ارز دیجیتال ایاس (EOS)؛ پلت فرم غیرمتمرکز مبتنی بر بلاک چین

ارز دیجیتال

ارز دیجیتال ایاس

همه چیز درباره ارز دیجیتال ایاس

هدف EOS ساخت یک بلاک چین غیرمتمرکز است که می تواند تراکنش ها را فوق سریع و رایگان پردازش کند و همچنین از قراردادهای هوشمند پشتیبانی کند. EOS با ارائه خدمات خارج از جعبه مانند ذخیره سازی ابری، احراز هویت کاربر و میزبانی سرور تلاش می کند تا به عنوان یک سیستم عامل عمل کند.

EOS چیست؟

EOS یک پلت فرم غیرمتمرکز مبتنی بر بلاک چین است که برای توسعه، میزبانی و اجرای برنامه های کاربردی تجاری یا dApps استفاده می شود. EOS در ژوئن ۲۰۱۸ پس از عرضه اولیه سکه که باعث افزایش ۴٫۱ میلیارد دلار ارز دیجیتال برای Block.one شد، راه اندازی شد، شرکتی که نرم افزار منبع باز به نام EOS.IO را که در این پلتفرم استفاده می شود، توسعه داد.

 

توکن های ارز دیجیتال EOS به عنوان یک سیستم پرداخت در شبکه استفاده می شوند.

 

EOS از عملکرد اصلی پشتیبانی می کند که به مشاغل و افراد اجازه می دهد برنامه های مبتنی بر بلاک چین را به روشی مشابه برنامه های مبتنی بر وب ایجاد کنند. EOS دسترسی ایمن و احراز هویت، مجوزها، میزبانی داده، مدیریت استفاده و ارتباط بین dApps و اینترنت را فراهم می کند.

 

EOS توسط یک فروشگاه ابزار وب پشتیبانی می شود که هدف آن توسعه برنامه بدون دردسر است.

 

اصول اولیه توکن های EOS.IO و EOS

اکوسیستم EOS از دو عنصر کلیدی تشکیل شده است: نرم افزار EOS.IO و توکن های EOS:

• EOS.IO شبیه سیستم عامل یک کامپیوتر است. این شبکه بلاک چین EOS را مدیریت و کنترل می کند. این نرم افزار از معماری بلاک چین برای مقیاس بندی عمودی و افقی DApps استفاده می کند.

 

• توکن EOS ، ارز دیجیتال شبکه EOS است.

یک توسعه‌دهنده برای استفاده از منابع شبکه و ساخت و اجرای DApp به جای خرج کردن آنها، فقط باید سکه‌های EOS را نگه دارد. دارندگان توکن که هیچ برنامه‌ای را اجرا نمی‌کنند، می‌توانند پهنای باند خود را به سایر شرکت‌کنندگانی که به آن نیاز دارند اختصاص دهند یا اجاره دهند.

 

EOS که در حال حاضر متعلق به شرکت block.one است توسط Dan Larimer راه‌اندازی شد که همچنین بنیانگذار و خالق پلتفرم‌های تاسیس شده از جمله Bitshares و Steem است.

 

EOS چگونه متفاوت است؟

EOS به عنوان رقیب مستقیم اتریوم با جاه‌طلبی بیشتر، بهتر و سریع‌تر دیده می‌شود. به خصوص سریعتر، در حالی که طبق گزارشات اتریوم می تواند ۱۵ تراکنش در ثانیه را انجام دهد، EOS میلیون ها تراکنش در ثانیه را هدف قرار داده است. توجه داشته باشید که این یک هدف است نه یک واقعیت.

 

با افزایش اندازه اکوسیستم DApps هر روز در شبکه های بلاک چین، در دسترس بودن محدود منابع یک مسئله اصلی است. EOS.IO سعی می کند با ارائه مقیاس پذیری، انعطاف پذیری و قابلیت استفاده بیشتر از طریق مکانیسم منحصر به فرد خود، این مشکلات را برطرف کند.

 

اقتصاد EOS

راه اندازی EOS از مفهوم ماینینگ آشنا که توسط بیت کوین استفاده می شود استفاده نمی کند. در عوض، تولیدکنندگان بلوک تعداد مورد نیاز بلوک را تولید می کنند و با ایجاد توکن های EOS جدید برای هر بلوکی که تولید می کنند، پاداش دریافت می کنند.

 

تولیدکنندگان بلوک می‌توانند رقم مورد نظر را برای پرداخت منتشر کنند و تعداد توکن‌هایی که ایجاد می‌کنند بر اساس ارزش متوسط ​​پرداخت مورد انتظار منتشر شده توسط همه تولیدکنندگان بلوک محاسبه می‌شود.

 

از آنجایی که تولیدکنندگان بلوک آشکارا خواهان دستمزد بالاتر هستند، این ویژگی به راحتی می تواند مورد سوء استفاده قرار گیرد. برای مقابله با این، یک مکانیسم تولیدکننده توکن‌ها را محدود می‌کند تا کل افزایش سالانه عرضه توکن‌ها از ۵ درصد تجاوز نکند. دارندگان توکن، که در مورد این موضوع رای می‌دهند، این اختیار را دارند که به تولیدکنندگان بلوکی که تقاضای بیشتری دارند رای دهند.

 

این مکانیسم به گونه‌ای عمل می‌کند که مکمل ذخیره‌سازی EOS است زیرا همه دارندگان توکن هزینه ذخیره‌سازی فایل در شبکه EOS را از طریق بخشی از تورم سالانه پرداخت می‌کنند. تا زمانی که آنها یک فایل را در شبکه ذخیره می کنند، توکن های EOS آنها نگه داشته می شوند و با نرخ تورم ارزش خود را از دست می دهند.

 

هرچه فضای ذخیره‌سازی بیشتری مورد نیاز باشد، بلاک‌های بیشتری از سازندگان بلاک درخواست می‌شود، که می‌توانند از طریق تورم دستمزد بالاتر، که دارندگان توکن آن را تأیید می‌کنند، ارزش بیشتری برای کار خود بخواهند. اگر تقاضای ذخیره سازی کاهش یابد، تورم کمتر خواهد شد و از دست رفتن ارزش توکن های ذخیره شده EOS را کاهش می دهد.

 

توکن های EOS را می توان در کیف پول های متعددی از جمله کیف پول اتریوم، MyEtherWallet و MetaMask نگهداری کرد. این توکن ها را می توان در صرافی هایی از جمله Bitfinex و YoBit معامله کرد.

EOS در مورد تولیدکنندگان بلوک متمرکز خود با انتقاداتی مواجه است. طبق گزارش ها، این سیستم از دارندگان توکن بزرگ در چین پشتیبانی می کند.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *