اهمیت راه اندازی فروشگاه اینترنتی و نیاز مردم

 فروشگاه اینترنتی

فروشگاه اینترنتی

وبگاه اینترنتی و منبع درآمد

یک لحظه دنیا را تصور کنید که هیچ مغازه ای مجود نداشته باشد و همه فروشگاه ها اینترنتی باشد! این تصور خیلی دور نیست و مطمئن باشید در آینده نزدیک ایران کمتر از ۲۰ سال این اتفاق می افتد!
خوب عزیزان منظور من از سایت همان وبگاه است و داشتن آن استفاده های زیادی دارد که همه آنها را توضیح میدهیم. یک سایت می تواند فروشگاهی باشد و یا شرکتی برای استغاده کاتالوگ که بتوان در کارت ویزیت ها قابل استفاده باشد ولی در کل داشتن یک سایت میتوانید از طریق اینترنت اطلاعات و هر چیزی که فکرش را میکنید به اشتراک بگذارید.

سایت فروشگاهی

شما با راه اندازی یک سایت فروشگاهی آنلاین می توانید محصورال خود از جنس های فیزیکی گرفته تا اطلاعاتی که میتوان به شکل کتاب الکترونیکی درآورد و با کمی بازاریابی و تبلیغات به درآمد بالایی برسید. فروشگاه اینترنتی در ایران چند سالی است که واقعا رواج یافته است و مردم به ارزش خرید و لذت خرید اینترنتی پی برده اند و چه خوب است اگر از پتانسیل فعلی بازار استفاده کرد!

ملزومات و نحوه راه اندازی سایت فروشگاهی

قبل از هر چیز یه سری دانش فنی نیاز است و به مرور زمان و با جستجو و کسب اطلاعات به خیلی از این مهارت ها دست پیدا میکنید ولی یادتان باشد که سایت ها و ابزار های زیادی هستند که سایت شما را طراحی میکنن و یا جدا از اینها می توانید خود را با وردپرس آشنا کنید تا کارتان خیلی راحت تر میشود و تنها چیزی که می ماند استفاده از قالب های پولی یا رایگان این سایت هاست که خود ما هم در آینده قالب های زیبای تجاری را می توانیم برایتان آماده کنیم. از لحاظ فنی در کل راه اندازی هر سایت نیاز به هاست (هاست مکانی مجازی برای نگهداری فایلها و سایت شماست) و دامنه (آدرس اینترنتی سایت شماست) دارد. .ما اینجا چند نمونه فروشگاه اینترنتی را بررسی میکنیم.

راه اندازی فروشگاه لوازم دیجیتال

نمونه موفق فروشگاه موفق را میتوان سایت دیجی کالا مثال زد، در طول چند سال اخیر الگوی تمام فروشگاه های اینترنتی کشور شده است و حد اقل هر ایرانی یک بار از این سایت خرید کرده است و باید قدر سایت های موفقی چون دیجی کالا را دانست. اگر شما بتوانید فقط سایت خود را بزرگ کنید و فقط یک درصد این سایت را بفروشید شما یک میلیونر میشوید چون آمارهای فرشو این سایت وحشتناک است ! شاید این یک مثال خیلی بزرگ بود و ولی برای ایجاد انگیزه لازم بود درباره این سایت توضیحی بنویسیم.

راه اندازی فروشگاه کتاب

فروش کتاب یکی از رایج ترین فروشگاه های اینترنتی در کشورهای خارجیست، شاید در کشور خودمان بخاطر مسئله کپی رایت کمی ریسک داشته باشد ولی مطمئن باشید اگر به روشی بتوانید جلوی این مسئله را بگیرید، فروش خیلی خوبی ازکتاب های خود یا بصورت پورسانتی از کتاب های دیگران بکنید.

فروش اتومبیل ماشین در محیط وب

در این روش شما میتوانید بصورت یک بنگاه عمل کنید ماشین های افراد را بصورت آگهی در سایتتان ثبت کنید و و به ازای هر آگهی ۱۰ هزار تا ۵۰ هزار توان بگیرید با این کار مشتری منتظر تماس های دریافتی از سایت شما می شود و هر دو طرف سود می برید.

راه اندازی یک وبلاگ و فرق وبلاگ با سایت !

قبل از هر چی به فرق سایت و وبلاگ میپردازم. خیلی ها تصور میکنند که وبلاگ یعنی دامنه هایی مثل yourname.blog.com و وب سایت یعنی دامنه کامل که اصلا این طور نیست و دامنه ها هیچ ربطی به بلاگ یا سایت بودن محتوای سایت ندارند . وبلاگ نویسی یعنی نوشتن و پست کردن مطالب و هر آن چه که خودتان می نویسید و از دانش خود برای نوشتن استفاده میکنید و اگر قرار باشد از این بلاگ ها درآمد داشته باشیم، بهترین نوع درآمد ،گرفتن آگهی بنری و گذاشتن در مطالب  خود است.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *