حل معمای مثلث برمودا توسط دانشمندان

مثلث برمودا

مثلث برمودا

 امروز شایعاتی منتشر شده است که ادعا می کند محققان بالاخره با کشف ابرهای عجیب و شش ضلعی شکل بر فراز منطقه مثلث برمودا، موفق به حل معمای این مثلث شده اند.

بنا بر مستندی جدید که در کانال Science پخش شده، این ابرهای شش ضلعی بادهایی با سرعت ۱۰۶ کیلومتر در ساعت را پدید می آورند که می توانند مانند “بمب هایی از هوا” عمل کنند و موجب غرق شدن کشتی ها و سقوط هواپیماها شوند.
اما یک مشکل وجود دارد – مثلث برمودا در واقع وجود خارجی ندارد و در نتیجه معمایی برای حل کردن نیز وجود ندارد. با وجودیکه ممکن است شایعاتی به گوشتان خورده باشد ولی در واقع مورد جدیدی از سقوط بی دلیل هواپیما ها و یا غرق شدن کشتی ها در این منطقه به ثبت نرسیده است.
مثلث برمودا به منطقه ای از اقیانوس اطلاق می شود که توسط فلوریدا، برمودا و پورتو ریکو احاطه شده است. این نام نخستین بار در دهه ۱۹۵۰ توسط خبرنگاری به نام ادوارد ون وینکل جونز به این منطقه داده شد. این خبرنگار در خصوص تعداد زیادی کشتی و هواپیما که در این منطقه ناپدید شده بودند برای آسوشیتد پرس مقاله ای نوشته بود.
زمانی که در دهه ۷۰ میلادی، چارلز برلیتز کتاب پرفروش خود “مثلث برمودا” را منتشر کرد، حدس و گمان ها در خصوص نقش بشقاب پرنده ها و یا امواج قرمز که در آن منطقه بطور معمول دیده می شدند با شدت بیشتری مطرح شدند.
اما مشکل این بود که هیچکس در واقع ادعاهای مربوط به ناپدید شدن کشتی ها و هواپیماها در آن منطقه را بطور جدی بررسی و تایید نکرده بود. زمانی که روزنامه نگار دیگری به نام لری کوشه چند سال بعد به این کار مبادرت کرد، مشخص شد که اصلا معمایی وجود نداشته که نیاز به یافتن پاسخ داشته باشد.
“ناپدید شدن مرموز” که همه را به وحشت انداخته بود چیزی جز چند گزارش اشتباه یا داستان های ساختگی نبودند.
در گزارش بنجامین ردفورد که برای Live Science تهیه کرده آمده است:
در بعضی موارد هیچ سابقه ای از کشتی ها و هواپیماهایی که ادعا می شود در منطقه مثلثی شکل نزدیک برمودا ناپدید شده اند وجود ندارد؛ این هواپیما ها و کشتی ها خارج از تخیلات نویسنده وجود نداشته اند. در بعضی موارد هم کشتی ها و هواپیماها در عالم واقع وجود داشتند اما برلیتز و سایرین در نوشته های خود به این موضوع اشاره نکردند که آنها در طی طوفان های سهمگین “به طرز اسرارآمیزی” ناپدید شده اند. در بعضی موارد هم کشتی ها در فاصله ای دوردست از مثلث برمودا غرق شده بودند.
تعدادی قایق و کشتی هم واقعا در این منطقه ناپدید شده اند، اما با توجه به اینکه این منطقه محل عبور بسیاری از نفتکش ها، کشتی های تفریحی و هواپیماهای چارتر است و از طرفی محلی است که طوفان های عظیم و گلف استریم (جریان خلیجی) در آن به وقوع می پیوندند، ناپدید شدن هواپیماها و کشتی ها در تعداد اندک به ثبت رسیده خیلی هم دور از تصور نخواهد بود.
کوشه در سال ۱۹۷۵ کتابی را با عنوان “معمای مثلث برمودا – حل شد” را منتشر کرد، اما با وجودیکه توانست نظر تعداد اندکی را تغییر دهد، معمای مثلث برمودا به حیات خود ادامه داد که ما را به امروز و یافته های جدید در خصوص مثلث برمودا می رساند.
محققان اخیراً تصاویری که از ماهواره های ناسا ارسال شده اند را مورد بررسی قرار داده اند و متوجه وجود ابرهای شش ضلعی شده اند که از وسعتی بین ۳۲ تا ۸۸ کیلومتر برخوردارند و در فاصله حدود ۲۴۰ کیلومتری ساحل فلوریدا بر فراز جزایر باهاما قرار دارند.
استیو میلر، یک متخصص هواشناسی ماهواره ای از دانشگاه کلورادو اظهار کرده است که ظاهر این ابرها که از لبه های مستقیمی برخوردارند بسیار غریب هستند.
میلر گفت: «معمولا ابرها دارای لبه های مستقیم نیستند و توزیع آنها بسیار اتفاقی است.»
این نوع ابرها خیلی رایج نیستند، اما گروه محققین توانسته ابرهای مشابهی را بر فراز دریای شمال و در فاصله ای از سواحل انگلستان مشاهده کند که ارتباط آنها با بادهایی با سرعت ۱۶۰ کیلومتر در ساعت در سطح دریا به اثبات رسیده است. این بادها از قدرت کافی برای ایجاد امواجی به ارتفاع ۱۴ متر برخوردارند.
رندی سرونی از دانشگاه آریزونا نیز گفته است که: «این اشکال شش ضلعی بر فراز اقیانوس در واقع بمب هایی از هوا هستند که بوسیله میکروانفجارها شکل می گیرند و انفجارهایی از هوا هستند که از انتهای ابر خارج می شوند و به اقیانوس می رسند و امواجی ار تشکیل می دهند که گاه از اندازه بسیار بزرگی برخوردارند و با یکدیگر تداخل پیدا می کنند و این بزرگی را تشدید می کنند.»
این تحقیقات هنوز مورد بررسی سایر تیم های تحقیقاتی قرار نگرفته و باید با شک و تردید به آنها نگریست، اما نمی توان منکر شد که احتمال وجود این ابرها بر فراز این منطقه بسیار زیاد است که می توانند با شکل گیری بادهای فوق قدرتمند مرتبط باشند.

مطالب مرتبط

۱ دیدگاه

  1. مهدی گفت:

    با عرض سلام سر دبیر بسیار محترم توجه فرمائید با نوشتن کتابی هیجان انگیز اگر واقعا ان دروغهائی که در کتاب نوشتهاند ویا خلبانهائی با تعریفهای بسیار هیجانی واقعا اگر دروغ باشد توجه کنیم چندین هزار دانشمند با وثطهای طلائیشان را در مثلث برمودا تلف کردند واقعا اگر برای فروش کتابش یا معروفیتش چنین خیانتهائی کرده باشند بنام خداوند جزایش جز اعدام وچنان باید رسوایش کنند که دیگران جرائت چنین کارهای خائنانهای را نداشته باشند یا خلبانان ان تعریفها را در رابطه جزیره برمودا نوشتهاند حقیقت خائنند ودشمنان دانش وعلم بشریتند اینحقیر چنین اشخاصی را نفرین میکنم که باعث تلف کردن وقط دانشمندان بزرگوار بشریت میشوند باید در جهان قانونی را در سازمان ملل بتصویب برسانند که اگر چنین اشخاصی چنین خیانتها را در جهان مرتکب شدند بدترین مجازات را برایشان تعیین کنند تا دیگران باعث پس رفت علم ودانش بشریت نشوند لعنت ونفرین خداوند بر خانواده چنین خائنینی باد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *