برنامه Oxford Medical Dictionary: دیکشنری تخصصی پزشکی

 

Oxford Medical Dictionary اپلیکیشنی بسیار کاربردی برای موبایل است که به کمک آن می‌توانید یک دیکشنری حرفه‌ای در زمینه‌ی پزشکی در اختیار داشته باشید.

احتمالا شما نیز در طول زندگی خود بارها و بارها به دیکشنری‌ها نیازمند شده‌اید. مجموعه‌های فوق‌العاده‌ای که نقش بسیار پررنگ و مهمی در زمینه‌ی ترجمه و یادگیری زبان‌های خارجه دارند. اما در این میان دیکشنری‌های تخصصی‌تری نیز وجود دارند که مخاطب آن‌ها قشر خاصی از افراد هستند و استفاده از آن‌ها برای تمام کاربران لزومی ندارد. یکی از این دیکشنری‌های تخصصی Oxford Medical Dictionary است که شامل اصطلاحات و اطلاعات پزشکی می‌شود. مطمئنا دانشجویان رشته‌های پزشکی و افرادی که قصد ترجمه‌ تخصصی دارند، می‌توانند نهایت استفاده را از این دیکشنری بی‌نظیر ببرند. خوشبختانه Oxford Medical Dictionary برای هر سه پلت‌فرم اندروید، آی‌او‌اس و ویندوزموبایل منتشر شده است که در نسخه‌ی اندروید می‌توانید تا ۳۰ روز به‌صورت رایگان از آن استفاده کنید اما در دو پلت‌فرم دیگر باید حدود ۱۰ دلار برای خریداری آن پرداخت کنید. این دیکشنری دارای ۱۵ مگابایت حجم در اندروید و ۶۵ مگابایت در آی‌او‌اس است که نسخه‌ی ویندوزموبایلی آن از ویندوز۱۰ نیز پشتیبانی می‌کند و می‌توانید از آن در رایانه‌ی خود نیز استفاده کنید.

طراحی Oxford Medical Dictionary به‌صورت حرفه‌ای اما بسیار خشک صورت گرفته است؛ به‌طوری که کاملا مشخص است که تمرکز توسعه‌دهندگان بر ارائه‌ی برنامه‌ای شیک و چشم‌نواز نبوده و اولویت اول، ساخت یک دیتابیس حرفه‌ای و کامل از اطلاعات و اصطلاحات پزشکی برای استفاده‌ی کاربران بوده است. در برنامه لیستی با عنوان Favourite در نظر گرفته شده است تا بتوانید برخی کلمات را که ممکن است بعدها نیز به آن‌ها نیاز داشته باشید، به آن اضافه کنید تا در نوبت‌های بعدی دسترسی سریع‌تری به آن‌ها داشته باشید. مطالب موجود در این برنامه در دسته‌بندی‌های دقیق و جزئی همچون pharmacology, obstetrics and gynaecology, paediatrics, ethics, nephrology و psychiatry تقسیم‌بندی شده‌اند و آن‌طور که در صفحه‌ی این برنامه در پلی‌استور نوشته شده است، تیمی از حرفه‌ای‌ترین افراد پزشکی در نوشتن آن نقش داشته‌اند.

ویژگی‌ها

  • برخورداری از مهم‌ترین و تخصصی‌ترین اطلاعات و اصطلاحات پزشکی
  • نوشته‌شده توسط تیمی از بهترین پزشکان
  • ۳۰ روز استفاده رایگان در اندروید

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *