصولات خود را معرفی کند. در همین راستا، خودروساز آلمانی نسل دوم کراس‌اور آئودی Q3 را تا سال ۲۰۱۹ به بازار عرضه می‌کند. مدل جدید آئودی Q3 با ظاهر جدید، فناوری بیش‌تر و انواع سیستم محرکه پا به بازار می‌گذارد.

2019 Audi Q3 crossover / کراس‌اور آئودی Q3 مدل 2019

طراحی نسل جدید کراس‌اور آئودی Q3، نشانه‌هایی از تمام مدل‌های کنونی خط تولید در خود دارد. در نگاه اول، به لطف ظرافت موجود روی گلگیرها چهره این کراس‌اور بسیار اسپرت شده است. پروفایل آن بسیار شبیه طراحی آئودی Q8 به نظر می‌رسد که روی بدنه کوچک‌تری پیاده‌سازی شده است. جلوپنجره مشبک باطراحی عمودی چهره اسپرت به کراس‌اور می‌بخشد، در حالی که چراغ‌های جلوی آئودی Q3 شباهت زیادی به چراغ‌های مدل A3 اسپرت‌بک دارد. مشتریان می‌توانند بین رینگ‌های ۱۷، ۱۸ و ۲۰ اینچی انتخاب کنند.

2019 Audi Q3 crossover / کراس‌اور آئودی Q3 مدل 2019

کراس‌اور آئودی Q3 مدل ۲۰۱۹ با افزایش ۹.۶۵ سانتی‌متری در طول و ۷.۶ سانتی‌متر در فاصله محوری مواجه شده است. این موضوع باعث افزایش کابین خودرو برای مسافران و فضای بار می‌شود. فضای بار آئودی Q3 جدید به ۶۷۴ لیتر افزایش پیدا کرده است که تفاوت چشم‌گیری با مدل کنونی به میزان ۴۷۲ لیتر دارد. با خواباندن صندلی‌ها، این فضا به ۱۵۲۶ لیتر افزایش پیدا می‌کند که ۱۱۳ لیتر بهبودی نسبت به مدل ۲۰۱۸ دارد.

2019 Audi Q3 crossover / کراس‌اور آئودی Q3 مدل 2019

آئودی سه نسخه مختلف برای سیستم محرکه کراس‌اور Q3 مدل ۲۰۱۹ در سراسر جهان عرضه خواهد کرد. البته هنوز جزئیات مربوط به این پیشرانه‌ها مشخص نشده است، اما پیش‌بینی می‌شود که از پیشرانه ۲.۰ لیتری چهار سیلندر خطی مجهز به توربوشارژر برای بازار ایالات متحده استفاده شود. این نسخه می‌تواند ۱۹۰ و ۲۳۰ اسب بخار قدرت و ۳۲۰ و ۳۵۰ نیوتن‌متر گشتاور تولید کند. پیشرانه با جعبه دنده هفت سرعته دوکلاچه S-Tronic آئودی و سیستم تمام چرخ محرک کواترو هماهنگ می‌شود. کراس‌اور جدید آئودی Q3 مدل ۲۰۱۹ همچنین سیستم ۶ حالته هندلینگ (فرمان‌گیری) پویا دریافت می‌کند، که دارای حالت‌های راحتی، اتوماتیک، آف‌رود، دینامیک، شخصی و بهره‌وری است. برای این کراس‌اور جدید، سیستم کنترل خودکار دمپینگ تعلیق نیز در دسترس خواهد بود.

2019 Audi Q3 crossover / کراس‌اور آئودی Q3 مدل 2019

در فضای داخلی، شما می‌توانید برخی از عناصر طراحی آئودی Q8 را ببینید. آئودی Q3 مدل ۲۰۱۹ از صفحه لمسی دوگانه برای کنسول مرکزی بهره نمی‌برد؛ با این حال، برخی از اشکال مشابه را برای آن‌حفظ می‌کند. نمایشگر سیستم سرگرمی و اطلاعاتی ۸.۸ اینچ بالاتر از دکمه‌های کنترل سیستم تهویه مطبوع قرار گرفته است. عکس‌های منتشر شده از نسل جدید کراس‌اور آئودی Q3، محیطی تمیز و با کیفیت بالا را نشان می‌دهد. اپل کارپلی و اندروید اتو جزو گزینه‌های استاندارد هستند و همراه با چهار پورت USB (دو تا در جلو و دو تا در عقب) و یک خروجی ۱۲ ولت در عقب ارائه می‌شوند. علاوه بر این، صفحه نمایش ۱۰.۵ اینچی سیستم اطلاعاتی و سرگرمی نیز در دسترس خواهد بود، در حالی که صفحه نمایش بزرگ‌تر ۱۲.۳ اینچی برای داشبورد مجازی دیجیتال آئودی ارائه شده است.

2019 Audi Q3 crossover / کراس‌اور آئودی Q3 مدل 2019

کراس‌اور آئودی Q3 مدل ۲۰۱۹ همراه با فناوری ایمنی عرضه می‌شود. سیستم‌های ترمز اضطراری، هشدار برخورد عقب، کنترل کروز انطباقی، دستیار فعال نگهداری در خط مستقیم و اخطار خروج از خط، همگی در دسترس خریداران هستند. آئودی Q3 مدل ۲۰۱۹ از آبان ماه امسال در نمایندگی‌های اروپایی عرضه می‌شود؛ ولی فروش محصولات در بازار ایالات متحده آمریکا به احتمال زیاد از سال ۲۰۱۹ آغاز خواهد شد.

2019 Audi Q3 crossover / کراس‌اور آئودی Q3 مدل 2019

در انتها بهتر است نگاهی به رقبای این کراس‌اور جدید بیاندازیم. بی‌ام‌و X1 و مرسدس بنز GLA. دو خودروی لوکس که اکثر کارشناسان آن را با آئودی Q3 مقایسه می‌کنند. اگرچه این دو گزینه از چند سال گذشته تاکنون در بازار حضور دارند، اما همچنان در مقابل نسل جدید کراس‌اور آئودی Q3 قرار دارند.

2019 Audi Q3 crossover / کراس‌اور آئودی Q3 مدل 2019

 پیشرانه ۲.۰ لیتری توربوشارژ بی‌ام‌و X1 قادر است ۲۲۸ اسب بخار قدرت و ۳۵۰ نیوتن‌متر گشتاور تولید کند. مرسدس بنز GLA نیز می‌تواند قدرتی معادل ۲۰۸ اسب بخار و گشتاوری برابر با ۳۵۰ نیوتن‌متر ارائه دهد. در حالی که پیشرانه ۲.۰ لیتری آئودی Q3 می‌تواند ۱۸۷ اسب بخار قدرت همراه با ۳۲۰ نیوتن‌متر (اطلاعات متعلق به نسخه پایین‌تر) فراهم سازد. بی‌ام‌و X1 و مرسدس بنز GLA به ترتیب از جعبه دنده اتوماتیک هشت و هفت سرعته بهره می‌برند، در حالی که سیستم تمام چرخ محرک آن‌ها تنها به عنوان گزینه اختیاری ارائه خواهد شد. ولی این ویژگی‌ها در کراس‌اور آئودی Q3 به عنوان گزینه استاندارد عرضه می‌شوند.

2019 Audi Q3 crossover / کراس‌اور آئودی Q3 مدل 2019

البته خریداران تنها به گزینه‌ها آلمانی وابسته نیستند و کراس‌اورهای دیگری قابلیت رقابت با مدل جدید آئودی Q3 را نیز دارند. در این میان می‌توان به محصولات اینفینیتی و لندرور اشاره کرد. کراس‌اورهای اینفینیتی QX30 و رنج‌رور ایووک (Range Rover Evoque) گزینه‌های محتملی در مقابل آئودی Q3 به شمار می‌روند. اینفینیتی QX30 و رنج‌رور ایووک هر دو از پیشرانه ۲.۰ لیتری چهار سیلندر استفاده می‌کنند و خروجی آن‌ها به ۲۰۸ و ۲۳۷ اسب بخار می‌رسد. تنها رنج‌رور ایووک سیستم تمام چرخ محرک را به عنوان گزینه استاندارد ارائه می‌کند و اینفینیتی QX30، آن را به عنوان گزینه اختیاری با پرداخت هزینه عرضه می‌کند.

در مورد فضای بار نیز کراس‌اور آئودی Q3 مدل ۲۰۱۹ وضعیت خوبی در میان رقبا دارد. فضای بار آئودی Q3، پس از بی‌ام‌و X1 با ۱۵۵۰ لیتر در جایگاه دوم قرار گرفته است. نزدیک‌ترین رقیب در این زمینه، رنج‌رور ایووک با ۱۴۴۵ لیتر فضای بار قرار دارد؛ سایر رقبا نیز در این زمینه حجم کمتری ارائه می‌کنند.

با توجه به موارد گفته شده، به نظر می‌رسد که کراس‌اور آئودی Q3 مدل ۲۰۱۹ توان رقابتی مناسبی برای حضور در بازار دارد. آئودی امیدوار است که به لطف تغییرات جدید، بتواند در بازار کراس‌اور مشتریان را به محصول جدید خود جذب کند.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *