دانستنی هایی در مورد مرگ

دانستنی هایی در مورد مرگ

در این مقال با ۱۰ واقعیت عجیب در مورد مرگ آشنا می شوید که شاید تا به حال درباره ی آن ها چیزی نمی دانستید.

از آغاز حیات انسان از مرگ می‌ترسید و تا به حال هیچ‌وقت به طور کاملا دقیق نفهمیده‌است که بعد از مرگ چه اتفاقی می‌افتد.جدای از اعتقادات دینی که بر اساس آن هر کسی بعد از مرگ وارد دنیای دیگری می‌شود که اعمالش در این دنیا برایش رقم می‌زند.دانشمندان به دنبال توضیح علمی برای تمام اتفاقاتی هستند که برای بدن پیش می‌آید. همچنان دانشمندان در حال مطالعه وبررسی هستند که چه اتفاقی برای بدن می‌افتد و انسان در آن لحظه چه احساسی دارد و چه چیزی تجربه می‌کند. تمام این تئوری و نظریه‌ها را دانشمندان با مشاهده و بررسی عکس‌العمل‌های شمیمیایی که بر روی بدن بعد از مرگ پیش می‌آید اعلام کرده‌اند. به هر حال مرگ به عنوان مرموزترین واقعه در زندگی بشر همچنان باقی مانده‌است و شاید به همین علت هیچ‌وقت هیچ انسانی نمی‌تواند به راحتی با آن کنار بیاید. هر چیزی که مرموز باشد ترسناک است و این علت ترس همه ما از مرگ است. اما اگر بیشتر راجع به آن بدانیم مطئنا دیدگاه ما تغییر خواهد کرد. در این مطلب ما ۱۰ تا واقعیت عجیب درباره مرگ که کمتر کسی آن را می‌داند مطرح می‌کنیم.

شنیدن در آن سوی قبر

هنگامی که انسان می‌میرد، موتور تمام فعالیت‌هایش خاموش می‌شود. و انسان به طور کامل خلع سلاح و فلج و بی‌حس می‌شود.تا اینجایش را همه می‌دانیم.امادانشمندان می‌گویند که بعد از مرگ قدرت شنوایی ما به این زودی ها از بین نمی‌رود. قدرت شنوایی ما آخرین حس ما است که به راحتی‌ بعد از مرگ از بین نمی‌رود. این را دانشمندان با آزمایشهای متعدد به دست آورده‌اند. بنابراین وقتی انسان میمیرد تا مدتها همچنان صداها را می‌شنود و این کاملا یک واقعیت علمی است که همچنان دانشمندان به دنبال دلیل آن هستند.

آلت تناسلی به شدت بزرگ می‌شود.

بعد از مرگ آلت تناسلی تقریبا ۵ برابر زمانی می‌شود که انسان زنده بوده‌است. درواقع بیضه‌ها به اندازه یک توپ متوسط می‌شوند.اما این دلیل کاملا علمی است و هیچ ربطی به خیلی از تخیلات ندارد. طبق نظر دانشمندان وقتی انسان می‌میرد قسمت‌هایی از بدن انسان که بیشترین میزان باکتری را دارد سریعتر و بیشتر باد می‌کنند، و از آنجا که بیشترین میزان باکتری در بدن در قسمت‌های تناسلی است این ناحیه از بدن سریع و به شدت باد می‌کند.

بهترین روش برای مطمئن شدن از مرگ

حتی امروزه با پیشرفت غیرقابل باور علم پزشکی، خیلی‌وقتها پیش‌می آید که تشخیص اینکه شخص مرده‌است یا زنده و بیهوش است و یا به کما رفته سخت است. قدیمی‌تر ها روش های عجیبی داشتند چون فکر می‌کردند درد باعث می‌شود که فرد عکس‌العمل نشان دهد کارهای وحشتناکی مثل بریدن قسمتی از بدن و سوزاندن بدن انجام می‌دادند. در این حال راحتترین کار این است که زبان او را چند بار بکشید اگر زنده باشد با کشیدن زبانش شما می‌توانید عکس العمل را روی زبان ببینید.

معلق شدن ناخودآگاه در فضا

این قسمت ممکن است کمی غیرقابل باور به نظر برسد اما آزمایشات علمی روی بدن کاملا آن را ثابت کرده‌است. از قرار معلوم وقتی انسان می‌میرد مغز همچنان تا مدتی به فعالیت ادامه می‌دهد و ناخودآگاه هنوز تا مدتی بعد از مرگ بیدار است. امروزه با وجود پیشرفت تکنولوژی عده خیلی کمی از انسان‌ها را بعد از مرگ توانستند به زندگی برگردانند و به طرز شگفت آوری همه آنها اعلام کردند که آنها خودشان را از بالا تماشا کردند. بنابراین پزشکان تصمیم گرفتند یک آزمایش کوچک انجام دهند آنها عکس بزرگی روی بدن کسی که مرده‌بود گذاشتند طوری که طبق ادعای دیگر کسانی که بعد از مرگ زنده شده بودند باید توسط مرده از بالا دیده می‌شد. در نهایت تعجب وقتی آنها این افراد را به زندگی برگرداندند آنها درباره عکسی که روی بدنشان دیده‌بودند توضیح دادند. به نظر می‌رسد که دانشمندان همچنان راه طولانی برای کشف دنیای بعد از مرگ دارند.

چه چیزی باعث مرگ می‌شود

برای مدتها انسان‌ها نمی‌دانستند که چطور مراحل مختلف مرگ اتفاق می‌افتد؟

آیا این مغز است که فرمان می‌دهد که شخص بمیرد و یا کل بدن می‌فهمد که موقع مرگ است و خودش آرام می‌گیرد و یا اینکه یک عامل خارجی دیگر جان انسان را می‌گیرد؟ بعد از سالها تحقیق و آزمایش دانشمندان متوجه شدند که مغز آغازگر مراحل مرگ است. وقتی فرد در شرایط غیرقابل تحمل درد و یا نزدیک مرگ است، مغز هورمونی ترشح می‌کند که خودش را درحالت خواب و خاموشی می‌برد و رفته رفته تپش قلب آرام می‌شود و مصرف اکسیژن قطع می‌شود. به علت نرسیدن اکسیژن به بدن، بدن وارد مرحله بی‌دردی و فلج شدن می‌شود، و اندام‌های حیاتی با علت نبود اکسیژن و گردش خون از کار کردن باز می‌استند و آرام می‌گیرند. در نهایت آخرین عضو بدن که می‌میرد مغز است.

چه زمان مغز زودتر از بقیه اندام‌ها می‌میرد.

مغز احساس درد در هر قسمت بدن را حس می‌کند اما نمی‌تواند هیچ‌گونه حسی به هر ضربه فیزیکی نسبت به خودش نشان دهد. بنابراین اگر به هر دلیلی شخص با ضربه به مغزش آسیب ببیند و بمیرد به آن مرگ مغزی می‌گویند. از آنجا که مغز مجال فرمان تعطیل کردن بقیه قسمت‌های بدن را نداده است همچنان بقیه ارگان‌ها سالمند و گردش خون و اکسیژن انجام می‌شود و بدن بدون مغز به فعالیت خودش ادامه می‌دهد.

بعد از مرگ بدن خودش ر ا می‌خورد

تا به حال شنیده‌اید که آنزیم‌های درون شکم شما حتی از اسید هیدروکلریک هم قوی‌تر است؟ قسمت جالب ماجرا این است که این آنزیم بعد از مرگ هم قدرتش را از دست نمی‌دهد. بله شکم همچنان این آنزیم را بعد از مرگ ترشح می‌کند که غذاهای داخل معده شخص بعد از مرگ را هضم می‌کند. اما وقتی که دیگر هیچ غذایی برای هضم وجود ندارد این آنزیم شروع به هضم بدن می‌کند. بنابراین شکم و بدن مرده اولین شام خودش بعد از مرگش می‌شود.

وزن روح چقدر است؟

بیشتر انسان ها معتقدند که روح در بدن انسان وجود دارد. ما به دنبال ثابت کردن و یا نکردن این ماجرا نیستیم. چیز جالب این است که در سال ۱۹۰۷ دکتر ماساچوستز کشف کرد که به محض اینکه انسان می‌میرد بدن ۲۱ گرم وزن کم می‌کند. هیچ‌کس مطمئن نیست که آیا این وزن همان روح است که بدن را ترک می‌کند و یا وزن آخرین نفس انسان است! هنوز دانشمندان به نتیجه نهایی برای این مسئله نرسیده‌اند.

مغز نجات دهنده واقعی ماست

چیزی که واضح است این است که مرگ طبیعی دردناک نیست اما مرگ‌های ناشی از جراحت و تصادف و زخم بسیار دردناکند، که اگر مغز دخالت نکند مجروح آنقدر درد دارد که هر لحظه آرزوی مرگ می‌کند. کاری که مغز می‌کند این است که در این شرایط ماده‌شیمیایی به نام دیمتیل تریپتامین آزاد می‌کند چیزی که شبیه مواد توهم‌زا است. هنگامی که این ماده وارد خون می‌شود بدن به حالت خلسه کامل می‌رود و در آن حالت دیگر نه احساس هوشیاری دارد و نه دردی حس می‌کند. هیچ‌کس نمی‌داند که مغز چه زمانی این دارو را آزاد می ‌کند اما هر وقت این کار را بکند انسان کاملا مرده است.

مرگ چقدر آلودگی ایجاد می‌کند

شاید فکر کنید که مرگ دیگران به شما آسیبی نمی‌زند اما مرگ آلودگی زیادی ایجاد می‌کند . در مطالعات اخیر محققان متوجه شدند که تنها سالانه در آمریکا ۸۰۰۰۰۰ گالون مواد شیمیایی برای ضدعفونی کردن خاک مصرف می کند. سوزاندن مرده‌ها هم باعث آلودگی هوا و شیوع برخی بیماری‌ها می‌شود.

منبع : زنجفیل

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *