بشقاب پرنده‌ها در تپه‌های عباس آباد تهران

بشقاب پرنده‌ها در تپه‌های عباس آباد تهران

در سال ۵۴ عکس‌های یک جوان تهرانی که از بشقاب پرنده‌ها در تپه‌های عباس آباد تهیه کرده بود، در روزنامه‌ها چاپ شد که سبب هیجان‌ عمومی شد.ماجرا از این قرار بود : یک جوان تهرانی در سکوت و خلوت سحرگاهی پارک جنگلی عباس‌آباد با صحنه هیجان‌ انگیز و تکان‌ دهنده‌ای روبه‌رو می‌شود ، پرواز بشقاب‌های پرنده بر فراز تپه‌های عباس‌آباد .

دکتر داریوش ادیب متخصص شیمی و سنگ‌های قیمتی و صاحب تألیفات بی‌شمار علمی و یکی از کارشناسان «UFO» (اشیای پرنده ناشناخته) در پیش‌گفتار کتاب خود به نام «اسرار بشقاب‌های پرنده» می‌نویسد:

در سال ۱۳۴۵، روزی جوانی نزد من آمد و با هیجان فراوان از حضور بشقاب‌های پرنده در محوطه پارک جنگلی عباس‌آباد تهران خبر داد. او اصرار داشت که در ساعت‌های اولیه صبح چند بشقاب پرنده در آنجا دیده و از چند شاهد نیز برای اثبات ادعای خود نام می‌برد…با سؤال‌هایی آمیخته به ناباوری و تمسخر با او برخورد کردم و قاطعانه گفتم مقوله بشقاب‌های پرنده، ساخته و پرداخته ذهن دانشمندان امریکایی بعد از جنگ جهانی دوم است .

بشقاب پرنده‌ها در تپه‌های عباس آباد تهران

دکتر ادیب در ادامه می‌نویسد:

فردای آن روز، آن جوان با حالتی عصبی، ادعای خود را با این عبارت که «امروز هم آنها آمدند» تکرار کرد و من برای خاتمه دادن به این بحث از او خواستم برای صحت حرف‌هایش بهتر است از بشقاب‌پرنده‌ها عکس بگیرد. دکتر داریوش ادیب می‌گوید:

«در دوران تحصیل در امریکا ، خوانده بودم که دو روز پی‌درپی بشقاب پرنده‌ای در حوالی نقاط مهمی چون نیروگاه‌های اتمی یا مراکز رادیو تلسکوپ‌های عظیم در پرواز بودند ، اما هرگز نشنیده بودم که بشقاب‌ پرنده‌ای چند روز متوالی در محلی آن هم در آسمان تپه‌های عباس‌آباد آمد و رفت کرده باشد.»

دو روز بعد همان جوان با دو حلقه فیلم و در حالی که از شدت هیجان می‌لرزید ، به دیدار دکتر ادیب می‌آید و با لکنت زبان می‌گوید :

«آنها … دوباره آ… مد…ند… از آن….ها فیلم گرفتم.»

دکتر ادیب این گونه ادامه می‌دهد:«هنگامی که عکس‌های چاپ شده را دیدم ، با وجود دلایل حیرت‌انگیزی که در آنها وجود داشت ، اصالتشان باور کردنی نبود . با گذشت دو سال از این ماجرا روزی از پارک جنگلی رد می‌شدم ، به تعدادی باغبان برخورد کردم و ضمن حرف زدن با آن ها ، ماجرای بشقاب‌پرنده را پیش کشیدم و با کمال تعجب یکی از باغبان‌ها به توصیف روزهایی پرداخت که جوان مورد بحث ، بشقاب‌پرنده‌ها را در تپه‌های عباس‌آباد دیده و عکس گرفته بود.».

به گفته دکتر ادیب برخی از عکس‌های جوان ایرانی همراه با تأییدیه کارشناس لابراتوار کداک در انگلیس در شماره سپتامبر ۱۹۹۰ مجله FSR به چاپ رسیده است. ماجرای جوان ایرانی باعث شد تا دکتر داریوش ادیب با علاقه‌مندی به بحث بشقاب‌پرنده، خود در زمره کارشناسان زبده مطالعات اشیای پرنده ناشناخته ««UFO» درآید.

مشاهده مطلب کامل رویت بشقاب پرنده در تپه های عباس آباد تهران

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *