اختاپوس موجود فضایی است!

اختاپوس

اختاپوس

دانشمندان کشف کردند که اختاپوس از نظر خلقت بسیار عجیب و پیچیده است و آزمایش دی ان ای، دانشمندان را به این نتیجه رسانده که این موجود زمینی نیست.

دانشمندان کشف کردند که اختاپوس از نظر خلقت بسیار عجیب و پیچیده است و آزمایش دی ان ای، دانشمندان را به این نتیجه رسانده که این موجود زمینی نیست.

آزمایش اولین توالی ژنوم اختاپوس ها نشان می دهد که این موجودات با سایر حیوانات زمینی کاملا متفاوت هستند و ژنوم های بسیار پیچیده ای در مقایسه با پروتئین ژن های کد گذاری شده که بالغ بر ۳۳ هزار ژن هستند، دارا می باشند و تعداد ژنوم هایشان نیز از ژنوم های انسان بیشتر است.

“کلیفتون راجسدال” پژوهشگر آمریکایی از دانشگاه شیکاگو در این زمینه می گوید که اختاپوس با داشتن ۸ بازویی که توان گرفتن هر چیزی را دارد و مغز بزرگ و هوشی که توانایی حل مشکلات را دارد با سایر حیوانات از جمله تیره حلزونی ها کاملا متفاوت است.

“مارنین ولز” حیوان شناس انگلیسی نیز پیش از مرگش گفته بود که اختاپوس یک موجود فضایی است و حالا پژوهش های اخیر دانشمندان پس از بررسی توالی ژنوم اختاپوس اظهارات او را تقویت می کند.

اختاپوس ها در همه اقیانوس های جهان و در تمامی عمق ها زندگی می کنند و مجموعه خصوصیاتی که دارند رفتار موجودات فضایی در فیلم های تخیلی را به ذهن متبادر می کنند، از جمله داشتن بازوهای مکنده و پرقدرت، توانایی جابجایی زیاد، چشم های شبیه به دوربین و حساس در برابر نور پلاریزه، سیستم های استتار پیشرفته که امکان تغییر رنگ و کلیشه را به او می دهد و سیستم دفع در حال حرکت.

داشتن ۳ قلب و توانایی عجیب در ترمیم بازوهای قطع شده نیز از دیگر خصوصیات عجیب این حیوان است.

دانشمندان تخمین می زنند که ژنوم اختاپوس شامل ۲ و هفت دهم میلیارد جفت دی ان ای باشد.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *