پ پ

آینده‌ی فالکون و چشم‌انداز تسخیر سیاره‌ی سرخ

 شرکت اسپیس‌ایکس، طرحی برای بهبود و به روزرسانی راکت بزرگ فالکون یا همان «BFR» را برای سفری سریع‌تر و راحت‌تر به ایستگاه بین‌المللی فضایی و فراتر از آن را ارائه کرده است. با این طرح، چشم‌انداز این شرکت برای حضور انسان بر روی سیاره‌ی سرخ شفاف‌تر و جدی‌تر می‌شود. ای موضوع را اسپیس‌ایکس در شصت و هشتمین کنگره‌ی بین‌المللی فضا رسانه‌ای کرد. همچنین مقاله‌ی این طرح در وب‌سایت NewSpace به‌صورت رایگان قابل دسترس است.
مسئولین اسپیس‌ایکس، نه تنها در این کنگره طرح را ارائه دادند، بلکه چگونگی ساخت آن‌را نیز برای حضار تشریح کردند. «ایلون ماسک» مدیرعامل این شرکت گفت: «اصل کار جدید ما توسعه‌ی مخزن فیبرکربنی است که قادر به نگهداری اکسیژن مایع فریز شده مورد نیاز برای استفاده در موشک‌های فالکون اسپیس‌ایکس است که سوخت‌رسانی به بوستر‌های فالکون را بهینه می‌کند.»
در این مقاله، اسپیس‌ایکس مواردی را در پیشرفت نحوه‌ی پرتاب و فرود مجدد و بازیافت فالکون‌ها ارائه داد که شامل اطلاعاتی در مورد تغییرات تکامل‌یافته‌ و تفاوت در قابلیت میزان حمل بار با نسخه‌های پیشین فالکون BFR می‌شود. همچنین در این کنگره، آقای ماسک خلاصه‌ای از دیدگاه و اهداف خود در ماموریت‌‌های آینده‌ی مریخ بیان کرد.
توصیفات ایلون از BFR همراه با موفقیت اخیر اسپیس‌ایکس در پرتاب فالکون هِوی، نشان می‌دهد که این شرکت تا چه میزان در ایجاد عناصر مورد نیاز برای کاهش چشمگیر هزینه‌های اکتشافات و سفرهای فضایی جدی است. حال همه‌ی ما مشتاقانه منتظر دیدن ماموریت‌های هیجان‌انگیز فالکون‌های اسپیس‌ایکس و تحقق اهداف بلندمدت آن همچون سفر به مریخ هستیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید