داستان سرباز مخفی با ویژگی های فرازمینی

والیانت ثور

والیانت ثور

افرادزیادی هستند که معتقدند  درباره موجودات فرازمینی و بشقاب‌پرنده‌ها اطلاعاتی در اختیار هست که در دسترس همگان قرار نمی‌دهند.

حتی برخی مدعی شده‌اند سال‌هاست موجوداتی غیرزمینی، درخدمت ماموریت‌ها و پروژه‌های مخفی آمریکایی‎ها هستند. این گروه اخیر معتقدند که پایگاه «منطقه ۵۱» یا «نوادا» که وجود آن در سال ۲۰۱۳ از سوی سازمان جاسوسی آمریکا به رسمیت شناخته‌شد، محل نگه‌داشتن موجودات فرازمینی و بشقاب‎پرنده‌های سرنگون‌شده است.

ماجرا از کجا شروع شد؟

نخستین تصویر ویدئویی از «بیگانه» را «فیل اشنایدر» در سال ۱۹۹۵، در یک نمایشگاه تجهیزات فضایی رونمایی کرد. اشنایدرِ زمین‌شناس و مهندس، در پروژه‌های سری و در ساخت پایگاه‌های نظامی زیرزمینی در نوادا با دولت آمریکا همکاری کرده‎بود. او ادعا کرد این بیگانه «والیانت ثور» نام دارد که از سال ۱۹۵۷ تا ۱۹۶۰ برای آمریکا کار کرده و بعد از آن به سیاره خود برگشته ‎است. اشنایدر حتی ادعا کرد در یکی از مأموریت‌های سری والیانت را ملاقات کرده‎است.

بعد از این ادعای پرسروصدا، برخی به اشنایدر لقب «افشاگر یوفو» دادند و گروهی او را مسخره کردند. گذشته از واقعی یا جعلی بودن ماجرا، اشنایدر با ادعا‌های خود درباره بیگانه فضایی در رسانه‌های آن زمان جنجالی به‌راه انداخت و مرگش، ابهام تازه‎ای به ماجرا اضافه کرد. در ژانویه ۱۹۹۶ پیکر بی‌جان او در شرایط مشکوکی در آپارتمانش پیدا شد. بسیاری معتقد بودند که او به قتل رسیده‎است، اما عامل مرگ به‎صورت رسمی، خودکشی اعلام شد.

«ثور» ظاهری شبیه انسان داشت البته با یک‌سری تفاوت‎های فیزیولوژیکی که باعث شده‎بود بگویند او از سیاره زهره آمده‌است.

شش انگشت در هردست، قلبی ‎بزرگ‎تر از حدمعمول، ششی عظیم، خون حاوی اکسیدمس (مانند اختاپوس) و آی‌کیوی بیشتر از نرمال. عده‌ای می‎گفتند والیانت می‌توانسته به‌راحتی به ۱۰۰ زبان صحبت کند و همچنین شایع شده‎بود که او ۴۹۰ ساله است! غیر از اشنایدر، دکتر «فرانک استرنجز» هم در کتاب خود با نام «بیگانه‌ای در پنتاگون»، درباره ملاقات خود با ثور ادعا‌هایی مطرح کرده‎است. او نوشته‎است: «در ۱۶ مارس ۱۹۵۷، در ساعت ۸ صبح در یکی از مزارع ویرجینیا یک فضاپیما فرود می‌آید. ساعتی بعد که پلیس متوجه این فرود می‌شود، در محل حضور پیدامی‌کند. آن‌ها فردی کیف به‌دست را می‌بینند که از آن‌ها می‌خواهد فورا او را به دفتر رئیس‌جمهور ببرند». به ادعای استرنجز، دو رئیس‌جمهور «دوایت آیزنهاور» و «ریچارد نیکسون» به‌مدت سه سال با ثور ملاقات داشته‌اند و او پس از این‎مدت، به سیاره‌اش برگشته‎است.

مسافر ونوس یا کلکِ سودجوها؟

به ادعای یوفولوژیست‌ها سلاح‌های هسته‌ای، ترغیب آمریکا به محو این سلاح‌ها و هشدار به بشریت، مهم‌ترین پیام‌های ثور برای زمینی‌ها بوده‌است. برخی در رد وجود ثور می‌گویند ونوس (زهره) سیار‌ه‌ای غیرمسکونی است، چگونه فردی می‌تواند ساکن آن باشد؟ عده‌ای دیگر می‌گویند پژوهشگران به این نتیجه رسیده‎اند که این سیاره دوتا سه میلیارد سال قبل دمای مناسب و در سطح آن آب جاری وجود داشته، اما از حدود ۷۰۰میلیون سال قبل ۸۰ درصد سطح آن سیاره دستخوش تغییر شده‎است. بعضی دیگر هم ادعای استرنجز را ترفندی برای اعتباربخشیدن به کتابش می‌دانند. در هرصورت چه واقعیت و چه افسانه، داستان «والیانت ثور» یکی از عجیب‌ترین داستان‌های یوفویی است.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *