آیا سرور سرویس های خارجی به خاک ایران منتقل میشوند ؟ – رایزنی برای انتقال سرور وبسایت های فیلتر شده !

سرور

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات خبر از انتقال سرویس های مهم و پرکاربر ایرانی به خاک ایران خبر داد و تمرکز را برروی سرویس های فیلتر خاطر نشان کرد . در ادامه همراه با اینفو باشید .

شایعاتی در خصوص انتقال سرورهای سرویس‌های فضای مجازی مانند تلگرام منتشر شده است. معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات اعلام کرد:

قرار است زمینه انتقال سرویس‌های مهم به کشور ایجاد شود و اگر قرار باشد سرور یک سرویس خاص به داخل کشور منتقل شود، آن را با شفافیت تمام اعلام خواهیم کرد.

وزیر ارتباطات نیز در این خصوص گفت:

شورای عالی فضای مجازی مصوبه‌ای برای انتقال سرورها نداشته است؛ اما این موضوع با مصوبات دیگری درباره اولویت‌ و نحوه ارائه تسهیلات به شبکه‌های بومی و خارجی پیگیری شده که بر این اساس، شبکه‌های خارجی دارای سرور در ایران و شبکه‌های بومی نسبت به شبکه‌های خارجی بدون سرور در ایران امتیاز می‌گیرند.

معاون وزیر اعلام کرد که نقض حریم خصوصی، آفت این اقدام است؛ زیرا این کار باعث می‌شود تعامل با سرویس‌دهندگان خارجی به نتیجه نرسد. جهرمی اشاره کرده است که دولت مستقر و خصوصا رئیس جمهور نیز حساسیت ویژه‌ای در خصوص حفظ حریم خصوصی دارند. به گفته‌ی جهرمی، این کار با تأکید بر فرهنگ اسلامی ایرانی صورت خواهد گرفت.

پیگیری این موضوع از دیروز آغاز شده و وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات اعلام کرده است که اگر به نتیجه برسند، به‌طور شفاف اطلاع‌رسانی می‌کنند. این پیگیری‌ها صرفا برای یک سرویس خاص نبوده و نقطه تمرکز این حرکت بر سرویس‌های فیلترشده است.

نظر شما درباره انتقال سرویس های مهم به داخل خاک ایران چیست ؟ آیا شرکت های خارجی حاضر به چنین کاری میشوند ؟ نظرات خود را با اینفو و کاربران درمیان بگذارید .

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *