استارتاپی که می‌خواهد شما ۱۳۰ سال عمر کنید

چگونه از پیری پوست جلوگیری کنیم؟

یک استارتاپ قصد دارد انسان‌ها را تا ۱۳۰ سالگی زنده نگه دارد؛ چگونه؟ با قرار دادن انسان در بدنی ۲۲ ساله.  شاید نتوان به یک سگ پیر کارهای جدید یاد داد اما با تکنولوژی جدید می‌توانید سگ پیرتان را به توله سگ تبدیل کنید.
یکی از استارتاپ‌های هاروارد شروع به انجام آزمایش روی سگ‌های تازی کرده است و ادعا می‌کند که اضافهکردن دستورالعمل‌های DNA به حیوانات می‌تواند آنها را جوان کند. به گفته دانشمندان، در آینده‌ای نه چندان دور این روش در انسان‌ها نیز قابل‌ اعمال خواهد بود.

تحقیقات قبلی استارتاپ «زیست جوان‌سازی» که توسط جرج چرچ تاسیس شده است، نشان می‌دهد که پیچاندن ژن‌ها در ارگانیسم‌های ساده مانند کرم‌ها و حشرات می‌تواند طول عمر آنها را دو برابر کند.

مطالعات قبلی حاکی از آن است که انتقال خون موش‌های جوان‌ به موش‌های پیر می‌تواند نشانه‌های زیستی را به سطوح جوانی برساند.

چرچ در این باره می‌گوید: «پیش از این هم یک سری آزمایش‌ روی موش‌ها انجام داده بودیم و اکنون در حال آزمایش روی سگ‌ها هستیم. گام بعدی این است که روی انسان‌ها کار کنیم».

چرچ پیش از این اعلام کرده بود که برای آزمایش‌های بالینی انسانی داوطلب خواهد شد چراکه براین باور است این آزمایش‌ها ایمن هستند. به گفته وی، هدف نهایی این است که انسان بدن و ذهنی ۲۲ ساله داشته باشد اما برای ۱۳۰ سال زندگی را تجربه کند.

این کمپانی خصوصی است اما مدارک به دست آمده توسط نشریه تکنولوژی MIT نشان می‌دهد که کمپانی زیست جوان‌سازی روش ژن درمانی خود را روی چهار سگ تازی در مدرسه دامپزشکی بوستون آزمایش کرده است.

چرچ اشاره می‌کند که حتی درصورتی که این ژن درمانی روی انسان‌ کار نکند توسعه آن ادامه خواهد یافت چراکه برای سگ‌ها مفید است.

چرچ می‌گوید: «سگ‌ها فقط یک ارگانیسم شبیه به انسان نیستند. مردم حاضر به پرداخت چنین هزینه‌هایی برای سگ‌هایشان هستند. همچنین روند پردازش در سازمان غذا و دارو سریع‌تر خواهد بود. آزمایش روی سگ‌ها را ادامه خواهیم داد و حتما محصولی تولید خواهیم کرد. این محصول می‌تواند هزینه‌های آزمایش بالینی روی انسان را پرداخت کند».

کمپانی زیست جوان‌سازی در حال حاضر از نیروهای ویژه ایالات متحده اجازه دریافت کرده است تا سگ‌های نظامی را تقویت کند.

مطالب مرتبط

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *