بوی ادرار از چه بیماری هایی خطرناکی خبر میدهد

بوی ادرار
دفع ادرار یکی از روش‌های مورد استفاده بدن برای خروج مواد زائد و سموم محسوب می‌شود. بر همین اساس، شرایط و بوی ادرار می‌تواند. اطلاعات خوبی را درباره وضعیت کلی سلامت بدن در اختیار شما قرار دهد. جدا از شکل ظاهری، بوی ادرار نیز می‌تواند به واسطه مواد غذایی مصرفی و یا وجود یک مشکل اساسی تغییر کند. در ادامه با برخی دلایل بوی عجیب ادرار بیشتر آشنا می‌شویمممکن است به دیابت مبتلا باشید. بوی شیرین و عسل مانند ادرار می‌تواند نشانه‌ای از ابتلا به دیابت شیرین باشد. ورود قند اضافی به ادرار موجب شکل گیری بو (و مزه) شیرین آن می‌شود. امروزه، متخصصان اورولوژی از آزمایش خون نه آزمایش مزه برای بررسی ابتلا به دیابت استفاده می‌کنند.
اما در قرن هفدهم آن‌ها موارد مشکوک به دیابت را با تجزیه و تحلیل نمونه‌های ادرار از طریق
سه حس بینایی
بویایی و چشایی خود آزمایش می‌کردند. در آن زمان، مزه ادرار دیابتی فوق العاده شیرین.
همانند آن که با عسل یا شکر ترکیب شده باشد، توصیف می‌شد.
اگر متوجه تغییر ناگهانی در بوی ادرار خود شده اید (چه خوب و چه بد) با مراجعه به پزشک دلیل دقیق را مشخص کنید.
مقدار زیادی ویتامین B- ۶ مصرف می‌کنید
برخی مولتی ویتامین‌ها می‌توانند بوی دارویی ناخوشایندی را به ادرار ببخشند، به ویژه اگر حاوی ویتامین B- ۶ باشند.ویتامین B- ۶ محلول در آب است، که به معنای امکان دفع از طریق ادرار است. نه تن‌ها این شرایط بوی قرص‌های مولتی ویتامین را به ادرار می‌بخشد، بلکه می‌تواند.آن را به رنگ سبز فلورسنتی یا زرد مایل به سبز تغییر دهد. خبر خوب این است که
این شرایط بی ضرر است
و می‌توانید مصرف مکمل‌های مولتی ویتامین روزانه خود را ادامه دهید.
دچار کم آبی شده اید.اگر به وضوح بوی ادرار را احساس می‌کنید، شاید زمان آن فرا رسیده تا آب بیشتری بنوشید.اگر به میزان کافی در طول روز آب مصرف نکنید – هشت لیوان در روز توصیه می‌شود .ادرار می‌تواند بسیار غلیظ شود و بویی تند و تلخ مشابه با بوی آمونیاک پیدا کند.بدن برای رقیق کردن محصولات زائد در ادرار به آب نیاز دارد. مردم باید تلاش کنند تا رنگ ادرار خود را به زرد روشن برسانند.
رنگ زرد تیره یا رنگی کهربایی نشان دهنده مصرف ناکافی آب هستند
در خانه سالمندان زندگی می‌کنید یا به تازگی از بیمارستان مرخص شده اید.
اگر ادرار شما بوی فلزی دارد، ممکن است به عفونت سودوموناس مبتلا شده باشید.
این عفونت‌ها به طور معمول در بیماران بستری در بیمارستان یا افراد حاضر در خانه سالمندان دیده می‌شوند.زیرا باکتری هایی که موجب آن می‌شوند و البته به ادرار بوی فلزی می‌بخشند، در این محیط‌ها رشد می‌کنند.بیماران و سالمندان به واسطه سیستم ایمنی ضعیف‌تر بیشتر مستعد ابتلا به این عفونت هستند.
به میزان کافی از توالت استفاده نمی‌کنید
اگر نیاز دارید از توالت استفاده کنید، این کار را به تاخیر نیندازید. هرچه بیشتر ادرار خود را نگه دارید.بوی ناخوشایندتری به خود می‌گیرد. افرادی مانند معلم‌ها یا راننده‌های کامیون به واسطه در اختیار نداشتن زمان کافی برای استفاده توالت به نگه داشتن ادرار خود تمایل دارند.
اگر مستعد ابتلا به عفونت یا باکتری باشید، باکتری‌ها در این شرایط رشد خواهند کرد.
تا زمانی که همراه با ادرار دفع شوند و بر همین اساس، با بوی ناخوشایند و تند ادرار مواجه می‌شوید.
به خوردن سبزیجات علاقه دارید
سبزیجات برای بدن انسان مفید هستند، اما اگر مصرف آن‌ها موجب شد تا ادرار بوی کلم فاسد به خود بگیرد، زیاد نگران نشوید. مارچوبه یکی از سبزیجاتی است که بوی ناخوشایندی به ادرار می‌بخشد.در حقیقت، تن‌ها پس از گذشت ۲۰ دقیقه از مصرف مارچوبه ادرار می‌تواند بوی ناخوشایندی به خود بگیرد.مواد غذایی دیگر مانند جوانه بروکسل، پیاز، کلم، و شلغم نیز می‌توانند بوی عجیبی به ادرار ببخشند.
زیرا یک محصول جانبی ناشی از سوخت و ساز به نام متیل مرکاپتان
گازی با بوی بد گوگردی که در نتیجه تجزیه سبزیجات در بدن تولید می‌شود، را شکل می‌دهند.
با این وجود، سبزیجات همچنان غذاهایی سالم محسوب می‌شوند و بخش خوبی از رژیم غذایی هستند.
با مصرف آب بیشتر می‌توانید بوی ناخوشایند ادرار را خنثی کنید
ممکن است به عفونت دستگاه ادراری مبتلا باشید.
عفونت‌های دستگاه ادراری می‌توانند موجب بوی ناخوشایند ادرار شوند، که بیماران این بو را همانند بوی غذای فاسد شده یا جوراب عرق کرده توصیف می‌کنند. باکتری‌های بد که از طریق مجاری ادرار وارد مثانه می‌شوند اغلب موجب شکل گیری این بوی ناخوشایند و عجیب می‌شوند.همچنین، شرایط دیگری به نام باکتری بدون علامت وجود دارد که می‌تواند بوی بد ادرار را موجب شود.
اما این لزوما به معنای ابتلا به عفونت دستگاه ادراری نیست. اگر همراه با بوی ناخوشایند.
نشانه‌های دیگری مانند سوزش هنگام دفع ادرار یا تب را تجربه کردید به پزشک مراجعه کنید.
بهداشت شخصی
تن‌ها چیزی که باید برای پاکسازی ناحیه واژن استفاده کنید، آب است. استفاده از مایعات و مواد شیمیایی می‌تواند به مرگ باکتری‌های خوب منجر شده و در عوض فضا برای رشد باکتری‌های بد باز شود.واژن، ادرار، بخش‌های زیادی از بدن قرار است نوع خاصی از اسیدیته را داشته باشند.اگر این شرایط را بر هم بزنید، کار‌ها خوب پیش نخواهند رفت.
منبع:عصر ایران

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *