جزئیات تازه از گزارش افشا شده‌ی پنتاگون درباره مواجهه با یوفوها

در یک گزارش محرمانه نظامی که اخیرا به بیرون درز پیدا کرده، به چندین مورد مواجهه با یوفوها و شناسایی وسایل پرنده غیرعادی توسط نیروی دریایی ایالات متحده در سال ۲۰۰۴ پرداخته شده است.

سال گذشته، انتشار چندین ویدیوی خارج شده از طبقه‌بندی محرمانه که مواجهه با یوفوها را به تصویر کشیده بودند و همچنین گزارش‌هایی که به برنامه فوق سری پنتاگون برای انجام تحقیقات در این زمینه اشاره داشتند، سر و صدای زیادی به پا کرد. حالا جزئیات تازه‌ای در مورد یکی از این رویدادها به دست آمده است.

به استناد مدارک جمع‌آوری شده توسط یک تیم تحقیقاتی مستقر در لاس وگاس، در این گزارش به چندین مورد مشاهده‌ی اشیای پرنده‌ی ناشناس و مرموز توسط خلبانان جنگنده‌های ناو امریکایی یو اس اس نیمیتس (USS Nimitz) در ۱۶۰ کیلومتری سواحل سن‌دیگو طی بازه زمانی ۱۰ تا ۱۶ نوامبر ۲۰۰۴ اشاره شده است.

در این اسناد تاکید شده که مواجهه با یوفوها نه یکبار بلکه به دفعات در طول آن یک هفته رخ داده است؛ اشیای پرنده‌ای که سرعت فرود عجیبی داشتند و در کسری از ثانیه خود را از ارتفاع ۱۸ هزار متری به ارتفاع ۱۵ متری از سطح دریا می‌رساندند.

در یکی از موارد مواجهه با یوفوها، شی پرنده‌ ۱۴ متر طول داشت

هنگامی که این یوفوها به سمت پایین شیرجه می‌زدند، برای مدت کوتاهی در صفحه رادار حالتی شناور و ساکن به خود می‌گرفتند و سپس با سرعت زیادی حرکت کرده و محو می‌شدند. ظاهرا در اکثر موارد، سنسورهای پیشرفته‌ی ناو «یو اس اس پرینستون» نیز تا زمانی که این اشیای ناشناس پرنده در تیررس حضور داشتند، در ردگیری آن‌ها موفق عمل کرد.

اما در یکی از این موارد مواجهه با یوفوها که ویدیوی آن نیز در فضای مجازی انتشار یافته است، دو جنگنده F/A–۱۸ در فاصله نزدیکی از یک شی پرنده قرار گرفتند و خلبان‌ها نه فقط از صفحه رادار بلکه با چشمان خود آن را مشاهده کردند. این شی پرنده ظاهری کروی داشت و یک محور مرکزی افقی نیز در آن دیده می‌شد. همچنین به ادعای خلبان‌ها وسیله پروازی مورد اشاره که حدود ۱۴ متر طول داشت؛ یکدست سفید، صیقلی، بدون لبه و فاقد هرگونه اتاقک موتور، تجهیزات برق‌رسانی یا بال بوده است.

بر اساس برآوردهای نظامی صورت گرفته در این اسناد، عنوان شده است که شی پرنده‌ای با این توصیفات نمی‌تواند ساخت ایالات متحده یا هر کشور دیگری در جهان بوده باشد. اما شگفت‌آورترین بخش داستان مواجهه با یوفوها که جزئیاتش در این گزارش آمده است، به شدت تلاطمی که در قسمتی از سطح آب اقیانوس بدون دلیل مشخص رخ داد مربوط می‌شود.

این ناآرامی و کف‌آلود شدن سطح آب، شکلی مدور داشت و قطر آن را بین ۱۵ تا ۳۰ متر تخمین زده‌اند. این صحنه به نقل از خلبان شاهد، مشابه آنچه که هنگام غرق شدن یک کشتی یا فرو رفتن یک زیردریایی به عمق آب رخ می‌دهد تشبیه شده است. در گزارش عنوان شده که شاید تلاطم ایجاد شده در سطح آب ناشی از تحرکات یک یوفو بوده است که خود را در وضعیت نامرئی قرار داده بود.

 

البته از اصالت اسناد جمع‌آوری شده توسط این تیم تحقیقاتی نمی‌توان مطمئن بود و پنتاگون نیز از تایید اعتبار این گزارش خودداری کرده است؛ اما افراد صاحب‌نظر معتقدند این جزئیات تازه از وقوع اتفاقاتی عجیب در اطراف ناو USS Nimitz حکایت دارند که توضیح منطقی برای آن‌ها نمی‌توان ارائه داد.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *