تغییری کوچک با تاثیر بزرگ: نوک گیری مو برای مراقبت از موهای شما

زیبایی

مو

 

مراقبت از موها با نوک گیری مو: راهی ساده برای داشتن موهایی زیبا و سالم

یکی از بهترین روش ها برای مراقبت از موهای بلند و از بین بردن موخوره ، نوک گیری است که علاوه بر تقویت رشد موها باعث می شود موهایی زیباتر و مرتب تر داشته باشید.

معمولا نوک گیری مو برای از بین بردن موخوره انجام می شود و میتواند روی رشد بهتر موها تاثیر گذار باشد. نوک گیری موها یکی از روشهای روتین مراقبت از مو به خصوص موهای بلند است که مانع از بروز موخوره در موها می شود و جلوه زیباتری به موهایتان میدهد.

 

در صورتی که ماهی یک بار نوک گیری مو هایتان را انجام دهید ، تاثیر بسیار زیادی در رشد بیشتر و زیباتر شدن موهایتان خواهد گذاشت.

نوک گیری موها ساده ترین روش برای از بین بردن موخوره است که میتوانید به سادگی و بدون هیچ هزینه ای در خانه آن را انجام دهید.

 

بهترین زمان نوک گیری موها

موهای بلند را هر ۲ ماه یک بار نوک گیری کنید.

موهای کوتاه را هر ۴ – ۶ هفته نوک گیری کنید.

موهای ضخیم و فر را هر ۱۲ هفته نوک گیری نمیاید.

موهای نازک را هر ماه نوک گیری نمایید.

نوک گیری موهای رنگ شده بهتر است هر ۲ ماه انجام شود.

 

آموزش نوک گیری مو

برای نوک گیری موها به هیچ عنوان از دستگاه های موخوره گیر استفاده نکنید ، این دستگاه ها باعث ایجاد خراشیدگی روی ساقه موها می شوند و کیفیت ساقه مو را کاهش داده احتمال ایجاد موخوره در آینده را بیشتر میکنند.

برای نوک گیری موها از تیغ استفاده نکنید چرا که باعث افزایش موخوره در آینده خواهد شد.

بهترین وسیله برای نوک گیری موها استفاده از یک قیچی تیز است.

قبل از نوک گیری موها ، انتهای مو را با اسپری آب یا مخلوط اسپری گلاب و نارگیل مرطوب کنید تا نوک گیری راحت تر انجام شود.

موها را شانه کنید و دسته دسته جدا کنید و انتهای هر دسته از موها را با قیچی بزنید.

 

 

فواید نوک گیری مو

موخوره تا حدودی طبیعی است ولی به شدت ناراحت کننده است ولی آسیب دیدن موها بعد از رنگ کردن باعث تشدید موخوره می شود. برای این که موهایی سالم تر داشته باشید بهتر است به صورت مرتب موهایتان را نوک گیری کنید.

• رشد بهتر موها : نوک گیری منظم موها باعث می شود ساقه مو تحریک شده و رشد موها بهتر شود.

 

• رفع موخوره : دیدن موخوره در انتهای موها ناراحت کننده است و باعث می شود موها نامنظم و کدر به نظر برسند. میتوان با روش های مراقبتی مثل استفاده از ماسک مو و روغن مو جلوی ایجاد موخوره را تا حدود زیادی گرفت ولی موخوره زمانی که ایجاد شود دیگر درمان نمی شود و تنها راه پیشگیری از بیشتر شدن آسیب به ساقه مو از بین بردن موخوره نوک گیری موها است.

 

• پیشگیری از گره خوردن موها : انتهای ساقه موهای بلند همیشه در معرض آسیب دیدگی است و احتمال گره خوردن را بیشتر میکند. با نوک گیری مو موهایتان سالم تر شده و زمان کمتری را صرف باز کردن گره های انتهایی مو میکنید.

 

• کاهش وز موها : موهای آسیب دیده و شکننده دچار وز شدگی می شوند. نوک گیری موها تا حدود زیادی حالت وز شدگی انتهای موها را از بین خواهد برد.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *