بی رنگ کردن و تقویت همزمان موها با دکوکرم

دکوکرم

 

دکوکرم چیست و چه تفاوتی با دکلره دارد؟

دکوکرم یا کرم دکلره، برای بی رنگ کردن موها و تقویت موها به صورت همزمان مورد استفاده قرار می گیرد. در این مطلب شما را با دکوکرم و نحوه انجام دکوکرم آشنا می کنیم.

دکو کرم یا کرم دکلره جایگزین دکلره برای بی رنگ کردن موها است و باعث جدا شدن پیگمنت ها از رنگ مو می شود، ترکیب امولسیون یا پارافین مایع موجود در دکوکرم منجر به روشن تر شدن موها خواهد شد و نسبت به دکلره آسیب کمتری به موها می رسد.

 

در ترکیب دکوکرم ها از روغن های مختلف از جمله روغن آرگان یا روغن جوجوبا استفاده می شود که همزمان با بی رنگ کردم مو ، به تقویت و خوش حالت شدن مو کمک می کند و باعث نرمی ساقه مو و استحکام ریشه مو می شود.

 

اغلب افراد برای این که با سوختگی مو بعد از دکلره کردن روبرو نشوند ، استفاده از دکوکرم را برای روشن کردن رنگ موها ترجیح میدهند. در ترکیب دکو کرم یا کرم دکلره از روغن های محافظتی برای مو استفاده می شود ولی از آنجا که قدرت رنگ بری آن در مقایسه با پودر دکلره ، کم است، محبوبیت چندانی بین آرایشگران ندارد.

برای رساندن موها به پایه های روشن مثل پایه ۸ معمولا دکوکرم را با پودر دکلره سفید ترکیب میکنند.

 

دکوکرم چیست؟

دکوکرم بافتی نرم و منعطف دارد و مانند رنگ مو داخل تیوپ بسته بندی می شوند و مانند دکلره حالت پودری ندارد.

 

تفاوت دکوکرم و دکلره

پودر دکلره و دکوکرم هر دو برای روشن کردن رنگ مو استفاده می شوند و میتواند تا چند درجه پایه رنگ مو را روشن کنند ولی فرمولاسیون و عملکرد متفاوتی دارند.

پودر دکلره معمولا با اکسیدان ترکیب شده و پیگمنت های رنگ طبیعی مو را از ساقه مو جدا میکند ، انتخاب اکسیدان مناسب برای رسیدن به پایه رنگ موی دلخواه هنگام دکلره کردن مو اهمیت زیادی پیدا میکند.

 

پودر دکلره در رنگ های مختلف تولید شده و علاوه بر روشن کردن مو خاصیت خنثی سازی رنگ را هم دارند. مثلا پودر دکلره سبز برای رفع قرمزی موها ، پودر دکلره آبی برای از بین بردن رنگ نارنجی و پودر دکلره بنفش برای از بین بردن زردی موها استفاده می شود.

 

پودرهای دکلره فاقد مواد مراقبتی از مو هستند و آسیب جدی به ساختار مو وارد میکنند و باعث خشک شدن پوست سر و ساقه موها خواهند شد و در مواردی منجر به خشکی و شکنندگی موها می شوند.

با یک بار استفاده از دکلره میتوان موها را تا پایه ۹ روشن کرد. در مواردی که موها از قبل رنگ شده اند استفاده از پودر دکلره مناسب تر است.

 

دکوکرم ها که به نام کرم دکلره شناخته می شوند به گونه ای طراحی شده اند که روند جداسازی پیگمنت ها را با سرعت کمتری انجام میدهند ولی در عوض آسیب کمتری به موها می رسانند.

دکوکرم بافتتی کرمی دارد و برای استفاده باید با اکسیدان ترکیب شود. برای دکوکرم ها معمولا از اکسیدان شماره ۳ استفاده می شود ولی برای موهای نازک و آسیب دیده میتوان از اکسیدان شماره ۲ استفاده کرد.

 

در فرمولاسیون دکوکرم ها روغن های مراقبت است مو از جمله روغن آرگان و روغن جوجوبا استفاده می شود که به حفظ سلامت مو کمک میکند در نتیجه بعد از روشن کردن رنگ مو با دکوکرم موهایی خوش حالت و نرم و شفاف خواهید داشت.

 

دکوکرم ها نمیتوانند رنگ های گرم را از بین ببرند و بیشتر برای کسانی مناسبند که موهای بلوند و روشنی دارند. استفاده از دکوکرم روی موهای رنگ شده توصیه نمی شود زیرا شما را به نتیجه دلخواه نمی رساند. دکوکرم ها صرفا برای موهای طبیعی که قبلا رنگ نشده اند قابل استفاده هستند.

 

روش انجام دکوکرم

یک تیوپ دکوکرم را با اکسیدان ۶ یا ۹ درصد ترکیب کنید. برای بالانس بهتر میتوانید از ترکیب اکسیدان ۶ و ۹ درصد همزمان استفاده کنید.

موها را به چهار قسمت تقسیم کنید و از پشت سر لایه های بسیار نازک جدا کرده و یک سانت مانده به ریشه ، ترکیب دکوکرم بزنید.

بعد از نیم ساعت ریشه ها را بزنید.

یک ربع صبر کنید و موها را بشویید.

 

حداکثر زمانی که میتوانید دکوکرم را روی موها نگه دارید تا روشن تر شوند ۴۵ – ۶۰ دقیقه است. اگر میخواهید موها را ۴ – ۶ درجه روشن کنید از اکسیدان ۱۰ یا ۲۰ درصد استفاده کنید و اگر میخواهید بیش از ۸ درجه موها را روشن کنید از اکسیدان ۳۰ یا ۴۰ درصد استفاده کنید.

 

روشن کردن موهای طبیعی مشکی با دکوکرم و پودر دکلره

روغن های استفاده شده در دکوکرم مانع خشکی موها می شود و سرم بذر کتان سیلکی که در این ترکیب استفاده شده یکی از قوی ترین تقویت کننده های مو است بنابراین موهایتان را تا حد زیادی تقویت میکند.

اگر موهای طبیعی و مشکی دارید که قبلا رنگ نشده اند برای روشن کردن موها میتوانید از این ترکیب جادویی استفاده کنید:

دو قسمت دکوکرم را با یک قسمت پودر دکلره مخلوط کنید.

به ازای هر ۱۰۰ گرم از ترکیب بالا یک ویال سرم بزرگ کتان سلیکی اضافه کنید و در اخر با اکسیدان ۶ درصد مخلوط نمایید.

 

ترکیب دکوکرم و دکلره را باید به مدت ۴۰ دقیقه روی موها قرار دهید و سپس موها را آبکشی نمیاید.

این ترکیب موها را تا پایه ۵ روشن میکند.

اگر میخواهید موها را به پایه ۸ برسانید باید دوبار از این ترکیب و هر بار به مدت ۳۵ دقیقه استفاده کنید.

 

بار اول موها را با آب ولرم بشویید و از هیچ ماده دیگری استفاده نکنید.

از آنجا که این ترکیب با اکسیدان ۶ درصد مخلوط شده است کاملا برای موهها بی ضرر است.

از این روش میتوانید برای موهای آسیب دیده هم استفاده کنید.

 

مزایای دکوکرم

دکوکرم رنگ مو را تا پایه ۶ و ۷ روشن میکند.

خانم هایی که به پودر دکلره حساسند ولی میخواهند موی بلوند داشته باشند میتوانند از دکوکرم استفاده کنند.

برای ریشه گیری دکلره میتوانید از دکوکرم استفاده کنید تا آسیب کمتری به موها برسد.

به جای ریموور رنگ مو میتوانید از دکوکرم استفده کنید به خصوص در مواردی که مراجعه کننده یک بار از رنگ مشکی ، شرابی یا قرمز استفاده کرده باشد.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *