آموزش صفر تا صد راه‌ اندازی ایکس باکس سری اس و x

کنسول‌های بازی به ویژه ایکس باکس یکی از ابزار‌های مورد علاقه دوستداران بازی‌های کامپیوتری هستند. در اولین قدم برای استفاده از ایکس باکس نیاز دارید تا با نحوه راه‌ اندازی ایکس باکس آشنا شوید.

در این مقاله سعی داریم تا مراحل راه ‌اندازی ایکس باکس سری اس و همین طور سری X را به طور کامل به شما عزیزان آموزش دهیم. پس ما را در ادامه این مطلب همراهی نمایید.

مراحل راه‌ اندازی ایکس باکس سری اس و x

برای راه ‌اندازی ایکس باکس سری اس و راه اندازی ایکس باکس سری ایکس شما باید دو بخش سخت‌افزار و نرم‌افزار را تنظیم نمایید. با این حال اولین مورد برای راه اندازی ایکس باکس انتخاب مکانی مناسب است که شامل نکات ذیل می‌شود:

 • ایکس باکس را در مکانی قرار دهید که چیزی سد راه محل تهویه سبز رنگ بالای ایکس باکس سری ایکس و محل تهویه سیاه‌رنگ ایکس باکس سری اس نشود. بنا به توصیه‌ مایکروسافت بهتر است اطراف کنسول ایکس باکس ۴ تا ۶ اینچ که معادل ۱۰ الی ۱۵ سانتی‌متر است، خالی باشد.
 • بهتر است ایکس باکس را بر روی سطح صاف قرار دهید.
 • طراحی ایکس باکس سری اس و ایکس به گونه‌ای است که می‌توانند در هر دو حالت عمودی و افقی قرار بگیرند.
ایکس باکس

ایکس باکس

آموزش راه اندازی نرم‌افزاری ایکس باکس اس و ایکس

هنگامی که برای اولین بار کنسول ایکس باکس شما روشن می‌شود، باید نسبت به پیکربندی بخش‌های ضروری دستگاه مانند زبان سیستم، آنلاین شدن و تنظیم ترجیحات اقدام کنید. اگر کنسول بازی قبلی شما ایکس باکس وان بوده باید بگوییم شما به راحتی می‌توانید مراحل پیکربندی نرم‌افزار ایکس باکس را طی کنید.

مایکروسافت برای تسهیل راه اندازی ایکس باکس سری ایکس و اس در بخش نرم‌افزار اپلیکشنی را طراحی کرده است. شما از طریق این اپلیکیشن می‌توانید هنگامی که سیستم در حال پردازش است، با تلفن همراه خود به پیکربندی و شخصی‌سازی نرم‌افزار ایکس باکس خود بپردازید. این اپلیکیشن Xbox نام دارد که در ادامه قصد داریم تا شما را با نحوه کار با این اپلیکیشن آشنا کنیم.

نحوه‌ کار با Xbox برای راه اندازی ایکس باکس سری x و اس

برای استفاده از اپلیکیشن Xbox  و راه اندازی ایکس باکس سری x، به این شیوه عمل کنید:

 1. اپلیکیشن Xbox را دانلود کرده و در آن ثبت نام کنید.
 2. در گوشه‌ سمت راست صفحه آیکونی به شکل کنسول وجود دارد. بر روی این آیکون ضربه بزنید.
 3. به ترتیب گزینه‌های Set up a console و Set up a new console را انتخاب کنید و کد ده رقمی نمایش داده شده بر روی صفحه تلویزیون را در اپلیکیشن وارد نمایید.
 4. گزینه Connect to console را انتخاب کنید. با انتخاب این گزینه تلفن همراه شما برای متصل شدن به شبکه وای فای درخواستی به صورت خودکار ارسال می‌کند و شما باید برای اتصال تلفن همراه خود به کنسول گزینه Join را انتخاب نمایید.
 5. بر روی گزینه Next ضربه بزنید و خواهید دید که صفحه به روز‌رسانی برای شما به نمایش در می‌آید. مجددا گزینه Next ضربه بزنید تا روند به روز‌رسانی شروع گردد.
 6. حالت برق مورد نظر خود را برای کنسول انتخاب نمایید.
 7. ترجیحات مورد نظر خود را که مرتبط با ورود به سیستم است، مشخص کنید.
 8. در صورت تمایل به ورود خودکار به سیستم با روشن شدن کنسول Xbox، گزینه Enable instant sign-in را انتخاب و در صورت عدم تمایل No thanks را انتخاب کنید.
 9. از طریق دستورالعمل موجود بر صفحه نمایش ترجیحات به‌روزرسانی خودکار مورد نظر خود را انتخاب کرده و next را بزنید.
 • در صورت تمایل می‌توانید از طریق دستورالعمل روی صفحه نمایش ویژگی‌های از راه دور را فعال کنید و در صورت عدم تمایل گزینه Skip را انتخاب کنید.
 • بعد روی گزینه Next ضربه بزنید.
 • وارد حساب مایکروسافت خود شده و روی next بزنید.
 • برای انتقال داده‌ها به مایکرسافت گزینه Send Optional Data و در صورت عدم تمایل گزینه No Thanks را انتخاب کنید.
 • نامی برای کنسول ایکس باکس سری x یا اس خود برگزینید. در صورت عدم تمایل گزینه Skip را زده و روی next کلیک کنید.
 • برای دریافت اطلاعات و پیشنهادات بیشتر از طریق دستورالعمل‌هایی که بر صفحه نمایش داده شده، تنظیمات ارتباطی مورد نظر را انتخاب کنید.
 • گزینه Next را انتخاب کنید.
 • کاربرانی که از پیش‌تر ایکس باکس داشته‌اند، می‌توانند ترجیحات قبلی خود را به واسطه فضای ابری به کنسول جدید منتقل کنند. برای این کار بر گزینه Apply Settings ضربه بزنید و در صورت عدم تمایل No Thanks را انتخاب کنید.
 • در صورت تمایل به ورود به صورت خودکار به سیستم هنگام استفاده از کنترلر گزینه Link Controller را انتخاب کنید و در صورت عدم تماید بر روی گزینه Skip This ضربه بزنید.
 • برای تکمیل فرآیند تنظیمات گزینه Take Me Home را انتخاب کنید.
ایکس باکس

ایکس باکس

آموزش راه اندازی ایکس باکس سری x و راه اندازی ایکس باکس سری اس آفلاین

به منظور راه اندازی ایکس باکس سری ایکس و راه اندازی ایکس باکس سری اس آفلاین، می‌توانید این کار را از طریق خود کنسول انجام دهید. برای این کار ابتدا باید یک حساب کاربری در مایکروسافت داشته باشید و سپس مراحل زیر را دنبال کنید:

 1. کنسول بازی را روشن کنید.
 2. دکمه menu و پس از آن زبان مورد نظر خود را انتخاب نمایید.
 3. شبکه وای فای مورد نظر خود را انتخاب کنید. هنگام اتصال به شبکه وای فای، یک پیام تایید وضعیت برای شما نمایش داده می‌شود. در صورتی که از کابل استفاده می‌کنید گزینه Use wired connection را انتخاب و سپس روی continue بزنید.
 4. مکان مورد نظر خود را انتخاب کرده و روی Start update برای دانلود به روزسانی ضربه بزنید.
 5. برای روشن شدن دسته دکمه Xbox را روی کنترلر فشار داده و نگه دارید.
 6. برای ادامه دادن به فرآیند راه اندازی ایکس باکس، گزینه A را انتخاب کنید. با این کار کنسول به شما اجازه می‌دهد تا کنترلر Xbox را به روز‌رسانی کنید.
 7. گزینه Update Controller را انتخاب کنید و روی next بزنید.
 8. حال وارد حساب مایکروسافت خود شوید و روی next بزنید.
 9. برای انتقال داده‌ها به مایکروسافت گزینه Send Optional Data و در صورت عدم تمایل بر روی گزینه No Thanks ضربه بزنید.
 • کاربران سابق ایکس باکس می‌توانند ترجیحات قبلی خود را به واسطه فضای ابری به کنسول جدید منتقل کنند. برای این کار بر گزینه Apply Settings ضربه بزنید و در صورت عدم تمایل No Thanks را انتخاب کنید.
 • در صورت تمایل به ورود به صورت خودکار به سیستم هنگام استفاده از کنترلر گزینه Link Controller را انتخاب کنید و در صورت عدم تماید بر روی گزینه Skip This ضربه بزنید.
 • برای به پایان رساندن مراحل تنظیمات راه اندازی ایکس باکس سری اس آفلاین و سری ایکس آفلاین گزینه Take Me Home را انتخاب نمایید.
ایکس باکس

ایکس باکس

جمع بندی

در این مقاله سعی کردیم تا راه اندازی ایکس باکس را به طور کامل توضیح دهیم. شما چه نکاتی در خصوص راه اندازی ایکس باکس سری اس افلاین  و همین طور آنلاین می‌دانید؟ حتما نظرات و تجربیات خود در این خصوص را با ما به اشتراک گذاشته و همین طور این مطلب را برای دوستان و آشنایان خود که احتمالا علاقه مند به کنسول‌های بازی هستند، ارسال کنید.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *